Килими в будинку вимагають постійного догляду. Вони брудняться, забиваються пилом та сміттям. Поради щодо чищення килимів у домашніх умовах дала експерт із домоводства Мері Марлоу Леверетт.
Видалення волосся з килима
Волоси та шерсть свійських тварин часто стають одним з основних видів забруднень, забиваються між ворсинками килима. Як прибрати волосся з килима? Проект WikiHow рекомендує спочатку провести зволоження ворсу. Для цього скористайтесь водним розчином кондиціонера для білизни (1 частина кондиціонера та 3 частини води).
Злегка обприскуйте килим сумішшю, дайте йому повністю висохнути (близько 30 хвилин). Заберіть волосся з килима вручну. Для цього надягніть рукавички, змочіть їх водою і проведіть по ворсу, скачуючи волосся в клубок. Можете скористатися спеціальним інструментом – ручною щіткою для килимів з довгою ручкою або звичайною щіткою із жорсткою щетиною.
Підійде також щітка для догляду за домашніми тваринами з короткими шпильками. Проведіть нею по поверхні килима рівномірними рухами, захоплюючи волосся та шерсть. Зібрати волосся допоможе звичайний скотч. Липку стрічку намотайте на пальці клейкою стороною назовні. Потім торкніться цією петлею до поверхні килима, наклеюючи волосинки. Такий спосіб підійде для невеликих приліжкових килимків.
При виборі способів чищення килима від плям враховуйте якісні показники матеріалу, площу забруднення та терміни. Найкраще піддаються чищенню виробу із синтетичних волокон. Свіжі плями відразу промокніть серветкою. Якщо бруд вже ввібрався в волокна, вибирайте щадний спосіб чищення.
Видаляйте масляні плями за допомогою медичного спирту. Для чищення змішайте в рівних пропорціях аптечний спирт та воду кімнатної температури. Рясно змочіть розчином ватний спонж. Покладіть його на пляму та залиште на 5 хвилин. Потім обережно протріть забруднення, рухаючись від країв до центру. Процедуру повторіть кілька разів до видалення плями. Потім промийте ділянку чистою водою разом з брудом, що вбереться. Дайте килиму висохнути.
Як почистити килим, не знімаючи з підлоги? Підкладіть під килим у місці забруднення плівку, щоб не намокло покриття для підлоги. Змочіть пляму теплою водою. Потім промокніть його серветкою і нанесіть товстим шаром піну для гоління. Залишіть на 20 хвилин і зніміть її з килима серветкою. Промийте ділянку чистою теплою водою і залиште просохнути.
Як прибрати пил та бруд з килима
Роль абсорбенту пилу, бруду та запахів виконає харчова сода. Як почистити килим содою? Насипте соду на килим, зачекайте 30 хвилин і зберіть пилососом.
Для видалення пилу з килимів з довгим ворсом змішайте соду з дрібною сіллю 1:1. Експерт із ведення домашнього господарства Мері Марлоу Леверетт радить ретельно пропилососити килим, а потім братися за глибоке чищення ворсу. Засипте поверхню килима сумішшю, починайте від кута та рухайтеся до виходу. Обприскайте ворс із пульверизатора.
Залишіть у такому вигляді на кілька годин. Проведіть щіткою по килиму в одному напрямку, а потім під кутом 90 °, щоб підняти ворс. Протріть ганчіркою і вивісьте килим на свіжому повітрі, дайте йому просохнути. Вибийте залишки соди та поверніть килим на місце.
Приготуйте для обробки килима содовий розчин. На 5 л води знадобиться 100 г соди. Залийте готову суміш у пульверизатор і розбризкуйте розчин по килиму. Злегка потріть вологий ворс ганчіркою чи щіткою. Через півгодини пропилососьте поверхню.
Як позбутися запахів
Веб Сайт про здоров’я WebMD пише, що поява плям на килимі супроводжується неприємними запахами. Особливо страждають килими в будинку, де є домашні тварини, які іноді залишають після себе сліди сечі та фекалій. Як почистити килим без пилососа? Організуйте для покриття повітряну ванну. Розвішіть виріб на вулиці, вибийте з нього пил і бруд. Потім залиште на свіжому повітрі для провітрювання та висихання. У зимовий період розстеліть килим на снігу. Насипте сніг на ворс, потім заберіть віником або щіткою. Морозне повітря поверне виробу свіжість.
Обприскайте килим сумішшю оцту та води (1:1). Оцтова кислота нейтралізує сечову кислоту та інші аромати. Запах оцту швидко вивітриться. Приготуйте водний настій із паличок кориці, лимона, розмарину, м’яти. Можете зробити мікс цих інгредієнтів. Підійде і вода з додаванням кількох крапель ефірної олії. Обприскуйте килим після глибокого очищення для усунення запаху.
Знищення пилових кліщів та інших комах у покритті
У килимах з натуральних матеріалів часто поселяються пилові кліщі. Іноді в килимах з’являються постільні клопи та інші дрібні комахи (мурахи, блохи).
Щоб позбутися їх, скористайтеся потужним пилососом, збирайте 2–3 рази на тиждень. Виконуйте 1 раз на тиждень обробку килимів за допомогою пароочисника. Комахи гинуть за високої температури. Після обробки провітріть кімнату, щоб килим швидше висох.
При виявленні комах у килимових покриттях посипте ворс спеціальними інсектицидними препаратами та залиште на добу. Під час процедури ізолюйте тварин та людей. Потім пропилососьте килими, промийте ворс мильною водою і провітріть приміщення.
вважається харчовий діатоміт. Цей природний засіб, який потрапляє на тільця шкідників, призводить до їхнього зневоднення. Покрийте килим порошком, а через 3 дні ретельно пропилососьте.
Ворс на килимах швидко набивається пилом та сміттям, створюючи сприятливе середовище для розмноження пилових кліщів. Цього не можна припускати. Використовуйте вказані способи чищення килимів, щоб у будинку завжди приємно пахло та легко дихало.