Як позбутися комплексів: 10 технік та порад щодо подолання себе
Комплекси заважають повноцінно жити, не дають розвиватися та реалізовуватися. Але з ними можна впоратися. Психологи Шері Джейкобсон та Кевін Беннетт діляться ефективними техніками подолання себе.
Як подолати комплекси? Доглядайте себе, медитуйте, ведіть щоденник, кажіть собі добре, спілкуйтеся з тими, хто вас підтримує. Навчіться цінувати чужі зусилля, приділіть час саморозвитку, попрацюйте з психологом. Виділяючи час, щоб зробити щось тільки для себе, перефокусуйте свої думки, пише автор статей про здоров’я Джулі Лінн Маркс, щоб подолати комплекс неповноцінності. Дозвольте собі витрачати час задоволення власних потреб. Це покращує загальне психічне здоров’я та допомагає у боротьбі з невпевненістю. Прикладом догляду за собою може бути масаж, тепла ванна, маска для обличчя, гарна зачіска та макіяж.
Медитуйте
Сядьте або ляжте зручно, закрийте очі. Відчувши себе комфортно, зверніть увагу на дихання. Зосередьтеся на відчуттях, вдихаючи та видихаючи через ніздрі. Дихайте глибоко та повільно. Помічайте звуки навколо, відчуття у своєму тілі та свої думки, не оцінюючи їх як добрі чи погані. Це допоможе заспокоїтися, прийняти себе, подружитися з внутрішнім Я та своїм тілом.
Ведіть щоденник
Усвідомити свої комплекси та впоратися з ними допоможе ведення щоденника. Записуйте кожен день свої почуття у красивому зошиті, як героїня серії фільмів Бріджіт Джонс (Рене Зеллвегер), коли вирішила розпочати нове життя. Щоденні записи зменшать симптоми депресії та тривоги, сприяють емоційному регулюванню. Ведення щоденника корисне для психічного добробуту, а також для особистого зростання і самосвідомості, зазначає психолог Кевін Беннетт. Говоріть собі хороше. >Якщо ви боретеся з комплексом неповноцінності, то, швидше за все, розум запрограмований на постійне повторення негативних думок на кшталт «Я невдаха», «Я надто товстий», «Я нічого не розумію», «Я такий дурний». Спробуйте замінити ці негативні ідеї, свідомо промовляючи про себе позитивні твердження: “У мене все вийде”, “Я добре виглядаю”, “У мене чудові шанси”. Це перепрограмує розумовий процес і допоможе сприймати себе більш позитивно, пише видання Psych2Go. то змушує вас відчувати себе погано, наведіть собі послугу: виключіть цих персон зі свого життя та замініть позитивними людьми. Підтримка з боку, схвалення, прийняття допомагає позбутися комплексів та сприймати себе позитивно. Деякі люди допомагають усвідомити, що ви цінні та важливі, як і решта. Знайдіть їх і тримайте поруч, але не забувайте, що ваші почуття не повністю залежать від них, внутрішня опора має більш важливе значення. безглуздості всього, що робите. Тоді важливо здобути відчуття прогресу, зробити крок уперед, почати розвиватися. Мередіт Грей (Еллен Помпео) із серіалу «Анатомія пристрасті» (2005–2023) змогла позбутися комплексу неповноцінності та стати видатним хірургом у процесі вдосконалення своїх професійних навичок.
Вивчіть щось нове, знайдіть хобі або освойте навичку, яка стане в нагоді в житті, на роботі. Навчання допоможе зрозуміти, що ви на багато здатні, дозволить позбутися відчуття безпорадності та підвищити самооцінку.
Не порівнюйте себе з іншими
Як пояснює доктор Шері Джейкобсон, порівняння себе з іншими часто призводить до формування комплексів. Перестаньте порівнювати себе з людьми і вважати, що вони вищі за вас. Якщо захоплюєтеся кимось, не кажіть собі автоматично «Він краще і мені ніколи не досягти таких результатів». Використовуйте це як натхнення як мотиватор для роботи над тими якостями, які хочете прокачати в собі. Замість «Він так круто говорить англійською, мені й не снилося» думайте «Пора почати ходити в спікін-клаб, щоб заговорити англійською» і дійте.
Ставте малі цілі
Занадто високі вимоги себе, недосяжні цілі часто ведуть до комплексів. Щоб уникнути цього, ставте невеликі цілі. Не ставте собі непосильне завдання ідеально вивчити англійську. Поставте мету сходити на 8 уроків на місяць. Не замислюйтесь про те, щоб регулярно займатися спортом, а робіть три пробіжки на тиждень. Конкретні цілі досяжні, а ідеали нехай залишаються осторонь. Внутрішній критик буде задоволеним, а комплекси почнуть розсіюватися.
Цінуєте чужі зусилля
Іноді людині здається, що у всіх, крім неї, все добре, і в інших людей спочатку були вигідніші умови, їм пощастило. Важливо розуміти, що у всіх є проблеми і, щоб досягти успіху, вони докладають зусиль. Позитивне ставлення до зусиль інших людей допоможе цінувати їх, а не відчувати заздрість, пояснює The Attachment Project. і скільки трудився.
Зверніться до психолога
Щоб впоратися з комплексами, важливо зрозуміти їх причини. Часто корінь проблеми важко побачити без професійної допомоги. У серіалі «Правдива терапія» (2023) психолог Джиммі (Джейсон Сігел) розповідає про власні проблеми, адже вони є навіть у лікарів. спрямована на те, щоб знайти витоки комплексу та повністю впоратися з ним. Пам’ятайте, що робота з психотерапевтом буде ефективна, якщо самі хочете працювати над собою і готові докладати зусиль.
Як позбутися комплексів чоловікові? Чоловікові важливо зрозуміти причину проблеми, навчитися ставити реальні цілі, припинити порівнювати себе з іншими та вдосконалити свої навички.
Жити з комплексами важко та незатишно. Щоб позбутися їх, важливо визнати проблему та почати самостійно рухатися до її вирішення. Перестаньте принижувати себе, порівнювати з іншими і вимагати від себе неможливого. Навчіться самопідтримці, ставте реальні цілі та попрацюйте з психологом.