Негативні якості людини: топ-10 найгірших рис
Негативні риси характеру приносять дискомфорт і самій людині, і її оточенню. Однак вони є невід’ємною частиною особистості. Які якості вважаються найгіршими, пояснили психологи.
Агресивність
Агресивність пов’язана з бурхливим проявом гніву, люті та агресії щодо оточуючих. Згадайте публіку салуна з будь-якого вестерну: озброєні рейнджери поводяться вороже, шукають привід почати бійку та пустити в хід зброю. Вони агресивно налаштовані стосовно чужинців. Людина агресивна не завжди схильна до жорстоких дій, але її поведінка лякає, небезпечна для оточуючих.
Кілька прикладів агресивних дій наводить Крістал Рейпол:
- фізичне насильство;
- крик, лайка і грубість;
- поширення пліток;
- навмисне знищення особистих речей сусіда по кімнаті, члена сім’ї Інколи агресивність проявляється в бажанні заподіяти шкоду самому собі. У будь-якому випадку це негативна риса, яка не веде ні до чого доброго.
Заздрість
Як пише доктор філософії Бернард Голден, заздрість виникає в результаті порівняння себе з іншими. Порівнювати ми починаємо ще в дитинстві, тож із заздрістю стикаються вже у дитячому садку: «У нього є така іграшка, а в мене немає». У школярів ця риса набуває масштабу і стосується не лише речей, а й стосунків із однокласниками, вчителями, батьками. Хлопчаки заздрять тому, хто подобається дівчаткам. Дівчатка заздрять тим, у кого найкрасивіші очі/волоси/сукні.
У дорослому віці заздрість стає небезпечною. Дорослі заздрісники здатні буквально знищити того, хто викликає у них заздрість. Часто заздрість стає мотивом злочинів.
Зарозумілість
Зарозумілість — це надзвичайна впевненість у власних здібностях і знаннях, яка супроводжується думкою, що всі інші люди гірші. Герой Крістофа Вальца в серіалі “Консультант” стає новим головою компанії з розробки ігор. Своїх підлеглих він сприймає як витратний матеріал, що доводить людей до істерик та звільнення.
Які якості можуть завадити роботі? Зарозуміле мислення, заздрість, лицемірство, брехливість, егоїзм та безвідповідальність впливають на всі аспекти життя. Це серйозна проблема у діловому світі, яка заважає роботі, відносинам із співробітниками та колегами, вирішенню щоденних завдань, кар’єрному зростанню. Під загрозою надає також фізичне та психічне здоров’я.
Лицемірство
Лицемірство — це практика вдавати, видавати себе не за того, хто ти є насправді. «Яка гарна зачіска!» — скаже лицемір начальникові, але за очі висміє її з колегами. Так можна і шефу догодити, і зі співробітниками зміцнити стосунки.
Багато лицемірів звинувачують інших у тому, що успішно та безкарно практикують самі. Іноді їхні секрети виявляються похмурими.
Які найгірші якості у дівчат? Найгіршими якості у дівчат називають заздрість, брехливість, лицемірство та зарозумілість. Але всі ці риси виявляються і в чоловіків.
брехливість
брехливістю називають схильність до обману, зловживання обманом. Навіть коли немає потреби брехати, деякі люди вважають за краще не говорити правду. Багато хто з них називає це брехнею на порятунок і, наприклад, не говорять людині правду про його діагноз або не розповідають, що застали чужого партнера за зрадою.
Дослідження показують, що в середньому люди брешуть кілька разів на день. Деякі з цих обманів великі («Я ніколи тобі не зраджував»), але найчастіше це маленька брехня («Це плаття виглядає чудово»). Вона використовується людиною, щоб уникнути незручних ситуацій або пощадити чиїсь почуття, пояснює видання Psychology Today.
Егоїзм
Які найгірші якості чоловіка? Найгіршими чоловічими якостями вважаються егоїзм, безвідповідальність, жорстокість. Однак ці риси можуть виявляти і жінки.
Егоїстична людина ставить свої інтереси до центру Всесвіту та нехтує інтересами інших. Геніальний Шелдон з «Теорії Великого вибуху» здається кумедним і милим, але в житті його егоцентризм і соціпатія нікому не припали б до душі. Та й у серіалі він неодноразово доводив до сліз людей, які опинялися поруч із ним. Егоїст – це безвідповідальна, нездатна до емпатії, байдужа і любляча тільки себе людина.
Нахабство
Самовпевність у поєднанні з зухвалістю, нахабством і безсоромністю визначають нахабство. Британський словник визначає цю рису характеру, як нездатність виявити належну ввічливість та повагу до інших людей. Людина може використати нахабну поведінку для досягнення особистих цілей.
Хорошим прикладом нахабства є поведінка Карлсона в будинку Маля. Перший раз опинившись у чужому будинку, Карлсон відразу розбив люстру, зламав улюблену іграшку Маля, з’їв обід для всієї родини. При цьому він анітрохи не збентежився, а навіть образився, що його витівки не викликали захоплення у нового друга. Є люди, здатні спокійно пройти повз цуценя чи кошеня, що плаче, людини, яка просить допомоги, чужого лиха.
Байдужа людина не просто відмовляється від участі в тому, що відбувається, вона не хоче навіть замислюватися про це. Він не бере участі у облаштуванні двору, не допомагає притулкам для тварин, не співчуває людям. Йому все одно, що відбуватиметься навколо, з оточуючими, а іноді й із ним самі. Байдужість заважає довірі та зближенню, але зазвичай не так впадає в очі, як інші негативні якості характеру.
Безвідповідальність
Безвідповідальність — багатий ресурс до створення комедійних персонажів. Людина дистанціюється від прийняття рішень, не хоче робити вибір і відповідати за нього, не хоче брати на себе завдання та зобов’язання.
Гомер Сімпсон завжди щасливий зігнати виховання трьох дітей на дружину, а свою роботу готовий довірити навіть заводній іграшці. У мультсеріалі це виглядає весело та смішно, робить Гомера головним та улюбленим персонажем історії. Але в житті таке рідко сходить з рук і точно не викликає усмішки. Безвідповідальність легко руйнує стосунки з людьми.
Жадібність
У дітей жадібність проявляється простим «Не дам! Це моє!», якщо хтось хоче взяти його чи спільні речі. У дорослих жадібність проявляється жагою привласнити та утримати чужі речі, заслуги, можливості. Це нераціональне, нестримне та наполегливе бажання отримати матеріальні та нематеріальні цінності.
Не тільки бажання отримати більше грошей, а й скуповування товарів «по акції» теж прояв жадібності. Жадини хочуть мати більше, ніж можуть використовувати.
У людей багато негативних якостей. Жорстокість, агресивність, заздрісність не несуть нічого доброго, але один позитивний момент все ж таки є: за бажання людина здатна позбутися цих рис характеру і змінити своє життя на краще.