Хвалити себе вважається некоректним, доки справа не стосується складання резюме для пошуку роботи. Які особисті якості слід в ньому вказати? Кандидати педагогічних наук Євген та Катерина Поліцинські та автор книг про кар’єру та професійне зростання Джойс Лейн Кеннеді розповіли, що і як вказувати в резюме.
Класифікація особистих якостей, їхнє значення для різних професій
Грамотно складене резюме — це шанс отримати запрошення на співбесіду та цікаву роботу в престижній компанії. Щоб уміло впоратися із завданням, необхідно вивчити правила та особливості внесення особистих якостей у такий інформаційний документ.
Що таке особисті якості для резюме?
Це вроджені та набуті в процесі виховання, розвитку та особистісного зростання особливості людини, які характеризують її як професіонала та є стійкою поведінкою, властивою особистості.
Що стосується особистих якостей людини? Це якості характеру і звички поведінки, які розкриваються під час виконання професійних завдань, у процесі взаємодії з керівництвом і колективом. Такі якості прийнято ділити на види: ставлення до себе (самокритичність, незалежність); ставлення до колег (самоконтроль, чесність, почуття гумору);
< li>ставлення до роботи (виконавчість, пунктуальність);
Особисті якості вказують, щоб переконати потенційного роботодавця в тому, що кандидат має всі необхідні компетенції і з ним не буде проблем у роботі у роботодавця та у колег.
Види та значення особистих якостей для різних професій
При виконанні завдань на конкретній посаді важливі певні якості. Ось приклади необхідних рис характеру в різних професійних сферах:
- Бухгалтер — стресостійкість, навченість, посидючість, відповідальність, неконфліктність.
- Юрист — скрупульозність, широта мислення, уміння працювати з великими масивами інформації.
- Секретар — грамотна мова, приємна зовнішність, відповідальність, старанність, посидючість, неконфліктність.
- Менеджер з продажу — презентабельний зовнішній вигляд, комунікабельність, стресостійкість, грамотна мова, навченість.
При зазначенні особистих якостей у резюме претенденти стикаються з такими труднощами:
- Особисті якості складно адекватно оцінити самому.
- Якщо особисті якості завищені, рекрутер швидко помітить це.
- Опис має бути коротким, але ємним, живим та цікавим.
Щоб впоратися із завданням та отримати найкращий результат, необхідно враховувати поради та рекомендації професіоналів – менеджерів з персоналу, рекрутерів та психологів. Сайти з пошуку роботи пропонують готовий шаблон та інструкції до його заповнення. Існують рекомендації, які підкажуть, що потрібно і що не можна писати про себе в резюме. Які якості включати в резюме і як зробити це правильно? Щоб коректно скласти резюме, необхідно зробити його. коротким та змістовним. Для цього:
- Включайте не більше п’яти особистих якостей.
- Вказуйте ті риси, які відповідають посаді, зазначеній у вакансії.
- Почуття гумору доречне лише у тому випадку, якщо не претендуєте на керівну позицію. Більшість професійних якостей слід розвинути зі студентства. У журналі «Успіхи сучасного природознавства» співробітники ТПУ Євген та Катерина Поліцинські пишуть, що роботодавці найбільше цінують у працівнику такі якості:
- Креативність та високий інтерес до професійної діяльності.
- Здатність до саморозвитку, честолюбство.
- Комунікабельність, організаторські здібності.
- Відповідальність, пристосованість, вміння працювати в команді.
- Підприємливість, ініціативність.
- Уміння переконувати, розподіляти обов’язки та справи.
- Системність мислення та інтуїцію.
- Уміння приймати рішення та стимулювати до дії.
Які особисті якості включити у резюме? Універсальними особистими якостями вважають швидке навчання, ініціативність, порядність та відсутність шкідливих звичок. Важливими є дружелюбність, охайність і уважність, вміння спокійно сприймати критику та бачити свої недоліки, педантичність та старанність.
Які особисті якості не включати в резюме?
Не можна включати в резюме негативні риси, які перешкоджають успішному виконанню роботи, вважаються негативними для конкретної спеціальності, зайвими для неї. Не можна вносити до резюме:
- Інформацію про слабкі сторони особистості.
- Опис зовнішності та статури, якщо ці дані не належать до встановленого списку вимог.
Джойс Лейн Кеннеді, автор постійної рубрики Career Today у видавничій групі Tribune Media Service у книзі «Як скласти резюме для чайників» пише, що претенденти часто не читають кваліфікаційні вимоги до вакансії. Ресурс «Лабораторія кар’єри Олени Володимирської» пише, що якщо звільняєтеся з роботи, не витримуєте конкуренції, бо занадто вразливі, не варто про це писати в резюме. посади: комунікабельність не буде перевагою для бухгалтера чи водія, а любов до дітей стосується лише посади няні, вихователя та педагога.
Крім вищої освіти та досвіду роботи, при відборі важливі ключові особисті якості, відповідні посади. Вивчивши вимоги вакансії, обов’язково внесіть у резюме професійні та особисті якості, які потрібні саме для цієї посади, тоді шанс отримати запрошення на співбесіду буде набагато вищим.