Новини » Статті » Самореалізація » Як керувати людьми: 10 порад та способів впливу на оточуючих

Як керувати людьми: 10 порад та способів впливу на оточуючих

Навички управління людьми потрібні не лише на керівних посадах. Вони стануть у нагоді і в повсякденному житті. Як правильно керувати людьми, розповідають психологи Бруно Боксич та Кетрін Джакалоне.

Як керувати людьми? Щоб керувати людьми, будьте ввічливі, слухайте співрозмовника та виявляйте емпатію. Підтримуйте зоровий контакт, посміхайтеся та жартуйте. Будьте готові делегувати завдання, навчатися в інших та контролювати ситуацію.

Будьте ввічливі

Звичайна ввічливість стає справжнім інструментом впливу. Серед нескінченних смайликів, ділових послань та скорочення живого спілкування слова «дякую», «будьте добрі», «будь ласка» знаходять справжню теплоту.

Не забувайте висловлювати подяку, вимовляйте прохання як прохання, а не вимоги. Ввічливість настільки ефективна, що шахраї використовують її як зброю. Згадайте хоча б «11 друзів Оушена» або будь-який інший фільм із цієї франшизи.

Чоловік сидить за столом

Слухайте співрозмовника

Будь це колега чи контролер у метро, ​​не пропускайте його слова повз вуха, якщо людина звертається до вас. Ви повинні почути інформацію, яку вам хочуть донести, і дати прозору, чітку відповідь. Він може бути як позитивним, і негативним.

Ефективне спілкування — один із головних секретів управління людьми, зазначає портал про менеджмент Podium. Адаптуйтеся до стилю спілкування співрозмовника, наскільки це можливо.

Вибирайте емпатію

Емпатія — це потужна навичка, яка дозволяє розуміти емоції, переживання та погляди іншої людини. Поставивши себе на його місце, створіть сприятливе інклюзивне середовище.

Емпатія передбачає прояв щирої турботи, активне слухання без засудження та підтвердження почуттів та досвіду інших. Практикуючи емпатію, ви будуєте довіру, зміцнюєте стосунки та розвиваєте почуття приналежності до команди.

Делегуйте завдання

Як навчитися керувати людьми на роботі? Продемонструйте довіру, делегуючи завдання. Делегування – це навичка, яка дозволяє ефективно розподіляти завдання та обов’язки між членами команди.

Делегуючи повноваження, ви не тільки полегшуєте навантаження, а й розширюєте можливості своєї команди та сприяєте її професійному розвитку. Ви таким чином демонструєте довіру до здібностей членів вашої команди, підвищуючи їхню впевненість та мотивацію. Коли роздаватимете завдання, уникайте авторитарного стилю Міранди Прістлі (Меріл Стріп) з фільму «Диявол носить Prada» (2006). У кожного є індивідуальні особливості та таланти, і ви завжди можете почерпнути щось корисне із спілкування з людиною будь-якої професії. Відкритість до навчання виглядає як ознака довіри, високої оцінки та водночас рівності. Це приверне до вас людей і дозволить посилити вплив на них.

Три людини дивляться в ноутбук

Усміхайтеся і жартуйте< /h2>

Щира посмішка завжди діє на людей позитивно, тому не забувайте посміхатися. Жарти допоможуть привернути людину до себе, налаштувати на позитивний лад. Але невдалі жарти все псують, у чому можна переконатись на прикладі Майкла Скотта (Стів Карелл) із серіалу «Офіс». Якщо сумніваєтеся, що вас зрозуміють правильно, обмежтеся посмішкою, яка піднімає настрій і налаштовує на позитивний лад, радить автор статей про психологію Кетрін Джакалоне. за допомогою погляду? Потрібно підтримувати зоровий контакт так, щоб людина відчувала вашу увагу і не відчувала тиску. Тобто вам необов’язково дивитися в очі не моргаючи, але важливо періодично, більшу частину діалогу, дивитися на людину.

Не свердліть його поглядом і не розглядайте недоліки, не спрямовуйте погляд на його взуття чи руки. Пам’ятайте, що зоровий контакт необхідний для ефективного спілкування і є обов’язковим для управління людиною.

Контролюйте ситуацію

Коли виникають розбіжності, не слід їх ігнорувати. Усунення проблеми створить ворожу атмосферу. Коли виникає проблема, важливо вирішити її якнайшвидше, перш ніж становище погіршиться. Звертайте увагу на проблему і відкрито говоріть про неї з тими, хто залучений до конфлікту так, щоб ніхто не почував себе ущемленим. Мистецтво вирішення конфліктів можна застосовувати за будь-яких обставин.

Жінка заспокійливо стосується чоловіка та уважно його слухає

Подавайте позитивний приклад

Тих, хто подає позитивний приклад, люди самі наділяють лідерськими якостями та владою. Виявіть креативність, покажіть, як можна діяти у цій ситуації. Зробіть перший крок, якщо колеги не можуть розпочати активні дії та губляться.

Будьте креативним та творчим, дайте заряд позитивної енергії. Поводьтеся впевнено і почувайтеся лідером, радить HR-фахівець Бруно Боксич. Але не перестарайтеся з добрими намірами, як герой Хав’єра Бардема у фільмі «Найкращий бос» (2021).

Будьте терплячим

Щоб керувати людьми, потрібні терпіння та витримка. Навіть якщо знаєте правильну відповідь, не нервуйте, поки інша людина намагається її знайти. Дайте час на роздуми, не підганяйте і не гнівайтесь на співрозмовника. Терпіння – це прояв підтримки та прийняття, які необхідні для формування довіри. Не лише в колективі, а й у колі друзів, сім’ї, близьких важливо виявляти терпіння, якщо хочете набути ваги в цьому суспільстві.

Щоб керувати людьми, треба бути відкритим, ввічливим та терплячим. Співчуйте людям, намагайтеся зрозуміти їх і уявити себе на їхньому місці. Будьте доброзичливими, частіше посміхайтеся і подавайте позитивний приклад, щоб зміцнити свою владу.