Новини » Статті » Корисне » Чим відмити зеленку зі шкіри, тканин та поверхонь: 10 працюючих способів

Чим відмити зеленку зі шкіри, тканин та поверхонь: 10 працюючих способів

Зеленка залишає плями на шкірі, одязі та поверхнях. Яким чином її відмити? Поради дав журнал та онлайн-сайт із домознавства The Spruce та Global Happenings.

Спиртовмісні речовини

Як відмити зеленку зі шкіри обличчя? Зеленка зі шкіри поступово відмивається простою водою без особливих зусиль. Якщо від зеленки потрібно позбутися терміново, скористайтеся спиртом, розведеним з водою 1:1, або лосьйоном, що містить спирт.

Намочіть ватний диск у спиртовому розчині і потріть пляму. Ведіть диск до центру плями, інакше на шкірі з’являться зелені розлучення. Для сухої та чутливої ​​шкіри краще не застосовувати такий метод.

Спиртовмісні розчини підходять для видалення плям розчину діамантової зелені з одягу. Але спосіб дієвий тільки в тому випадку, якщо пляма свіжа. Пляму змочують спиртом, а потім стирають річ у пральному порошку.

Саліцилова кислота

Тканини миттєво вбирають діамантовий зелений розчин. Тому плями можуть залишитися на м’яких меблів, одязі та руках. Дійте швидко, щоб спочатку вивести сліди, а потім випрати річ або почистити оббивку.

Капніть кілька крапель саліцилової кислоти на забруднену ділянку. Залишіть на 10-30 хвилин залежно від інтенсивності забруднення. Потім промокніть серветкою. Таку процедуру повторюйте кілька разів. Коли пляма стане зовсім блідою, випрайте річ звичайним способом. Не застосовуйте кислоту на тонкій тканині (шифон, органза, шовк), щоб не пошкодити волокна.

Очищення спинки крісла

Перекис водню

Допомогти прибрати зеленку з будь-якої ділянки тіла може перекис водню. Змочіть рідиною ватяний диск і потріть пляму до повного зникнення.

Перекисом водню видаляють плями з тканини та тканинних оббивних поверхонь. Журнал з домоводства та дизайну The Spruce уточнює, що 3% перекис водню можна безпечно використовувати на всіх тканинах, що стираються, із стійкою фарбою.

Для якісного чищення нанесіть перекис на забруднене місце за допомогою ватного диска та залиште на кілька хвилин. За необхідності повторіть та випрайте або промийте забруднене місце чистою водою.

Оцет

Оцет має властивість розчиняти різні субстанції. Так він діє і на діамантову зелень. Користуватися цим способом можна для видалення зелених плям на одязі.

Брудну ділянку рясно промокають 9% оцтом і залишають на 20 хвилин. Потім місце обробляють господарським милом та відкладають річ ще на 15 хвилин. Після цього одяг застирають руками в тому місці, де була пляма, і відправляють у пральну машину для завершального очищення. Річ обполіскують, стирають.

Жирний крем

Як прибрати зеленку з одягу? Новий онлайн-сайт Global Happenings рекомендує незвичайний спосіб видалення плям зеленки з тканини жирним кремом. Застосовуючи такий метод, дійте швидко, поки пляма ще свіжа і не ввібралася повністю в тканину.

Для успішного видалення зеленки візьміть жирний крем і нанесіть його товстим шаром на забруднену ділянку. Залишіть на 2-3 години. Потім випрайте річ звичайним способом із порошком.

Застосовуйте метод на тканині, яку можна легко випрати після виведення плям. Для оббивки меблів та килимових покриттів цей спосіб абсолютно не підходить.

Мильний розчин

Як відпрати зеленку? Пляма від зеленки на будь-якій тканині допоможе прибрати мильний розчин. Для цього наберіть у тазик 0,5 л теплої води. Розведіть у ній близько 5 ст. л. рідкого чи натертого господарського мила. Нанесіть мильну рідину на пляму та залиште на півгодини. Потім промийте забруднену ділянку теплою водою і ретельно випрати річ.

Мильний розчин допомагає вивести плями зеленки з гладких твердих поверхонь: пластику, ламінованого ДВП, плитки. Їм зволожують поверхню і ретельно протирають сухою ганчіркою.

На підлозі вимивають ганчіркою пляму. Його попередньо побризкали рідиною з пульверизатора

Сода

З тканинних поверхонь зеленку знімає звичайну столову соду. Розведіть її з водою, щоб одержати густу кашку. Суміш нанесіть на пляму зеленки на одязі, килимі, оббивці меблів. Щоб сода ввібрала зелень, залиште на 20 хвилин. Потім зніміть залишки серветкою або змийте холодною водою.

Журнал з домоводства та садівництва Better Homes and Gardens пише, що звичайну харчову соду, змочену водою, часто застосовують як м’який абразив для видалення плям з твердих поверхонь. Тому можете очищати содою плями зеленки на поверхні плитки, поверхонь, що ламінують, виробів з ПВХ.

Нашатирний спирт

Нашатирний спирт не псує кольорові та делікатні тканини, але краще протестувати тканину, капнувши кілька крапель рідини в невидному місці. Потім змийте зелені плями нашатирем. Під час роботи користуйтеся маскою, щоб не вдихати різкий запах нашатирю.

Нанесіть нашатирний спирт на пляму ватним диском і залиште на кілька хвилин. Повторюйте процедуру, доки пляма не зблідне або не зникне повністю. Потім випрайте одяг звичайним способом.

Дівчина стоїть біля пральної машини і тримає в руках білу блузку із зеленими плямами

Крахмаль

Для чищення оббивки меблів та ковроліну від плям зеленки підійде суміш крохмалю та води. Змішайте компоненти так, щоб вийшла густа паста. Нанесіть товстий шар на пляму і дайте час, щоб крохмаль увібрав барвник. Висохлу пасту видаліть пилососом або щіткою.

Якщо залишки плями не зникли, повторіть процедуру. Крохмаль – безпечна речовина для будь-якої тканинної поверхні, тому її можна використовувати багаторазово до отримання потрібного результату.

Ластик

Зеленку можна розлити випадково на меблі з пластику, скла, лакованого дерева, ДСП, МДФ, шкіри або шкірозамінника. Активні речовини краще не використовуйте, а займіться механічним виведенням плями за допомогою звичайної гумки.

Спочатку протріть брудні ділянки вологою ганчіркою. Потім візьміть канцелярську гумку і ретельно потріть пляму. Якщо матеріал має пористу структуру, відмовтеся від такого способу.

Зеленка може завдати багато клопоту, якщо потрапить на шкіру, одяг та інші поверхні. Забрати плями можна вищезгаданими методами. При цьому варто вибирати такий засіб, який не завдасть шкоди речам.