Як часто потрібно міняти постільну білизну та рушники дорослим та дітям
Постільна білизна та рушники стосуються шкіри, тому швидко брудняться. Їх змінюють у міру забруднення. Як часто це робити, пояснили експерти з домоводства Джессіка Беннетт та Джесіка Мігала.
Навіщо міняти постільну білизну та рушники
Практично третину доби людина проводить у ліжку (6–8 годин), а рушниками користується кілька разів на день. Навіть ті, хто звик спати в піжамі, стосуються постільних речей. Ще щільніший контакт з тілом відбувається при користуванні рушником.
Причини, через які потрібно часто перестилати постіль та міняти рушники:
- тканина забруднюється шкірним салом, частинками поту, косметики, кремів для обличчя та тіла;
- створюється сприятливе середовище для розмноження пилових кліщів;
- накопичується пил і дрібні частинки з повітря;
- з’являються патогенні мікроорганізми, які швидко розмножуються в теплому і вологому середовищі. роботі органів дихання.
Спати набагато приємніше на простирадлах, що пахнуть свіжістю, а витиратися краще сухими та чистими рушниками. Щоб не допустити неприємних запахів у спальні, ванній, на кухні і не ризикувати своє здоров’я, потрібно вчасно міняти постільну білизну та рушники.
Як часто потрібно міняти постільну білизну? Частота прань залежить від того, наскільки швидко брудниться постільні речі. Експерт із домоводства Джесіка Беннетт радить прати постільну білизну приблизно раз на тиждень, щоб вона завжди залишалася свіжою. Якщо всі сплять у піжамах, можна міняти білизну 1 раз на 2 тижні.
На терміни заміни постільної білизни впливають такі фактори:
- стан здоров’я людини;
- вік власника ліжка;
- схильність до пітливості;
- алергічна реакція на пил;
- застосування нічних косметичних засобів;
- шкідливі звички (спати, не знімаючи макіяжу) , є в ліжку, курити);
- присутність домашніх тварин на ліжку;
- пора року.
Діти більш сприйнятливі до пилу та мікроорганізмів, які накопичуються у постільній білизні. Тому їм потрібно міняти постільну білизну частіше, ніж дорослим. Як часто потрібно міняти постільну білизну новонародженим? Малюкам до 3 місяців змінюйте постільну білизну щодня. Дітям старшого віку стелите свіжі наволочки, простирадла та підковдри не рідше 1 разу на тиждень.
Дорослим та дітям частіше змінюйте постільні речі в літній період. У теплий період потовиділення посилюється. З вулиці до приміщення потрапляє більше пилу, тому перестилайте постіль кожні 2-3 дні.
Терміни заміни та прання постільної білизни можуть змінюватися. Все залежить від бажання та прагнення людини жити в чистоті та спати на свіжому ліжку.
Як часто міняти інші частини ліжка
Регулярно прати чи чистити необхідно не тільки білизну, а й подушки, чохли, ковдри та матраци. У постільних речах поступово накопичуються частинки бруду і розмножуються постільні кліщі, небезпечні для здоров’я людини. Подушки, ковдри, матраци в процесі їх експлуатації втрачають зовнішній вигляд, форму та експлуатаційні характеристики.
Сучасні спальні приладдя роблять із синтетичних матеріалів, які легко прати в машинці. Подушки та ковдри з пухо-пір’яним наповнювачем зазвичай здають у хімчистку або чистять у спеціальних барабанах. Терміни прання або здачі в хімчистку постільних речей такі:
- наматрацники — раз на місяць;
- подушки з синтетичним наповнювачем — 1–2 рази на рік;
< li>подушки пір’яні – 2-4 рази на рік;
- ковдри – 2-3 рази на рік.
< li>на поверхні накопичуються ороговілі частинки шкіри;
Після прання об’ємні речі сушіть на відкритому повітрі. Якщо такої можливості немає, використовуйте сушарку. Не допускайте використання вологих виробів, у яких наповнювач збився грудками. Це призведе до розмноження грибків та появи неприємного запаху.
Враховуйте знос постільних речей, які після певної кількості прань стають непридатними. Змінюйте подушки на нові кожні 2-4 роки, ковдри – кожні 5-10 років. Матрацом користуйтеся 7-10 років, а наматрацник міняйте кожні 2 роки. Ці терміни є умовними. Якщо до речей ставиться дбайливо, вони прослужать довше.
Як правильно міняти різні види рушників
Рушники — найуживаніша річ у будинку, тому їх треба часто прати та оновлювати. У гарної господині завжди повинен бути запас рушників у такому наборі: невеликі махрові рушники для обличчя;
Як часто потрібно міняти рушники? Для підтримки гігієнічних норм змінюйте рушники на свіжі регулярно за такою схемою: Для особи — раз на 2 дні. Якщо користуватися брудним рушником, на обличчі може з’явитися акне.
Кухонні рушники вимагають особливої уваги господині. Витирання посуду та рук у процесі приготування їжі призводить до накопичення у волокнах бавовняної тканини небезпечних бактерій. Тому міняти кухонні рушники краще щодня.
Порядок у будинку починається з чистого ліжка та свіжих рушників. Це речі, що найвикористовуються в будинку, тому їх потрібно тримати в порядку, вчасно прати і міняти на нові. Після прання вони пахнуть свіжістю та створюватимуть сприятливий мікроклімат.