Новини » Статті » Корисне » КонМарі: метод прибирання будинку з особливим підходом

КонМарі: метод прибирання будинку з особливим підходом

Прибирання будинку — щоденна праця, яка забирає багато часу та сил. Чи можна навести чистоту раз і назавжди? Японка Марі Кондо стверджує, що це можливо: придуманий нею метод прибирання допомагає змінити мислення та погляди на власний дім і життя.

Що таке метод КонМарі, його переваги та недоліки

Що таке метод КонМарі? Це революційний, нестандартний метод прибирання будинку, який вигадала Марі Кондо — знаменита на весь світ письменниця, фахівець із наведення порядку, консультант із чистоти та облаштування побуту. Її книга «Магічне прибирання. Японське мистецтво наведення порядку вдома та в житті» миттєво стало бестселером і надихнуло мільйони людей на позитивні зміни. Неординарний метод названий на честь своєї засновниці за першими буквами її імені — КонМарі.

Суть методу можна звести до двох пунктів:

  • позбавлення зайвих речей, паперів, предметів побуту;
  • зручна організація зберігання.

Марі Кондо запевняє, що прибирання допомагає впорядкувати не лише навколишній простір, а й власні думки, тобто вона працює як терапія. Як зазначає журнал Cosmopolitan, система КонМарі підходить тим, у кого є проблеми із системою зберігання речей, але немає проблем із чистотою.

Головне правило методу — у квартирі слід залишати тільки ті речі, які радують. Для цього кожен предмет потрібно взяти до рук і запитати себе, чи він приносить радість. Якщо ні, слід подякувати річ за спільно прожиті роки і викинути або віддати нужденним. Не варто вірити порадам про поступове прибирання приміщення. Забираючи потроху щодня, прибиратимете вічно. Успіх ґрунтовного збирання залежить від можливості негайно відчути результат. Швидке та повне звільнення від непотребу в межах короткого періоду часу надасть сил підтримувати житловий простір у порядку.

Які переваги прибирання за КонМарі? Оцінивши правила та принципи незвичайного методу, можна виділити такі основні плюси:

  • швидке наведення порядку, моментальний результат;
  • після розхламлення та складання речей з’являється багато вільного місця;
  • простота у підтримці чистоти та порядку;
  • зручна система зберігання речей (коли береш одяг, порядок не порушується при вертикальному зберіганні);
  • всі речі на увазі, завжди знаєте, де і що лежить, і можете швидко дістати потрібну річ без довгих пошуків; за методом КонМарі у багатьох змінюється життя.

Дівчина прибирає все одразу

  1. Викинуті предмети можуть знадобитися в найнесподіваніший момент.
  2. Опанувати мистецтво вертикального зберігання не так просто. Багатьом господиням не вдається поставити прямокутники з одягу та білизни красивими рядами — вони завалюються.
  3. Не всі знаходять доречними наполегливі рекомендації автора методу розмовляти з речами. річ у будинку повинна приносити радість, що викликає сумніви у деяких людей.

Обґрунтовані зауваження щодо методу КонМарі висловлюють творчі особистості, які займаються рукоділлям: важко розлучатися з речами, адже теоретично вони можуть стати матеріалом для нового творіння.

Правила та тонкощі методу

У книзі з прибирання Марі Кондо дає безліч порад та рекомендацій, щоб полегшити наведення та підтримання порядку в будинку. Ось основні правила прибирання за методом КонМарі:

  1. Перетворіть прибирання на особливу подію. Письменниця переконана, що існує 2 типи прибирання — щоденне та прибирання як особлива подія. Щоденне прибирання полягає у користуванні речами та поверненні їх назад на свої місця. Особливе прибирання відбувається раз у житті, після чого потрібно просто підтримувати порядок. Успішно виконавши це завдання, зможете насолоджуватися чистим та незахламленим простором.
  2. Заберіть все одним махом.
  3. Не дозволяйте рідним підглядати. По можливості прибирайте на самоті. Немає необхідності чоловікові та дітям знати, що саме збираєтеся викидати.
  4. Прибирайте не за кімнатами, а за категоріями (одяг, косметика, папери, взуття та інше).
  5. Зберіть усі предмети вибраної категорії в одному місці одночасно і позбавтеся непотрібного. Викидайте зламані або непридатні предмети, застарілий, немодний або брудний і рваний одяг. Якщо річ хороша і не можете вирішити, зберегти або залишити, візьміть її в руки і поставте собі запитання: «Чи це викликає радість?». Негативна відповідь передбачає утилізацію.

Спочатку позбавтеся від непотребу і непотрібних речей, а вже після вирішуйте, куди і як покласти предмети, що залишилися. Виносите мішок зі сміттям одразу, як тільки він буде заповнений. Це не дозволить в останній момент витягнути з нього та залишити в будинку щось непотрібне.

Популярне видання Harper’s Bazaar розглядає безліч способів зберігання речей у гардеробі, серед яких є метод, який винайшла Марі Кондо. Як складати речі по КонМарі? Основні поради щодо зберігання речей:

  • Розвішуйте одяг на вішалках зліва направо в порядку зменшення довжини. Темні кольори краще зберігати разом, а світлі – з іншого боку. Це дозволить не тільки швидко знаходити потрібну річ, а й оцінити за секунду палітру гардеробу.
  • Футболки, майки, джинси та інші речі зберігайте вертикально в ящиках. Щоб одяг міг зберігатися вертикально, його потрібно правильно скласти. Кожен предмет поверніть у маленький прямокутник або скрутіть у рулончик. При цьому слідкуйте, щоб висота поставленого не ребро прямокутника або рулону не перевищувала висоту стінки ящика або коробки для одягу. . Спеціальних пристроїв для зберігання можна не купувати. Обходьтеся підручними предметами — пластиковими роздільниками, коробками від взуття чи паперу, пластиковими кошиками.

Дівчина розглядає речі в шафіЗберігати сумки методом КонМари слід вкладеними друг в друга. Складайте їх по 3 штуки ручками назовні. Так вони займають менше місця в шафі і краще зберігаються. Після прання та прасування відразу повертайте одяг і білизну на свої місця. Тоді гардероб буде взірцем порядку.

Як зберігати взуття по КонМарі? Метод вертикального паралельного зберігання Марі Кондо підходить для взуття. Туфлі, чоботи та кросівки розміщуйте уздовж задньої стінки шафи на вузьких полицях. При цьому в шафі обов’язково має бути сухо і досить просторо, щоб взуття не деформувалося під час зберігання. Для зберігання невеликого взуття (тапки, балетки) використовуйте спеціальний тканинний органайзер. Сезонне взуття або пару, яке носите рідко, помістіть у коробки, підпишіть і зберігайте на антресолях або верхніх полицях шафи. Мільйони людей, які спробували цей метод, перетворили свій будинок на ідеальне місце існування. Якщо наважитеся навести порядок у своїй шафі і не тільки, дотримуйтесь рекомендацій відомої японської письменниці та експерта з чистоти Марі Кондо.