Як правильно прати речі в залежності від типу тканини та призначення
Правильне прання зберігає форму та структуру тканини. Хазяйкам важливо знати всі нюанси. Як прати речі правильно, радять інтернет-видання по домоводству The Spruce та Cleanipedia.
Особливості прання рушників
Рушники — засоби гігієни, якими часто користуються, тому вони швидко забруднюються. Для якісного прання рушників користуйтесь пральною машиною.
На якому режимі прати рушники? У пральній машині виставте режим «Бавовна». Кольорові рушники стирайте при температурі 40 °C та швидкості віджиму приблизно 800 оборотів (для бамбукових рушників – не більше 600). Білі рушники стирайте при максимальній температурі (до 95 °C), використовуючи стандартний миючий засіб. Кольорові махрові рушники стирайте порошком для кольорових тканин.
Щоб ворс на рушниках залишався м’яким і пухнастим, використовуйте щадний режим прання. На етапі полоскання додайте кондиціонер. Відбілювач і засоби для виведення плям використовуйте тільки для білих рушників і тільки у разі гострої необхідності. Для дитячих рушників підійде пральний засіб на основі силікону.
При ручному пранні махрових рушників замочіть їх попередньо в теплій воді з додаванням оцту (1 ст. л. на 5 л води) на 30 хвилин. Після замочування попрайте рушник у теплій воді з додаванням прального порошку. h2>
Постільна білизна краще прати в машині. Попередньо відсортуйте його за кольором, видом тканини та ступенем забруднення. Потім відправляйте в пральну машину партіями, вибираючи такий температурний режим: не вище 40 ° C – перкаль, бавовна, сатин, а також бязь, поплін і біоматин;
Перед пранням вивертайте кожну деталь постільного набору навиворіт. При сильному забрудненні та плямах на постільній білизні замочуйте його у підсоленій воді на 10–15 хвилин. Можете скористатися спеціальним засобом виведення плям. Перед тим як відправити білизну до машини, потріть пляму руками.
Як правильно прати бавовну? Тонкі бавовняні тканини стирайте при температурі не вище 40°С, щоб уникнути усадки. Не замочуйте кольорову бавовну і вибирайте для неї порошок, що не містить відбілювача.
Особливості прання дитячих речей
Дитячий одяг потребує делікатного догляду. Ресурс для батьків Very Well Family радить використовувати для прання таких речей у пральній машині м’який миючий засіб, призначений для чутливої шкіри.
Як правильно прати дитячі речі? Стирайте одяг та постільну білизну дитини окремо від решти домашнього одягу. Спочатку розсортуйте речі на світлі та темні. Для виведення плям попередньо замочіть брудні речі у розчині 9% оцту та води (1:1). Відтирайте плями руками, а потім відправте одяг у пральну машину.
Якщо стираєте нагрудники або шкарпетки, покладіть ці речі в сітчастий мішок, щоб вони не загубилися в машині під час прання. Більшість дитячого одягу можна без проблем прати у звичайному режимі, враховуючи структуру тканини. Обов’язково використовуйте додатковий цикл полоскання, щоб повністю вимити миючий засіб з одягу.
Особливості прання чорних речей
Речі з темної тканини від частих прань втрачають яскравість і стають бляклими. Тому прайте їх лише при забрудненні та появі плям. Як правильно прати чорні речі? Журнал з дизайну та домознавства The Spruce радить:
- Розсортувати одяг, який можна прати. Ніколи не прайте світлий одяг із темними речами, щоб запобігти перенесенню барвника.
- Уникати прання темних тканин з одягом або постільною білизною, що утворює ворс. Він прилипає до темних речей.
- Вивертати темний одяг перед пранням навиворіт, щоб запобігти пошкодженню обробки та потертостям на кінцях.
- Використовувати воду для прання до 30 °C.
- Застосовувати миючий засіб для темних забарвлень або звичайний, але в мінімальній кількості (2 ч. л. на одне завантаження).
- Виставляти щадний цикл віджимання, щоб не пошкодити волокна.
li>
Делікатні речі чорного кольору стирайте вручну, щоб не пошкодити волокна та зберегти насичений темний колір. Використовуйте для сушіння чорних речей стійку в приміщенні, розташовану далеко від прямих сонячних променів, або автоматичну сушильну машину. віджиму, грубого зминання та жорстких миючих засобів. Як правильно прати вовняні речі? Інтернет-довідник Cleanipedia радить при ручному пранні вовняних речей дотримуватися таких правил:
- Замочіть речі в теплій мильній воді.
- Використовуйте миючий засіб, який підходить для вовняних ниток.
- Витискайте речі руками і не тріть сильно, щоб не порушити структуру волокон.
- Ополосніть 2 рази в чистій воді.
- Витисніть за допомогою рушника більшу частину води з вовняної речі і розкладіть її на другому рушник для сушіння. прохолодній воді не вище 30 °C. Зменшіть цикл віджимання наскільки це можливо.
- Не використовуйте біологічні миючі засоби. Ферменти в біологічних миючих засобах роз’їдають вовняні волокна.
- Не сушіть шерсть у сушильній машині.
Всі вовняні речі перед пранням вивертайте навиворіт. Кашемірові вироби стирайте вручну, щоб волокна не руйнувалися.
Забруднення, що накопичуються на одязі, постільній білизні, рушниках, а також тепло і волога від тіла — це ідеальне живильне середовище для грибків, бактерій та пилових кліщів. Тому прання – важливий гігієнічний захід для всіх видів речей. Правильно випрані вироби довго зберігають свіжість та привабливий зовнішній вигляд.