Рушники — речі, які використовуються на кухні. Вони швидко брудняться. Поради, як відіпрати кухонні рушники, дають інтернет-видання по домоводству Cleanipedia та Good Housekeeping.
Прокип’ятіть кухонні рушники
Як відпрати кухонні рушники від бруду, що в’ївся? Скористайтеся традиційним способом та прокип’ятіть кухонні рушники. Кип’ятіння підходить для виробів із натуральних тканин.
Налийте в каструлю або металевий таз холодну воду в такій кількості, щоб повністю занурити забруднені рушники. Для світлих рушників розчиніть у воді пральний порошок та відбілювач із розрахунком по 1 ст. л. на 1 л рідини. Кольорові та темні рушники кип’ятіть в окремій ємності з кисневим пральним порошком, інакше вони втратять насичений колір.
Зберіть відсортовані за кольором брудні рушники та складіть їх у підготовлений розчин. Поставте ємність на вогонь та доведіть до кипіння. Кип’ятіть на повільному вогні кольорові рушники 20 хвилин, а білі протягом 1 години.
Після виварювання акуратно дістаньте вироби та прополощіть їх у холодній воді. Відіжміть і розвісьте на повітрі для сушіння.
Скористайтеся перекисом водню і лимонною кислотою
Кухонні поло швидко. Сліди кіптяви і жиру, що в’їлися, роблять їх неохайними навіть після прання, тому такі вироби потрібно відбілювати. Як відбілити кухонні рушники? Замочіть брудний рушник у розчині перекису водню та лимонної кислоти. Для цього в 5 л гарячої води додайте по 50 мл перекису та 50 г лимонної кислоти. Ретельно розмішайте компоненти.
Брудний рушник намочіть теплою водою та намильте господарським милом або рідким засобом для миття посуду. Опустіть виріб у підготовлений розчин та залиште на 2–3 години. Витягніть рушник із розчину та прополощіть у теплій воді. Потім випрати річ звичайним способом.
Видалить плями сіллю та нашатирем
Кухонними рушниками господиня користується щодня. Щоб повернути чистий вигляд, стирайте білі вафельні рушники при температурі 60–90°C, а кольоровий текстиль — при 40–60°C. Довідник по домоводству Cleanipedia рекомендує прати кухонні рушники після кожного використання або наприкінці кожного дня.
Накопичені жирові плями і кіптява видаляйте звичайною кухонною сіллю. Для цього додайте до гарячої води (80–90°С) 1 ст. л. солі на 1 л рідини. Обережно розмішайте до повного розчинення кристалів. Для білих рушників додайте у воду 5–10 мл нашатирю, який посилить ефект відбілювання.
Опустіть брудні рушники в розчин і залиште на ніч. Трохи потріть вироби руками, відіжміть та відправте для прання в машину. Тканина очиститься від свіжих плям кави, чаю, томатів та залишків жиру.
Застосуйте олію
Парадоксально, але дієвим способом усунення засмальцьованих слідів на ку рушниках стане рослинна олія. Його мінімальна кількість допоможе усунути плями, прибрати жовтизну та сірість тканини.
Додайте в гарячу кип’ячену воду (6 л) рослинну олію (1 ст. л.), порошковий відбілювач (1 ст. л.) і засипте пральний порошок для прання машинного (3–4 ст. л.). ). Збовтайте суміш для розчинення порошку та опустіть у воду брудні рушники. Кольорові та білі вироби замочуйте окремо.
Накрийте кришкою таз і залиште вироби на 10–15 годин. Потім витягніть їх і ретельно прополощіть кілька разів у теплій воді. Щоб повністю позбавитися від затхлого запаху, при полосканні додайте у воду оцет або лимонну кислоту (2 ст. л.). Вона має миючі, відбілюючі та дезінфікуючі властивості, що дуже важливо при пранні світлих кухонних рушників з натуральних та синтетичних тканин. Насипте в таз порошок гірчиці (200 г) і додайте трохи гарячої води, щоб вийшла густа кашка. Брудні вироби намочіть у теплій воді та відтисніть, щоб вони були трохи вологі. Розгорніть рушники та викладіть на них гірчичну суміш рівним шаром. Складіть вироби та залиште на ніч у тазу.
Вранці залийте рушники теплою водою, потріть їх ретельно руками та прополощіть у чистій воді. Потім проведіть ручне або прання машини. Журнал про домоводство Good Housekeeping радить при пранні кухонних рушників у пральній машині обирати режим гарячого прання.
Зробіть мікс оцту з порошком
Жир і кіптява глибоко проникають у волокна кухонного рушника. Щоб полегшити прання брудної речі, застосуйте метод відбілювання оцтом у пральній машині. Кухонний блог Spend with Pennies радить попередньо замочувати рушники у теплій воді з оцтом, а лише потім прати їх у машині. Такий метод підходить для очищення бавовняних, вафельних та махрових рушників незалежно від забарвлення.
Можете відразу випрати рушники з оцтом. Для цього викладіть у барабан пральної машини брудні кухонні рушники. Виставте температурний режим від 70°С та максимальний час прання. У спеціальний контейнер засипте пральний порошок та залийте у відсік кондиціонера 9% столовий оцет (250 мл). Увімкніть пральну машину.
Гаряча вода, оцет і порошок відмінно виконають свою роботу, видаляють забруднення, сліди плісняви та неприємний запах. Після прання рушники будуть як новенькі. Витягніть їх з машини і розвішайте на вулиці або на балконі для сушіння.
Текстильні кухонні вироби швидко брудняться, і прати їх доводиться часто. Кожен із наведених способів допоможе повернути рушникам охайний вигляд і видалити з тканини жирні плями.