Термобілизна – необхідний предмет зимового гардеробу. Воно підтримує температурний баланс тіла холодної пори. Як правильно користуватися термобілизною, пояснили видання WebMD та PubMed.
Що потрібно знати про термобілизну
Термобілизна — це вид одягу унісекс, який виконує функцію нижньої білизни. Термобілизна дуже тонка і еластична на дотик, має пористу структуру волокон. При носінні воно не створює жодного дискомфорту і практично не відчувається на тілі.
Навіщо потрібна термобілизна? Термобілизна призначена для активних людей, які мають справу з високими фізичними навантаженнями. Однак його носять і у повсякденному житті. Воно має вологостійкі властивості і зберігає тепло. При використанні термобілизни суттєво знижується ризик застудних захворювань.
Залежно від матеріалу, з якого вона виготовлена, білизна може зберігати тепло або тільки відводити вологу, а може одночасно виконувати обидві функції. Для пошиття термобілизни використовують такі види тканин:
- Синтетичні: поліпропілен, поліестер, поліамід, еластан.
- Натуральні: вовна, бавовна та шовк.
Сайт про чоловічий стиль Real Men Real Style уточнює, що існує два фасони термобілизни: цільний термобілизняний костюм і комплект з двох предметів, до якого входить верх (з довгими рукавами або жилет) і нижня частина (від талії до щиколоток).
Переваги термобілизни такі:
- гіпоалергенність;
- зручність у носінні;
- посилена теплоізоляція ;
- відведення зайвої вологи;
- нейтралізація запаху поту;
- зносостійкість;
- доступність.
< Про переваги носіння термобілизни свідчать дані досліджень корейських вчених на інформаційному медичному порталі PubMed. Вони стверджують, що за рахунок носіння термобілизни взимку за низької температури в приміщенні можна заощадити енергію та зберегти своє здоров'я.
Недоліки термобілизни:
- висока вартість;
- підвищені вимоги до прання виробу.
< li>складність вибору свого варіанта;
Плюсів у термобілизни набагато більше, ніж мінусів. Тому цей вид нижньої білизни набуває все більшої популярності у молоді та інших вікових категорій.
Правила термобілизни
Термобілизна підходить для щоденного носіння. Певні види вдягають і взимку, і влітку. Його носять або як окремий елемент гардеробу або під іншим одягом.
Виробники пропонують різні типи термобілизни за його призначенням:
- термобілизна для щоденного носіння;
- варіанти для спортивних занять на свіжому повітрі;
- варіанти для занять спорту в приміщеннях;
- спеціальні моделі для полярників, космонавтів та інших фахівців, що працюють в екстремальних умовах.
Якісна термобілизна не має швів, зроблено з гіпоалергенних тканин, важить небагато. Його можуть носити люди з гіперчутливою шкірою та діти будь-якого віку.
Як має сидіти термобілизна? Якщо розмір підібраний правильно, тканина щільно прилягає до шкіри і повторює фізіологічні вигини тіла, ніде не тисне і заважає рухатися. Термобілизна не гріє, а сприяє збереженню тепла на шкірі. Якщо комплект підібраний правильно, людині в такому одязі не спекотно та не холодно.
Як правильно носити термобілизну? Носіть термобілизну, дотримуючись таких правил:
- Вдягайте білизну на синтетичні труси та бюстгальтер (для жінок), синтетичні плавки (для чоловіків), оскільки бавовняні вироби накопичують вологу.
- Не надягайте під білизну колготки та майки, щоб термобілизна максимально щільно прилягала до тіла.
- Вдягайте зверху будь-який інший одяг за сезоном та обставинами, але не більше трьох шарів, щоб не сковувати рухи , як радить сайт про здоровий спосіб життя WebMD.
Перед покупкою приміряйте річ, схоже і посувайтеся в ній. Не купуйте вироби на виріст або речі, що стискають тіло.
Правила догляду за термобілизною
Догляд за термобілизною залежить від особливостей матеріалу, з якого воно пошито. Важливі етапи догляду за річчю — прання, сушіння та зберігання.
Як прати термобілизну? Для збереження форми та якості матеріалу термобілизну краще прати руками м’якими рідкими засобами без лугу. При цьому не варто замочувати білизну надовго у воді, відбілювати та віджимати. Якщо праєте в пральній машинці, використовуйте:
- воду не вище 40°С;
- режим для матеріалу, з якого зроблена річ;
- м’які мийні засоби;
- антистатичний засіб;
- ретельне полоскання без віджиму.
Це загальні рекомендації. Виробники уточнюють правила догляду за річчю на етикетці. Зустрічаються високоякісні тканини, які можна прати навіть при 95°С. оскільки тканина не вбирає піт. При щоденному носінні достатньо випрати одяг 1-2 рази на тиждень. Сушити білизну краще на свіжому повітрі або за кімнатної температури 20–25°С і далі від опалювальних приладів або відкритого вогню.
Займатися прасуванням термобілизни не потрібно. Складки на тканині легко розправляються при носінні. Синтетична тканина може постраждати за високої температури. Термобілизна з натуральних тканин можете погладити теплою праскою з гігієнічною метою. При цьому прасування проводьте з виворітного боку.
Зберігайте термобілизну у складеному вигляді, щоб матеріал не витягувався. Складайте його акуратно на поличку у шафі або в ящику комода. Не зберігайте білизну в кімнаті з підвищеною вологістю та поруч із гарячими опалювальними приладами. Вовняні речі захищайте від молі спеціальними засобами.
При правильному догляді термобілизна служитиме довго. Воно не сяде, не розтягнеться та не втратить своїх якостей.
Ношення термобілизни стає не просто даниною моді, а функціональною частиною екіпіровки, яка забезпечить комфорт у холодну пору року. У гардеробі спортсменів та мандрівників така річ вже стала обов’язковим елементом.