У домашніх умовах пальто чистять чи стирають. Після правильного очищення річ виглядає як нова. Як це зробити, пояснила експерт Мері Марлоу Леверетт та журнал Better Homes & Gardens.
Як чистити пальто
Зимове та осіннє пальто шиють із різних тканин. Для пошиття теплих варіантів вибирають драпові, вовняні, ворсові тканини пальта. Більш легкі моделі шиють із кашемірової, бавовняної, віскозної тканини. Їхня стійкість до забруднення та появи механічних пошкоджень (катишки, затяжки, потертості) залежить від якості тканини, кольору, інтенсивності носіння речі. У будь-якому випадку після закінчення сезону пальто потрібно чистити.
Від плям на пальто позбавляйтеся таким чином:
- Дайте бруду висохнути, щоб зробити пляму більш локалізованою. Зіскребіть засохлий бруд тупим ножем або ложкою.
- Використовуйте суміш оцту та води (1:1). Нанесіть рідину на пляму за допомогою щітки з м’якою щетиною. Дайте одязі висохнути на повітрі.
- Нанесіть засіб для виведення плям, гель або спрей, якщо залишилися сліди плями. Залишіть на 5 хвилин і змийте чистою теплою водою.
- Посипте забруднене місце харчовою содою, якщо від плями виходить неприємний запах. Трохи розітріть соду пальцями та залиште на ніч. Потім очистіть щіткою.
- Олійні плями видаляйте свіжими, посипавши їх дитячою присипкою або кукурудзяним крохмалем, щоб олія ввібралася. Змахніть порошок за годину м’яким пензлем. Повторюйте процедуру, поки порошок не перестане змінювати колір і текстуру. Використовуйте чисту м’яку тканину, щоб протерти ділянку та акуратно видалити засохлі плями з поверхні. Якщо пляма залишилася, акуратно потріть її ластиком для олівців.
- Використовуйте електричну бритву для тканини, спеціально розроблену для цієї мети. Кругові рухи проводять бритвою по місцях з катишками, не натискаючи занадто сильно, щоб не пошкодити тканину.
- Застосуйте одноразову бритву. Покладіть пальто на пласку поверхню, натягніть його однією рукою, а іншою видаляйте катишки бритвою. Зберіть за допомогою валика для ворсу всі зголені грудочки.
- Візьміть пемзу і проведіть м’яко по поверхні тканини, де є котишки. Повторюйте рухи, поки тканина не стане гладкою. Потім зберіть катишки валиком для ворсу. Очищення від катишків проводите тільки в тому випадку, якщо їх багато. Часте застосування інструментів для видалення ворсинок, що збилися, призведе до пошкодження тканини.
Пальто з ворсистої тканини часто брудниться шерстю домашніх вихованців. Як почистити пальто від шерсті? Зберіть вовну вологими руками чи мокрою губкою. Рухайтеся по тканині в один бік і не тріть її, інакше ворс на поверхні скочується, а вовна все одно залишиться. Повторюйте процедуру кілька разів, змиваючи сміття, що налипло на руках або губці, в чистій воді.
Чи можна прати пальто в пральній машині? Прати пальто в пральній машині можна в тому випадку, якщо на етикетці є значок, що дозволяє цю дію. Не рекомендується прати одяг з натурального та штучного хутра, із замші, нубуку. Вовняні тканини, фліс, вініл, водонепроникну тканину, пух можете прати, підбираючи допустимий режим прання та необхідні миючі засоби для кожного типу матеріалу.
Як випрати пальто в домашніх умовах? Експерт із ведення домашнього господарства Мері Марлоу Леверетт дає поради щодо прання пальта з різних видів тканин:
- З вовни. Пранню підлягають шерстяні пальта, у яких підкладка не деформується у воді. Викрутіть пальто навпроти і покладіть у великий сітчастий мішок для прання. Встановіть режим “Шерсть” або “М’який режим”, а температура води не вище 30°С. По завершенні прання витягніть пальто та виверніть його на лицьову сторону. Сушіть на повітрі на сітчастій сушарці.
- З кашеміру. Кашемірове пальто стирайте руками. Для цього наберіть у ванну 1/3 теплої води (до 30°С), розведіть невелику кількість порошку для прання вовняних виробів. Замочіть пальто на 20-30 хвилин. М’якою щіткою потріть найбрудніші ділянки. Помийте пальто чистою водою під душем і повісьте стікати. Сушіть одяг на вішалці у напівзатіненому місці.
- Пуховик. WikiHow пише, що пір’я погано протистоять агресивним миючим засобам. Для ефективного прання додайте в пральну машину спеціальний засіб для пуху, попрайте у прохолодній воді. Покладіть пальто у сушарку на слабкий режим. Додайте кульки для сушіння вовни, щоб розпушувати пух у міру його висихання. Висушіть пальто на повітрі.
- З флісу. Фліс притягує шерсть свійських тварин і ворс, тому його не можна прати з ворсистим одягом. Перед пранням застебніть та виверніть куртку навпроти, відправте в пральну машину. Стирайте в холодній або теплій воді в режимі постійного віджиму з холодним полосканням. Сушіть пальто на повітрі, щоб складки випрямилися.
- Зі штучного хутра. Такі пальта стирайте вручну. У холодну воду додайте 1-2 ч. л. м’якого миючого засобу. Полощіть пальто 10-15 хвилин, уникаючи надмірного вичавлювання. Повторіть полоскання, а потім загорніть річ у рушник, щоб вичавити воду. Сушіть його на міцній вішалці. Коли хутро висохне, акуратно розчешіть його м’якою щіткою.
- З нейлонової або вінілової тканини. Стирайте такі пальта у прохолодній воді з використанням м’якого миючого засобу. У пральній машині встановіть режим постійного віджимання. Повісьте річ сушитися на повітрі.
Перед тим як відправити пальто до прання, обов’язково вивчіть ярлик на верхньому одязі. Якщо прання не рекомендоване, не ризикуйте. Така річ може деформуватися, втекти, втратити зовнішній вигляд і стати непридатною до носіння. Віддайте пальто в хімчистку.
Чистити та прати верхній одяг краще перевіреними способами, щоб не зіпсувати річ безповоротно. Якщо навчитися правильно доглядати пальто, одяг з будь-якого виду тканини добре носитиметься не один сезон.