Як навести лад у будинку: 7 порад, які допоможуть привести житло до ладу
Чистота починається з правильної організації простору. Для цього застосовуйте правильну технологію. Як упорядкувати житло, пояснили журнали Homes and Gardens і Good Housekeeping.
Як навести лад у захаращеній квартирі? Щоб навести лад у захаращеній квартирі, позбавтеся зайвих речей у передпокої, створіть затишок у вітальні, приберіть дитячу разом з дитиною, забезпечте комфортний відпочинок у спальні, розставте все на свої місця в робочому кабінеті, забезпечте чистоту та порядок на кухні, дотримуйтесь санітарних норм у ванній та туалеті.
Позбуйтеся зайвих речей у передпокої
З чого почати прибирання вдома? Почніть прибирання з передпокою. Розкладіть речі у передпокої так:
- Заберіть предмети, які створюють неохайний вигляд, збирають пил і ускладнюють прибирання.
- Складіть решту предметів у бокси, тумбочку чи шафу. li>
- Переберіть речі та взуття. Сезонні речі залиште, а непотрібні приберіть.
- Ключі та інші дрібні аксесуари повісьте на ключницю або покладіть на поличку.
Журнал Homes and Gardens радить проводити прибирання зверху донизу. Тому витирайте пил спочатку вгорі в кутах, на меблів та люстрі. Потім витріть пил на поличках, протріть дзеркало, вимийте підлогу і постеліть чистий килимок на порозі.
Створіть затишок у вітальні
У великій кімнаті збираються всі члени сім’ї. Тут зустрічають гостей та проводять вільний час. Огляньте свою вітальню та наводьте порядок за планом:
- Поставте меблі на свої місця.
- Складіть акуратно книги та журнали.
- Обприскайте та промийте листя на кімнатних рослин, видаліть сухе листя.
- Змахніть щіткою пил і павутину зі стелі та люстри. Якщо плафони тьмяні, зніміть та протріть їх вологою серветкою.
- Пропилісосьте важкі штори на вікнах, м’які меблі та килим на підлозі.
- Протріть всі дзеркальні та поліровані поверхні, підвіконня серветкою, змоченою спеціальним засобом.
На останньому етапі вимийте підлогу чистою водою. Якщо підлога у вітальні застелена килимовим покриттям, прибирання спростить миючий пилосос. “>
Приберіть дитячу разом з дитиною
У дитячій кімнаті наводити порядок дуже складно, якщо не привчати до цього дітей. Журнал Good Housekeeping радить враховувати побажання дітей у процесі збирання. Навіть старий светр може бути коханим і його не можна викидати без згоди дитини.
Прибирайте кімнату разом з дитиною так:
- Запропонуйте дитині знайти будинок для її речей, і вона із задоволенням займеться їх складанням. Нехай розвішить їх у шафі, складе в ящики комода. Покажіть, як правильно прибирати ліжко після сну.
- Відправте іграшки в спеціальні бокси, сортуючи за категоріями, а не за місцем розташування. Непотрібні віддайте іншим дітям, а зламані викиньте.
- Заберіть на робочому столі дрібні предмети в ящик стола.
- Складіть книги на поличку.
Комп’ютерну техніку протирайте спеціальними засобами та ганчіркою з мікрофібри. Вчіть дітей дбайливо ставитися до своїх речей.
Забезпечте комфортний відпочинок у спальні
Безлад у спальні може стати причиною безсоння, якщо вона захаращена. Відновіть енергетичний баланс у місці відпочинку таким чином:
- Замініть подушки, що злежалися, на нові.
- Заберіть прочитані книги з столика на полиці.
- Зніміть білизну. з ліжка в прання.
- Зберіть брудні речі в прання, чисті повісьте в шафу.
- Проведіть ревізію в шафі та заберіть речі, які давно не носите.
- Перегляньте термін придатності косметики на туалетному столику. Викиньте прострочені предмети.
Щоб у кімнаті панував порядок, щодня застилайте ліжко і складайте правильно постільні речі. У спальню гості не заходять, але приємно, коли кімната відпочинку не захаращена.
Наведіть порядок у робочому кабінеті
Робоча зона в будинку поступово захаращується. Тут можна знайти чашку з недопитою кавою, зім’яті аркуші паперу, розкидані зошити. Щоб навести порядок на робочому місці, виконайте такі правила:
- Приберіть зі столу сміття.
- Перегляньте документи, зошити та блокноти. Всі зайві предмети заберіть у столик або на поличку.
- Складіть канцелярське приладдя у спеціальну підставку або склянку.
Екрани гаджетів, на яких збирається багато пилу, протирайте кожен день спеціальними серветками. Пилососьте не тільки килим під ногами, а й м’які меблі, а також отвори в кондиціонері. Проводьте щодня вологе прибирання робочого столу.
Забезпечте чистоту та порядок на кухні
Кухня — особливе місце в будинку, де відбувається приготування їжі та збирається сім’я за столом. Тут щодня прибирають. Прибирайте за таким принципом:
- Прибирайте на кухні після кожного приготування їжі. Витирайте плиту, робочу поверхню столу для приготування та обідній стіл вологою губкою.
- Виносите сміття щодня і мийте ретельно відро.
- Мийте підлогу теплою мильною водою.
Плануйте генеральне прибирання на кухні 1 раз на місяць, щоб почистити витяжку, протерти і вимити всі поверхні. Переглядайте та викидайте непотрібний мотлох, прострочені продукти. Для захисту поверхні скатертини або столу від пошкоджень використовуйте індивідуальні серветки (тейблмати). Періодично промивайте їх у теплій мильній воді.
Читайте також: