Що можна написати в особистому щоденнику та як його оформлювати

Особистий щоденник — це можливість висловити свої думки та переживання. Записи можна перечитувати та робити висновки. Як вести щоденник, знають автори спеціальних публікацій Жасмін Ван-Холл та Рейчел Чепмен.

Що пишуть в особистому щоденнику

Як і навіщо вести особистий щоденник? Викладайте на папері свої думки та переживання, плани, мрії, ставте цілі та аналізуйте, як їх досягти. Поступово особистий щоденник стане найкращим другом, таємним психологом та просто захоплюючим заняттям.

Що можна записати в особистий щоденник? Скористайтеся такими ідеями:

  • Складіть робочий графік на тиждень або на місяць. Зауважте, як виконуються поставлені цілі та завдання. Записи мотивують та допомагають правильно розподіляти час.
  • Робіть короткі записи щодня. Спонтанні фрази або філософські міркування допомагають аналізувати своє життя, самовдосконалюватися, ставати кращими.
  • Діліться секретами із собою. Соавтори статті Жасмін Ван-Холл і письменниця Рейчел Чепмен радять викласти на папері свої почуття до коханої людини, навіть якщо кохання нерозділене. Запис від руки сприяє виходу негативної енергії та образи.
  • Вирішуйте проблеми у стосунках з іншою людиною через листи у щоденнику. Звертайтеся в кожному з них безпосередньо до того, з ким не вдається порозумітися. Лист відправляти не потрібно, але процес його створення дозволить зрозуміти проблему, знайти її вирішення, розкріпачитися та зняти напругу.
  • Оцініть свою поведінку. Зробіть на одній сторінці дві колонки. Запишіть вчинки, за які себе можна хвалити, та свої нерозсудливості. Внизу зробіть висновки щодо самооцінки, не заганяючи себе в кут докорами.
  • Описуйте зустрічі та діалоги з людьми. Вони можуть бути корисними і неприємними, але кожна розмова залишає якийсь слід і вчить спілкуванню. Це можуть бути дні народження рідних та друзів, пам’ятні події, важливі зустрічі.
  • Записуйте в щоденник подяки будь-кому та будь-чому. Вони допомагають налаштуватися на позитивну хвилю, знімають напругу та вчать бути оптимістом. Навіть дрібні події гідні того, щоб дякувати Богові, Всесвіту та близьким людям.
  • Приймайте доленосні рішення, розписуючи всі за і проти. Аналізуйте, як зміниться ваше життя після ухвалення рішення.
  • Замініть частину записів у щоденнику візуальним матеріалом. Для цього підійдуть наклейки, малюнки, вирізки з газет та журналів, фото, квитки у кіно чи проїзні.
  • Зніміть напругу та страх, описуючи ці негативні почуття у щоденнику. Щоб наповнити себе позитивними думками, напишіть надію. Через деякий час перечитайте записи та переконайтеся, що страхи пішли назавжди, а надії перетворилися на реальність.

У якийсь момент виникає небажання вести щоденник. WikiHow рекомендує не кидати записи, розпочаті у важкий час. Щоденник може стати збіркою щасливих моментів. Просто відкладіть його на якийсь час, змініть графік записів. Періодично перечитуйте свої одкровення з метою терапевтичного ефекту.

Дівчина-блондинка в окулярах та жовтому пуловері робить записи в зошиті. Обкладинка щоденника теж жовтого кольору

Оформлення особистого щоденника

Особистий щоденник відображає індивідуальність людини. Виберіть стиль, формат та систему записів. Як оформити власний щоденник? Скористайтеся такими ідеями для його оформлення:

  • Обкладинка. Зміцніть обкладинку зошита картоном і затягніть приємним на дотик матеріалом (екошкіра, тканина, крафт-папір). Застосуйте техніку скрапбукінгу та прикрасьте верхню частину зошита та форзац тематичними вирубками, написами, символами.
  • Захист. Закрийте особисті записи від чужих очей символічною клямкою (кнопкою, гудзиком, стрічкою, липучкою). Journal Keeping радить відразу домовитися з членами сім’ї про повну конфіденційність цих записів. Тоді щоденник не треба буде ховати від чужих очей.
  • Перша сторінка. Зробіть рамку у вигляді куточків, наклейте смужки з крафтового паперу або спеціальні вирубки. По центру аркуша красиво напишіть “Мій особистий щоденник”. Зверху в куточку приклейте наклейку з ім’ям та стрілкою, що вказує на розворот. Внизу сторінки напишіть зміст щоденника. Вкажіть дату початку записів.
  • Систематизація. Розподіліть сторінки щоденника на власний розсуд — за днями, темами та подіями. Для зручності наклейте кольорові стікери, зробіть закладки з ниток, прикрасьте сторінки.
  • Створення стилю. Щоб сторінки щоденника виглядали в одному стилі, достатньо придбати набір наклейок будь-якого формату. Підійдуть готові вирубки зі скрап-паперу. Вони допоможуть зробити сторінки тематичними. Можете скористатися способом старіння паперу, щоб щоденник нагадував старовинний літопис із таємними знаками. Для позначення сторінок використовуйте китайські ієрогліфи, літери латинського алфавіту, цифри та інші графічні знаки.
  • Фотографії та малюнки. Фотографії можуть повністю замінити будь-який розділ щоденника. Достатньо лише дати та підписи до фото. Якщо добре малюєте, доповнюйте кожну сторінку малюнком, що відображає настрій. Використовуйте для цього маркери та олівці різних кольорів.
  • Візуальне відображення подій. Подорожі, походи в кіно та театр, вечірки з друзями легко відобразити у щоденнику візуально. Наклейте квитки, листівки, афіші, грамоти, фотографії. Так збережіть пам’ять про приємне проведення часу. Якщо поліграфічна продукція не міститься в щоденнику, виріжте окремі елементи.

Дівчина оформляє щоденник

Вибирайте для оформлення щоденника зручні деталі, які допоможуть відкрити записи в потрібному місці без проблем. Кожну сторінку наповнюйте змістом та приємними спогадами, використовуючи повний набір візуальних складових.

Особистий щоденник стане надійним порадником, якщо оформити та вести його правильно. Прислухайтеся до внутрішнього голосу та насолоджуйтесь записами, не пропускаючи важливих моментів.