Розхламлення квартири: ефективні правила
Чистота, свобода, простір та затишок — особливості будинку, до якого хочеться повертатися. Щоб зробити простір максимально комфортним, потрібно позбавитися непотрібних речей. Секретами з розхламлення діляться експерти Марі Кондо, Олена Васнєцова та Інна Домашня. Навіщо і коли проводити розхламлення простору Що таке розхламлення квартири? Розхламлення – це особливе мистецтво звільнення простору будинку від предметів та речей, які лежать мертвим вантажем на полицях, шафах, коморах та балконах. Це не просто масштабне генеральне прибирання, під час якого речі складають на місця. Йдеться про позбавлення від непотрібних речей, які накопичувалися у квартирі не один рік. Предмети, якими не користуються, викидають, віддають на благодійність чи дарують знайомим. Як правило, позбавляються таких предметів, як:
- одяг маленького або великого розміру;
- речі в поганому стані (з плямами, дірками, слідами зношеності);
- книги та інші папери, що втратили актуальність;
- посуд та кухонний інвентар, непридатний для використання;
- предмети меблів зламані або зіпсовані.
>
< Коли робити розхламлення? Провести масове звільнення від непотрібних речей необхідно в таких випадках:
- В будинку вічний бардак. Марі Кондо у книзі «Магічне прибирання. Японське мистецтво наведення порядку вдома і в житті» визначає це так: ідеально все прибрали, але минає кілька днів, і кімната знову починає захаращуватися.
- Предмети та речі в будинку викликають негатив. Якщо звертаючи увагу на якісь предмети в квартирі, відчуваєте неприємний осад і муки вибору викинути/залишити — це сигнал, що саме час провести розхламлення вдома.
- У квартирі не вистачає повітря.
- Відсутня гармонія — погляд постійно натикається на предмети, які начебто не на своєму місці.
Якщо погодилися хоча б з одним пунктом, настав час щось міняти. Знаменита письменниця, спеціаліст і консультант з наведення порядку Марі Кондо у «Магічному прибиранні» наводить такі переваги:
- Коли захаращеності немає, прибирати набагато легше. Тому господиня проводить косметичне прибирання частіше та ретельніше.
- Організація простору та звільнення від мотлоху допомагають згадати, які предмети та речі є в наявності. При цьому не доведеться купувати ще один набір посуду або нову футболку.
- Непотрібні речі в хорошому стані, виявлені під час розхламлення, можна продати.
- Повітря в квартирі стає свіжішим і чистішим. Скорочення кількості речей у просторі зменшує кількість пилу.
- Свіже повітря в кімнаті позитивно впливає на шкіру.
- Порядок приваблює успіх. Володіння лише тими речами, які по-справжньому потрібні та приносять радість, сприяє внутрішній гармонії. Це робить людину більш впевненою в собі та щасливою.
Ще один істотний плюс , Який відзначають багато послідовників радикального порятунку від зайвого: коли кімната чиста, не захаращена, життя змінюється на краще. Як стверджує в інтерв’ю для журналу Cosmopolitan експерт із розхламлення Маруся Рябова, порядок у будинку та голові притягує абсолютно несподівані події: мрії починають збуватися. Людина стає більш вибірковою у купівлі речей і набуває лише того, що відповідає стилю її життя.
Правила розхламлення залежно від кімнати
Розхламлення квартири — це завжди каталізатор змін. Щоб прийшло нове, потрібно звільнити для нього місце. Це може бути вільний простір для гардеробу, книг і навіть грошей. >
- Витягніть весь одяг із наявних шаф і складіть в одному місці. Так побачите, скільки всього речей.
- Заберіть нові предмети гардеробу, які часто використовуються. Їх можна залишити.
- Відберіть потрібні вбрання за принципом цілісності і відповідного розміру зі старого одягу, що залишився. Однотипні речі підлягають утилізації. Автор праці «Легке прибирання за методом Флай-леді: свобода від хаосу» Марла Сіллі пропонує використовувати непотрібні старі футболки як підстилки для домашніх тварин, ганчірки для прибирання або пошити з них ковдру.
- Одяг у хорошому стані подаруйте або продайте.
Відібрані потрібні речі зберігайте в ідеальному порядку на своїх місцях. Згідно з твердженням Інни Тихонової, нечупара видає шафу: якщо в ній бедлам — затишку в будинку не чекайте. Вішайте одяг на плічка, складайте чарками на полицях. Шкарпетки та білизну скручуйте та поміщайте у спеціальні відсіки.
Розхламлення в окремих приміщеннях квартири
Щоб у будинку було чисто та затишно , очистити шафу недостатньо. Провести прибирання слід у таких приміщеннях:
- Кухня. Олена Васнєцова вважає кухню зоною підвищеного захаращення. У численних шафках і поличках збираються розпочаті пачки круп або макаронів, гори посуду, який просто немає можливості використовувати, різні коробочки та згортки. Пересипте сипучі продукти у спеціальний контейнер – зберігати та використовувати їх буде зручніше. Безжально позбудьтеся надбитого, тріснутого, подряпаного або просто нелюбимого посуду. Прострочені продукти і спеції викиньте. , Вітальня). Увійдіть в приміщення і огляньтеся: всі зламані предмети меблів, іграшки, що прийшов у непридатність віконний і побутовий текстиль слід викинути. Обов’язково загляньте під ліжка та дивани, в тумбочки та журнальні столики — там роками збираються старі журнали, папірці, клапті тканини та інші дрібниці, які необхідно утилізувати.
- Ванна кімната. Це приміщення із підвищеною вологістю, тому зберігати тут багато речей не рекомендується. Залиште лише найнеобхідніше та зберігайте речі у закритих ящиках та контейнерах.
- Робоче місце. Якщо працюєте на віддаленні, у будинку має бути спеціально обладнане місце. Часто на столі біля комп’ютера накопичується багато паперів та непотрібних дрібниць. Заберіть зайві предмети і працювати стане набагато легше і приємніше.
Безлад у будинку — це не просто проблема накопичення мотлоху, це своєрідний сигнал, що настав час змінювати життя і звільняти місце для нового. Якщо бажаєте відчути оновлення та очистити простір, обов’язково проведіть розхламлення. Рекомендації досвідчених домоводів допоможуть провести прибирання швидко, легко та ефективно.