Як захистити будинок від злодіїв: інструкція на час відпустки
Виїжджаючи у відпустку, ми залишаємо поза увагою все своє майно, і воно легко може стати наживкою для злодіїв. Ця інструкція допоможе вам уберегти себе від неприємних сюрпризів і зберегти своє житло в цілості та безпеці.
Раніше, коли люди надовго залишали свій будинок, вони залишали світло в одній із кімнат, включали радіо чи просили сусідів доглянути квартиру. Однак сьогодні не всі дружать із сусідами, радіо вже майже ні в кого немає, а світлом злодіїв навряд чи відлякаєш. Що ж робити, якщо за квартирою доглянути нікому, а їхати треба?
Вікна
Перш за все перед від’їздом потрібно переконатися в надійності ваших вікон, оскільки саме через них більшість злодіїв пробирається всередину.
Допомогти убезпечити нижні поверхи можуть грати – тільки переконайтеся, щоб кріплення були не просто вкручені болтами в штирі – їх легко розкрутити, і решітки виявляться марними. Вибирайте також товстіші прути, щоб їх не можна було перерізати кусачками. Найкращим варіантом стануть – із квадратного прутка перетином 12-16 мм.
Крім решіток на приватні будинки та нижні поверхи сьогодні можна встановити рольставні – металеві жалюзі на замку із захистом від розтину. Ціна їх варіюється від дизайну та установника, і в середньому починається від 12 тисяч за кв. метр.
Крім того, вікна можна захистити від вибивання плівкою. Вибравши товщину від 4,7 мили, можна бути впевненим, що як мінімум скло не проб’ють навіть сокирою. Ціни на плівку в середньому починаються від 3500 кв. метр.
Ще один варіант – встановити на вікна ручки із замком, які ускладнять злодіям роботу з розтину. Ціна також у середньому становить близько 3500 .
Двері
Традиційний шлях до будинку – через двері. Тут перевагу краще віддавати вхідним дверям, які відчиняються назовні. Також переконайтеся, що вона обладнана протизнімними штирями, і не полінуйтеся встановити дві пари замків – краще за різні системи і моделі.
Також у будинку можна встановити “розумне” вічко. Він обладнаний датчиком рух, камерою та панеллю з екраном. На вигляд він нічим не відрізняється від звичайного, але щоразу спрацьовує датчик руху, камерою починає вестися зйомка всі області біля дверей. Записи все зберігаються, а дорожчі моделі можуть навіть відправляти фото на телефон господаря квартири. Коштує такий пристрій у середньому від 20 тисяч.
Записуючі пристрої можна встановити і всередині квартири чи будинку. Наприклад, IP-камера допоможе стежити за тим, що відбувається із квартирою в режимі реального часу. Потрібно лише підключити її до Інтернету. Обійдеться вона в середньому від 15 тисяч.
Під’їзд
Насправді безпека починається з під’їзду. Поговоріть із сусідами та убезпечте свої будинки, загалом. У старих радянських будинках, переконайтеся в надійності під’їзних вікон – за допомогою них можна легко потрапити всередину в обхід домофонів та кодових дверей.
Встановіть камери спостереження та/або сигналізацію всередині під’їзду. І дбайте про те, щоб вона справно функціонувала, а не просто прикрашала стіни будинку.
Обережніше звертайтеся з домофонами та кодовими замками. Навіщо встановлювати дорогі двері та техніку, якщо сусіди самі ж її ламають і залишають відчиненими на багато годин, “провітрюючи під’їзд”, або вигулюючи свійських тварин.
Проведіть інструктаж щодо того, кому потрібно відчиняти двері, а кому ні. Домовитеся зі своїми листоношами та службами про те, за яких умов, і хто саме відчинятиме їм двері. житло цілодобово. Щоправда, за це потрібно буде вносити щомісячну плату та встановити все необхідне обладнання в будинку. Абонентська плата коштуватиме в середньому від 5500 .
Все це буде марно, якщо ви самі не будете уважні. Не залишайте записів на автовідповідачах про те, що поїхали, і скільки вас не буде вдома. Перебувайте у добрих стосунках із сусідами, щоб вони звертали увагу на шум чи підозрілих людей. Не залишайте дорогі речі та заощадження у порожній квартирі.