Згодом килими покриваються плямами. Їх можна почистити самостійно. Який спосіб чищення килима вибрати, підказали інтернет-видання по домоводству The Spruce та Good Housekeeping.
Як почистити килим, не знімаючи з підлоги? Користуйтеся простими та доступними способами: чистіть килим оцтом, содою, сіллю, господарським милом, нашатирним спиртом, пральним порошком, перекисом водню, лимонним соком, крохмалем, чайною заваркою.
Оцтом
Свіжі плями на килимі можна легко вивести оцтом. Інтернет-видання з дизайну та домоводства The Spruce радить розпочинати процес чищення килима з точкового очищення плям, а потім пилососити.
Для чищення додайте 2 ст. л. оцту в 0,5 л води. Залийте розчин у пульверизатор і обприскайте забруднені місця на килимі. Протріть вологий ворс щіткою та залиште для просихання. Якщо плями застарілі, змішайте оцет (4 ст. л.) із содою (1 ст. л.) і водою (120 мл). Пінний розчин нанесіть на пляму, потріть щіткою і залиште на 20 хвилин. Промийте плями чистою водою і дайте просохнути.
Содою
Як почистити килим содою? Якщо килим чистий і необхідно просто видалити пил і освіжити колір, медіабренд Good Housekeeping рекомендує розсипати по поверхні соду, залишити на 30 хвилин, а потім пройтися по ньому пилососом. Такий спосіб видаляє пил, незначні забруднення, справляється з неприємним запахом. Для видалення складних плям розсипте соду на килим і втирайте її вологою ганчіркою у напрямку ворсу. Залишіть на 30 хвилин. За цей час сода вбере частинки жиру та бруду. Залишиться лише почистити килим пилососом.
Сіллю
Повернути свіжість та чистоту килимовому покриттю допоможе звичайна кухар сіль. Спочатку рівномірно посипте покриття дрібною сіллю. У найбільш забруднених місцях насипте більше засобу. Потім візьміть вологу щітку чи віник і вимітіть сіль. Якщо килим дуже брудний, повторіть процедуру кілька разів.
Почистіть палас пилососом. Якщо килим невеликий, можна вибити його на вулиці і тим самим прибрати дрібні частинки солі та пилу.
Господарське мило
Для чищення килимового покриття скористайтеся звичайним господарським милом. У ньому міститься багато жирних кислот та лугів, що дозволяє вивести складні плями від кави, чаю та навіть вина. Господарське мило не зіпсує вигляд килима навіть при частому використанні.
Натріть мило на дрібній тертці. Приготуйте для прибирання мильний розчин, розчинивши 5 г мильної стружки ½ л води. Спіньте мило і нанесіть його щіткою на килим, злегка втираючи у ворс. Залишіть на 20 хвилин і повторіть процедуру. Потім змийте мило чистою теплою водою і висушіть килим.
Нашатирним спиртом
Нашатирний спирт — засіб, що чистить і дезінфікує. Його застосування допомагає швидко та якісно очистити килими від плям та запаху.
Застосовуйте водний розчин нашатирного спирту (10 мл на 0,5 л води). Залийте його в пульверизатор і ретельно змочіть килим. Протріть ворс щіткою в одному напрямку. Залишіть килим сохнути, відкрийте вікна, щоб вивітрився різкий запах нашатирю. Потім пропилісосьте покриття. Якщо плями залишилися, повторіть процедуру.
Пральним порошком
Брудний килим можна прати прямо на підлозі. Для цього скористайтесь пральним порошком або гелем. Такий засіб працює за рахунок рясної піни.
Розчиніть в 1 л теплої води 2 ст. л. порошку або гелю, добре спіньте. Нанесіть піну на килим за допомогою губки. У найзабрудненіших місцях потріть щіткою. Залишіть піну на 30 хвилин, потім пройдіться по килиму щіткою, змочуючи її чистою теплою водою. Дайте килиму висохнути і ретельно пропилісосьте.
Перекисом водню
Перекисом водню — активна речовина і може вплинути на колір ворсу. Тому в нерозбавленому вигляді засіб використовують лише для світлих килимів. Журнал з домоводства Better Homes and Gardens радить виводити такою сумішшю плями від кави або чаю. /3 склянки) з рідким милом (1 ч. л.). Залийте суміш у пульверизатор і розпорошите на брудний килим. Через 1 годину протріть палас м’якою вологою губкою.
Лимонним соком
Свіжевижатий лимонний сік відмінно видаляє засохлий бруд і важковивідні плями. Але засіб не підходить для білих килимів, а в нерозбавленому вигляді для кольорових. Використовуйте чистий лимонний сік тільки для однотонного покриття.
Як вивести пляму з килима? Видавіть сік лимона, налийте на пляму та залиште на 2 години. Щоб прибрати запахи і нескладні плями, змішайте сік лимона, 10 мл нашатирю і 0,5 л води. Суміш наносите локально або розпорошуйте по всьому килиму. Змийте засіб чистою водою, інакше килим буде липким. Висушіть покриття і пропилососьте.
Крахмал
Крахмаль має абсорбуючі властивості і без проблем справляється із забрудненнями, які з’являються на підлоговому покритті. Цей продукт усуває плями, повертає яскравість кольору, видаляє неприємні запахи, піднімає та розпушує ворс.
Для видалення свіжих плям посипте порошок товстим шаром на забруднене місце. Сухою щіткою розподіліть крохмаль по всій плямі та залиште на деякий час. Потім зберіть продукт разом із брудом за допомогою пилососу.
Чайною заваркою
Очистити килим допоможе крупнолистова заварка чаю. Вона притягує пил, який неможливо видалити пилососом. Для невеликого килима знадобиться 1-2 чашки чаю. Заваріть великий чайник та злийте заварку. Повторіть процедуру кілька разів, поки чай перестане заварюватись і вода не стане прозорою.
Вологі чайки розсипте рівномірно по килиму. Залишіть на 10 хвилин і зметіть віником. Чай втягне в себе пил та запахи. При цьому спита заварка не зафарбує ворсу навіть на світлих килимах.
Доступні способи чищення килимів допомагають зберегти чистоту та свіжість виробів без особливих витрат та зусиль. Після чищення покриття для підлоги стануть як нові. Обробка ворсу народними засобами не шкодить здоров’ю власників та свійських тварин. Користуватися килимом можна відразу після збирання.