Що робити, якщо ви затопили квартиру сусідів
Бують ситуації, які завдають багато незручностей. Одна з таких, з якою може зіткнутися кожен, – затоплення квартири. Кореспондент дізнався у юриста Олега Чернова, що робити у цьому випадку.
Отже, покрокова інструкція:
1. Потрібно викликати аварійну службу, щоб вони зупинили воду. Також потрібно покликати представників КСК або компанії з обслуговування вашого будинку, а також сусідів.
2. Скласти акт про затоплення квартири. У цьому документі слід відобразити видимі сліди пошкоджень майна, видимі місця потік. До того ж, якщо є можливість встановити причину аварії, то про це також необхідно зробити відмітку в акті.
Фото/відео-фіксація затоплення. Акт складається спеціалістами керуючої компанії у двох примірниках, які обов’язково підписують усі учасники огляду квартири.
Якщо виникли розбіжності щодо причини затоки або визначення збитків, всі зауваження необхідно відобразити в акті.
3. Також можна звернутися до нотаріуса для огляду доказів на місці. Зазначений протокол огляду є доказом.
4. Для визначення вартості збитків необхідно звернутися до оцінної організації. Про дату огляду пошкодженого майна попередньо повідомити власника квартири.
5. З’ясувати причину аварії можна шляхом отримання висновку технічного обстеження у представників аварійних служб або звернутися до експертів з трасології для отримання відповідного висновку. Це потрібно зробити, щоб визначити винного.
6. Якщо аварія сталася на території загальнобудинкового майна (підвал/дах), за утримання якого відповідають усі власники квартир, то питання про відшкодування шкоди може бути пред’явлено обслуговуючій організації, у разі якщо цільові витрати на утримання загальнобудинкового майна витрачалися не за призначенням.
7. Питання відшкодування збитків чи збитків дозволяти краще у досудовому порядке. Якщо з’ясується, що у затопленні винні саме ви, тоді доведеться сплачувати збитки.
У разі, якщо сторони не можуть домовитися, то швидше за все суперечка буде розглянута в судовому порядку, при якому сторони можуть понести відповідні витрати у вигляді судових витрат, у тому числі і на оплату послуг юриста/адвоката.< /p>