Як почистити диван в домашніх умовах від забруднень та запахів
Диван періодично необхідно чистити від пилу, плям та запахів. Є різні способи та методи очищення. Про них розповіли експерти з клінінгу Чіана Діксон та Еллісон Фріман.
Очищення пилососом
Тканинна оббивка дивана притягує пил, на поверхні з’являються крихти та інше сміття, утворюються плями. Як почистити диван від пилу? Щоб зберегти меблі в порядку та продовжити її експлуатацію, періодично очищайте диван пилососом. WikiHow радить для ефективного видалення пилу діяти так:
- Зберіть пилососом великі частинки сміття з поверхні дивана. Використовуйте насадку килим/підлогу або спеціальну насадку для м’яких меблів повнорозмірного пилососа. Зніміть подушки і пропилюйте основу дивана.
- Протріть щіткою з жорсткою щетиною плями і зберіть бруд пилососом. Тримайте так, щоб не пошкодити тканину.
- Застосуйте валик для ворсу, щоб видалити на тканинній поверхні те, що не втягне пилосос. Проведіть валиком по всій поверхні дивана, щоб не пропустити жодного волосся або шерстинки. Якщо диван зроблений зі шкірозамінника або шкіри, пропилісосьте тільки складки, а решту поверхні протріть вологою серветкою.
Застосування пароочисника
Автор Чіана Діксон у журналі Homes & Gardens пише, що очищення парою – чудовий спосіб освіжити меблі без необхідності використання агресивних хімікатів. Такий спосіб не вимагає зняття чохлів, але перед чищенням потрібно перевірити етикетку на обшивці, щоб не пошкодити її гарячою парою. Літера «X» забороняє гаряче очищення пором.
Можете сміливо очищати пароочисником бавовну та поліестер. Такі матеріали, як шкіра, шовк та замша, а також деякі змішані тканини потребують м’якшого очищення.
Як почистити диван з тканинною оббивкою? Очищайте диван пароочисником за такою схемою:
- Пропилісосьте диван. Видаліть шерсть тварин з поверхні оббивки.
- Виберіть правильну насадку для тканини або користуйтеся спеціальним відпарювачем для оббивки.
- Проводьте щіткою пароочисника зверху вниз, захоплюючи невеликі ділянки дивана.
- Залишіть диван для повного висихання в кімнаті з відкритими вікнами та дверима.
Чистка диванів пароочисником дозволяє видалити плями, дезодорувати тканину та розчинити бруд. Застосування високих температур знищує бактерії та мікроби, допомагає боротися з пиловими кліщами та іншими алергенами. Пара відновлює забарвлення оббивки і повертає дивану первісний зовнішній вигляд.
Чистка дивана содою
Старі дивани вбирають різні запахи. Якщо в будинку є домашні вихованці, постраждати можуть і нові меблі. Диван, що видає неприємний аромат, стає непридатним для експлуатації. На ньому неможливо сидіти, лежати, а тим більше спати. Не поспішайте викидати меблі. Краще займіться її чищенням.
Як почистити диван від запаху? Автор Еллісон Фріман у журналі Love to Know пропонує використовувати для очищаючої процедури харчову соду. Дійте так:
- Візьміть пачку соди і обережно розсипте її по всій поверхні дивана.
- Зніміть подушки і розсипте соду у внутрішній частині.
- Залиште диван у розкладеному вигляді та посипаним содою на 1 годину.
- Пропилісосьте всі його частини.
- Повторіть процедуру, якщо запахи ще залишилися.
Харчова сода особливо гарна у боротьбі зі специфічними запахами. Речовина добре вбирає запахи зі шкіряних і тканинних поверхонь. При цьому сода не залишає слідів, абсорбуючи усі аромати та залишки плям на оббивці.
Обробка дивана оцтом
Оцет — відмінний засіб для чищення, що видаляє пляма та неприємні запахи з тканинної, шкіряної, велюрової оббивки дивана. Розчин оцту очищає потертості та повертає яскравість текстилю. Правила чищення дивана:
- Приготуйте розчин оцту (1 ч. л. оцту на 1 л води).
- Змочіть старе простирадло в оцтовому розчині і накрийте диван.
- Постукайте по поверхні рукою або спеціальною вибивалкою. Бруд та пил з оббивки перейде на вологу тканину.
- Ополосніть простирадло та повторіть процедуру. Вибивайте диван доти, поки простирадло залишиться чистим.
>
Оцет застосовуйте також для безпечного чищення шкіряних диванів. Як почистити шкіряний диван? Для очищення дивану зі шкіряною оббивкою приготуйте водний розчин оцту з розрахунку 1 ст. л. на 100мл води. Протріть поверхню дивана, змоченою у розчині м’якою тканиною. Більш ретельно потріть плями на оббивці. Оцет справляється із плямами червоного соку, кетчупу, вина. Суміш оцту з водою 1:1 прибирає аміачний запах котячої сечі.
Чистка дивана лимонним соком
Плями на тканинній і шкіряній оббивці дивана краще видаляти ще в мокрому вигляді, промокаючи паперовими серветками і промиваючи мильною водою. Якщо пляма з’явилася непомітно, запилилася і засохла, скористайтеся лимоном. Його кислота розм’якшує бруд у волокнах і дозволяє вирішити проблему. Як почистити диван від плям? Проведіть процедуру очищення покроково: Розчиніть у воді (250 мл) лимонний сік (5 ст. л.). Засипте в суміш соду (5 ст. л.) . Від реакції з кислотою з’явиться піна.
- Нанесіть суміш на плями і залиште на 10 хвилин.
- Потріть ретельно оббивку губкою.
- Прополощіть губку в теплій воді і ще раз зніміть залишки засобу з дивана.
Лимонним соком можна вивести плями крові, червоного соку, вина, кави, жиру, фломастеру. Відбілюючі властивості лимонної кислоти знебарвлюють залишки пігментів. Але будьте обережні, тому що кислота освітлює матеріал і не підходить для темних покриттів із тканини та шкіри.
Вибирайте найбільш вдалий спосіб і чистіть м’які меблі самостійно. Очищайте періодично диван від пилу та прибирайте плями, як тільки вони з’являться. Коли поверхня меблів дуже забруднена, вирішити проблему в домашніх умовах складно, тому краще звернутися до фахівців.