Новини » Статті » Самореалізація » Як подолати страх самотності: 10 кроків до лікування

Як подолати страх самотності: 10 кроків до лікування

Самотність – страх ізоляції та порожнечі. Ви можете по-різному реагувати на це: радіти, реагувати нейтрально чи нервувати та панікувати. Останні випадки – це фобія самотності. Що таке аутофобія та як з нею боротися дізнаєтеся далі у статті.

Що таке побоювання самотності?

Аутофобія – це страх залишитися на самоті. Якщо людина відчуває таку боязнь, вона перебуває у постійній паніці і занепокоєнні. Тяжка ж не дає нормально жити і приймати правильні рішення.

Важливо розуміти, що страх самотності та страх бути самотнім – це різні поняття. Адже страх бути покинутим – не відхилення, а психологічний блок, який потрібно пропрацювати. Чому з’являється страх самотності? є зараз. Наприклад, це можуть бути переживання з приводу втрати близької людини. li>

  • Синдром спорожнілого гнізда, коли діти їдуть далеко від рідного дому і стають самостійними.
  • Старість: люди мало з ким спілкуються або страждають після смерті свого партнера.
  • Переїзд у інше місто чи країну.
  • Зміни в житті після розлучення.
  • Симптоми:

    У чоловіків і жінок страх самотності проявляється таким чином:

    p>

    • тривога при найменшій думці залишитися одному;
    • спроба уникнути ситуацій, пов’язаних з самотністю;
    • паніка, якщо не вдалося ухилитися від таких ситуацій;
    • очікування завершення ізоляції;
    • ірраціональний страх, коли ситуація не відповідає емоції;
    • стан депресії, якщо страху не уникнути.

    Докладніше про те, як позбутися страху бути покинутою і навчитися отримувати користь із усамітнення, розповідає психолог Віра Бокарєва у своєму Instagram-блозі.

    10 способів позбутися страху бути вічно самотнім:

    • «Припиніть критикувати себе. Коли ви думаєте про себе погано, страхи та невпевненість зростають, і вам починає здаватися, що ви нездатні залучити чоловіка. Все просто.

    Коли ви думаєте про себе добре, ви почуваєте себе добре. Коли ви думаєте про себе погано, ви почуваєтеся погано. Припиніть критикувати себе. Будьте ніжні та добрі собі. Вибачте себе за всі помилки. Скажіть собі: «Я гідна кохання», – закликає експерт (тут і далі орфографія і пунктуація автора збережені – прим.ред.) >Майте здорову самооцінку. Якщо ви самі не вірите в те, що хороші, хто ж у це повірить? Чим більше ви любите і цінуєте себе, тим вища ймовірність того, що ви знайдете свою половинку.

  • Усвідомлюйте свою цінність. Подумайте, що хорошого ви можете дати майбутньому партнеру. Подумайте, чому вашому майбутньому чоловікові пощастить, коли у вас буде сім’я.
  • Виявіть негативні переконання щодо протилежної статі. Чи можливо знайти гідного чоловіка, якщо ви живете з переконаннями, що “всі мужики козли”, що їм “тільки одне і треба”, і “нормальних мужиків не залишилося”?
  • «Це все неправда. Чоловіки також хочуть любові, сім’ї та бояться зради. Але якщо у вас живуть негативні думки про чоловіків, то страх залишитися назавжди однією збільшується.

    Вам здаватиметься, що у світі просто немає людини, з якою б ви могли створити сім’ю», – пише фахівець.

    • Змініть своє ставлення до самотності. Незалежно від того, у відносинах ви зараз чи ні, ви все одно прекрасна жінка. Наявність поряд чоловіка ні про що свідчить. Не робить вас кращими, не робить вас гіршими.

    Ваша особиста цінність не залежить від того, є хтось поруч чи ні. Ви й зараз могли б завести стосунки, якби захотіли, але це не ті стосунки, які вам потрібні.

    • Зосередьтеся на тому хорошому, що є у вас зараз. Страх самотності змушує вас відчувати себе нещасною, впадати у відчай.

    Будьте вдячні за друзів та сім’ю, за все те добре, що є у вас. Зосередьте увагу на тому багатому хорошому, що є у вас, замість того, щоб сумувати про одну річ, якої поки що у вашому житті немає.

    • Насолоджуйтесь часом, який є у вас зараз. Коли у вас з’явиться чоловік, у вас буде менше часу на себе та свої захоплення. Використовуйте цей час зараз. Проводьте більше часу із друзями, читайте книги, займайтеся хобі.

    Наповнюйте своє життя приємностями, щоб не концентруватися на порожнечі. Уявіть, що у вас є відпустка. Робіть те, що робить вас щасливою. Щасливі та самодостатні люди привабливі.

    • Не ідеалізуйте чужі стосунки. Вам може здаватися, що у тих, хто має пару життя ідеальне. Насправді не всі пари щасливі.

    «Ви не знаєте, що насправді відбувається в інших. Часто люди настільки бояться самотності, що воліє залишатися в проблемних відносинах. Але рано їм доведеться вирішувати ці проблеми», – каже психолог. Радійте стосункам інших людей. Не заздріть, якщо подруга розповіла, що знайшла свою половинку. Порадуйтеся за неї. Значить це можливо.

    Коли ви бачите щасливу пару, подумайте що скоро ви теж будете йти вулицею за руку зі своїм коханим. Дивіться з оптимізмом на своє майбутнє.

    • Зверніться до професійної допомоги. На шляху до кохання добре мати трохи підтримки. Погляд професіонала, корисні рекомендації, робота з самооцінкою та негативними переконаннями, можливими травмами минулого чи негативним сценарієм.

    Ці психологічні проблеми важко вирішити самому. Звернутися до психолога це не означає, що з вами щось не так. Це означає, що ви вирішили серйозно поставитися до проблеми, і звернутися до професіонала, який допоможе вам досягти вашої мети.