Новини » Статті » Корисне » Антивандальна тканина для меблів: наскільки ефективна проти пошкоджень та як правильно вибрати

Антивандальна тканина для меблів: наскільки ефективна проти пошкоджень та як правильно вибрати

Антивандальна тканина – міцний матеріал для оббивки меблів. Вона захищає від будь-яких зовнішніх пошкоджень. Про застосування такого текстилю пише інформаційний сайт Art and Home та блог Calgary Interiors.

Що таке антивандальна тканина?

Антивандальна тканина – це щільний гладкий матеріал, виготовлений з міцних штучних або змішаних волокон. Вона відрізняється такими особливостями:

  • краплі рідини скочуються по поверхні або збираються на ній калюжками, а не вбираються в тканину;
  • забруднення легко очищається;
  • поверхня матеріалу практично не скочується.

Якісні показники — результат обробки матеріалу спеціальними тефлоновими просоченнями, які продовжують термін експлуатації. Залежно від використовуваного просочення тканина виходить грязе-і водовідштовхувальної або вогнестійкої. Під впливом ультрафіолетових променів матеріал не вигоряє.

Волокна антивандальної тканини розташовані дуже близько і не утворюють зазорів. Це виключає ризик механічних пошкоджень м’якої поверхні диванів, крісел та автомобільних сидінь. При постійній експлуатації меблі не просідають і не деформуються завдяки оббивці із міцної тканини.

В інтер'єрі вітальні крісла з екошкіри

Навіщо потрібна антивандальна тканина

Як називається антивандальна тканина? Тканину часто називають «антикіготь», оскільки такому покриттю не страшні пазурі та зуби домашніх тварин.

Зберегти меблі в цілості та безпеці досить складно з маленькими дітьми. Малята люблять гратися, стрибати на дивані, малювати фломастерами малюнки або їсти ласощі, залишаючи на оббивці стійкі плями. Антивандальне покриття, яке легко прибирати, мити та чистити, надовго продовжить експлуатацію меблів.

Щоб не змінювати дорогі меблі, інформаційний веб-сайт DIY-проектів Art and Home радить пошити на предмети м’якого гарнітуру міцні чохли з антивандальної тканини. Надійний матеріал захищає оббивку від жирних плям і води, тому його використовують для м’яких кухонних куточків, стільців. На дачних ділянках меблями з антивандальним покриттям обладнають альтанки та відкриті тераси.

Щільною тканиною обтягують крісла в автомобілях і роблять із них чохли. На матеріалі не залишаються затяжки від кігтів домашніх тварин, їх можна швидко почистити пилососом, а плями вивести вологою серветкою.

Які види антивандальної тканини бувають

Яка тканина антивандальна? Антивандальна оббивка для м’яких меблів буває двох типів – на тканій та нетканій основі. Перший тип – це традиційний текстиль з особливим суперщільним плетінням. Другий складається з трьох шарів: основи, ворсу та складу, що їх склеює. Обидва типи полотна дуже міцні й якісні. – максимально щільне плетіння з жорстких натуральних волокон трьох типів;

  • мікрофібра – синтетичний матеріал з міцних тонких ниток; >шенілл – складається з сплетених натуральних і штучних ниток з ворсом між ними;
  • жаккард – щільний матеріал з переплетенням товстих ниток;
  • екошкіра (вініл) – гладкий матеріал з додаванням бавовняних ниток, що ламінують. та поліестеру.
  • При виготовленні певних видів меблів використовують тканину, яка максимально підходить для певних умов експлуатації. Наприклад, для захисту від пазурів тварин вибирають матеріал на нетканій основі.

    Собака сидить на дивані, обтягнутому антивандальним покриттям з флока

    Переваги та недоліки тканини

    У кожного виду Антивандальні тканини є свої переваги. Недоліки та плюси різних видів антивандальної тканини вказані в таблиці.

    Вигляд антивандальної тканини Переваги Недоліки
    Флок Міцний та легко очищається Залишаються плями від алкогольних напоїв
    Гобелен Пластичний Важкий за вагою
    Мікрофібра Стійкий до стирання, легка та щільна структура Мінімальна кількість кольорів
    Екошкіра (вініл) Благородний вигляд і не протирається Не пропускає повітря, має низькі показники терморегуляції
    Вельвет Зношостійкий, міцний, гігієнічний. Не пропускає бруд, легко чистити Електризується та притягує пил та дрібне сміття
    Шеніл Міцний, не меніться, тримає форму Товстий ворс легко вбирає рідину та утворює плями
    Жаккард Не вигоряє та легко чиститься. Стійкий до подряпин та порізів Висока вартість

    Яку тканину вибрати? Блог з дизайну інтер’єру Calgary Interiors рекомендує вибирати меблеву оббивку за тестовими показниками на стирання. Найміцніша тканина витримує понад 20 тисяч циклів, наприклад шеніл.

    Як вибирати тканину

    При виборі антивандальної тканини враховують, в яких умовах будуть використовуватися меблі. Підбираючи тканину «антикіготь», зважайте на такі фактори:

    • Тип покриття (цілісна оббивка, чохол або окреме покривало на пошкоджену зону).
    • Характеристики. Висока щільність як головний показник зносостійкості тканини.
    • Відсутність шлюбу та будь-яких дефектів на тканому виробі.
    • Простий догляд. Матерія повинна легко очищатись побутовими засобами.
    • Колір. Більш практичними вважаються темні відтінки або яскраві принти на тканині.
    • Сфера застосування. Для м’яких меблів підходять будь-які види антивандальної тканини, для автомобільних чохлів – жаккард.

    При виборі тканини для меблів враховуйте, що шеніл не страшні ультрафіолетові промені, а флок відмінно тримає форму і підійде, якщо оббивка меблів часто експлуатується. Експерт із домоводства Джесіка Беннетт рекомендує використовувати вінілові тканини. Вони прості у догляді і не такі дорогі, як шкіра, тому ідеально підходять для жвавих віталень та їдалень.

    Різні види антивандальної тканини широко використовуються в меблевому виробництві. Матеріал вибирають за міцністю та стійкістю до механічних пошкоджень. З таким покриттям вироби виглядають пристойно навіть при інтенсивній експлуатації та спробах домашніх вихованців відточити свої кігті та зуби об меблі.