Як навчитися вставати раніше і встигати більше

Вставати вранці – справжнє катування для багатьох людей. Тому вставати о п’ятій ранку, або навіть раніше, здається непосильним завданням. Ми ж знайшли прийоми, які допоможуть зламати порочне коло, і дозволять вам скоригувати свій режим.

Як навчитися вставати раніше і встигати більше

Вставаючи раніше, людина насправді може встигати більше, особливо якщо ви рядовий офісний співробітник. Більшу частину світлового дня ми проводимо в офісі, а ввечері після дев’ятої роботи, робити вже особливо нічого не хочеться.

Ми можемо встигнути забігти після роботи в тренажерний зал або на курси англійської (якщо не потрібно бігти за дітьми в садки та школи), але за кілька годин до сну потрібно встигнути приготувати вечерю, провести час з сім’єю, підготуватися до нового дня і так список може зростати до нескінченності.

У результаті ми опиняємось у ліжку зі своїм телефоном, а сон так і не приходить, тому засинаємо ми пізно, і вставати вранці стає справжнім випробуванням. І так щодня. Часу на себе та саморозвиток майже не залишається. Тому справи відкладаються на вихідні, а на вихідні з’являються нові проблеми.

Загалом дві додаткові години з ранку допоможе вивчити вам нову мову, закінчити онлайн-навчання, почати займатися спортом і просто встигати трохи більше.

Як почати вставати раніше?

Передусім зрозуміти, навіщо вам це. Чи помічали ви коли-небудь, що вставати по буднях болісно складно, а у вихідні, коли так хочеться відіспатися, ви вже бадьорі і готові до нового дня навіть раніше, ніж зазвичай встаєте? Найчастіше причини болісного підйому – психологічні, коли людині через різні обставини просто не хочеться відкривати очі і зустрічатися з реальністю.

Тому якщо ви знайдете досить сильну причину, які пересилають інші, вставати вранці стане для вас логічніше і трохи простіше. Однак однієї психологічної установки зламати звичний хід життя не вистачить, тому переконайтеся, що ви дотримуєтеся і наступних правил.

Чого не можна робити перед сном:

  1. Як мінімум за шість годин до планованого відходу до сну не пийте каву та алкоголь.
  2. Не їжте щільно на ніч. Якщо зовсім не можете без їжі, то з’їжте щось легке за три години до сну.
  3. Всі за ті ж три години до сну не займайтеся спортом. Фізичну активність, до речі, можна перенести на ранок.
  4. Спійте без будь-яких джерел світла у прохолодній кімнаті.
  5. Вибирайте з розумом одяг – не спіть у незручних речах, що сковують ваші рухи і не відповідають порі року.
  6. Заберіть телефон. Найкраще відмовитися від нього за дві години до запланованого сну. Замість звичного проведення часу в соцмережах, можете почитати, підвищувати або послухати улюблену музику.
  7. Не лягайте спати надто пізно. Простежте за тим, скільки часу потрібно, щоб висипатися, і розрахуйте свій новий режим. Наприклад, якщо вставати ви хочете о 4:30 ранку, то лягти спати вам потрібно приблизно о 10-й вечора.

Які нові звички потрібно виробити, щоб вставати раніше?

  1. Лягайтеся спати в один і той же час, і вставайте також.
  2. Дотримуйтесь нового режиму без збоїв як мінімум місяць, потім вже можна робити собі поблажки у вихідні або свята.
  3. Не відкладайте підйом на кілька хвилин. Пересічте себе і розплющте очі, але залишайтеся в ліжку. Починайте ранок повільно – потягніться, помасажуйте віскі, мочки вух, потилицю, випийте воду (поставте її поруч із собою з вечора), увімкніть улюблену пісню, а потім не поспішаючи вставайте.
  4. Починайте переходити до раннього підйому поступово. Якщо ви зазвичай встаєте о 7-й ранку, то не намагайтеся разом почати вставати о 5-й ранку. Спершу ставте будильник на 6:30, а через 2-3 дні ще на півгодини раніше.
  5. Створіть ритуали – наприклад, перед сном ви завжди читайте книгу, а зранку завжди робите зарядку. Так ваш організм почне реагувати на те, що йому незабаром час спати самостійно.
  6. Використовуйте додаткові засоби – ароматичні олії можуть допомогти засипати швидше, а спати краще. Зазвичай рекомендують лавандову олію, але, насправді, ви можете вибрати будь-яке, що діє на вас розслаблюючим чином. Допоможе також календар – відмічайте хрестиком щодня, коли змогли встати раніше, і тоді вам уже не захочеться мати прогалини у низці своїх маленьких перемог.
  7. Починайте день із приємного – не перевіряйте насамперед пошту та соціальні мережі, і не намагайтеся відразу звалити на себе всі справи. Краще потанцюйте, з’їжте улюблений сніданок або прийміть душ, а вже потім поринайте в рутину.