Вихідна більшість сімей починається з генерального прибирання квартири, причому найчастіше на це у них йде весь день. Однак, якщо ви прищепіте собі всього кілька простих звичок, про виснажливе прибирання у вихідні можна буде забути. jpeg”>
Прибирання досить хитра річ: здається, що всього лише потрібно протерти підлогу, але як тільки ви починаєте це робити, з’являються все нові й нові проблеми, і в результаті, коли ваш синдром “Попелюшки” йде на спад, сонце вже давно пішло за обрій.
З нами таке відбувається часто, тому ми задумалися про те, що може допомогти забути про прибирання, яке пожирає наші і без того короткі вихідні, але щоб при цьому квартира залишалася охайною та чистою. У результаті виявилося, що це справа лише кількох звичок.
Не відкладайте на потім
Насправді, необхідність у генеральному прибиранні – результат нашої лінощів. Весь тиждень ми до останнього збираємо брудні речі, чекаємо, поки бризки води та зубної пасти засохнуть на дзеркалі у ванній, а холодильник повністю просочиться запахом позавчорашньої їжі.
При такому розкладі прибирання природно стає тривалішим і складнішим. Погодьтеся, протерти бризки, що тільки що з’явилися, займає рівно одну секунду, в той час, як відтирання вже давно застиглої рідини – як мінімум, 7 хвилин.
Тому, щоб зробити прибирання трохи простіше і швидше, просто перестаньте відкладати все на потім і збирати бруд. Кілька разів переборів лінощі і розквитавшись із проблемою відразу, ви зможете виробити в собі корисну звичку і звільнити цілу купу часу.
Складайте списки справ
Складіть собі невеликі списки справ, які потрібно обов’язково виконувати щодня – вранці та ввечері. Наприклад, перед сном заздалегідь подумати про те, що одягти завтра, а контейнери заздалегідь упаковати обід. Таким чином, вранці ви не перебиратимете (і м’яти) всі речі в пошуках улюбленої блузки, а в раковині не збереться посуд, який чекатиме вас до вечора.
Такі ранкові та вечірні списки справ можуть стати цілими ритуалами, які допоможуть організувати та полегшити ваше життя.
Щоденна “п’ятихвилинка”
Встановіть на своєму телефоні будильник, коли у вас зазвичай є трохи вільного часу. У цей час вам потрібно буде щодня приділяти п’ять хвилин часу на те, щоб упорядкувати “проблемні зони” вашої квартири або будинку. При цьому ці п’ять хвилин вам потрібно буде буквально засікати на телефоні, встановивши таймер. Як тільки час закінчується, ви можете відкласти прибирання та продовжити інші справи.
Таким чином, ви зніміть із себе психологічний тиск, адже п’ять хвилин прибирання “проблемних зон” на день звучить не так жахливо.
Системи зберігання
Уважно огляньте своє житло і подумайте, як би ви могли оптимізувати простір. Розробте власну систему зберігання речей, закупіться необхідними контейнерами і ящиками, і починайте перетворення своєї квартири. позбутися непотребу.
Подумайте про дизайн
При виборі речей у ваш будинок відчуєте себе трохи дизайнером і творцем. Почніть звертати увагу на матеріали, розміри, текстури, кольори.
Віддавайте перевагу тим, які менш маркі і не брудняться від одного просто торкання.
Створіть графік і забирайтеся навіть коли “чисто”
Розкидайте всі обов’язки по дому на певні дні і дотримуйтесь цього графіка, навіть якщо вам здається, що місце не встигло стати “досить брудним” .
Така системність допоможе вам тримати квартиру в порядку, при цьому не витрачаючи на це весь свій час та сили.
Найбільша проблема, коли справа доходить до прибирання, це звичка збирати все до останнього, а потім прибирати все разом. І саме такого підходу потрібно позбутися в першу чергу, перш ніж починати напрацьовувати нові, корисні звички.