Новини » Статті » Корисне » Чим і як гладити сорочку, щоб не зіпсувати тканину

Чим і як гладити сорочку, щоб не зіпсувати тканину

Глажка сорочки — складний і делікатний процес. Кожен елемент вимагає особливої ​​уваги та практичних навичок. Секретами прасування сорочки діляться видання з домоводства The Spruce та Cleanipedia.

Підготовка до прасування

Сорочка носять чоловіки та жінки різного віку. Тому всім важливо володіти теоретичними основами та практичними навичками прасування.

Обробку сорочок з різних видів тканин переважно виконують праскою. Його альтернатива для виробів із делікатних тканин — відпарювач або побутовий парогенератор. Сучасні праски оснащені системою відпарювання та регулятором температури, що дозволяє уникнути псування тканини під час прасування.

Глажка сорочки

Як правильно прасувати сорочку? Дотримуйтесь таких рекомендацій:

  1. Огляньте підошву праски. Будь-які забруднення залишать на тканині темні сліди. Тому перед прасуванням очищайте праску засобами від накипу та підпалин. Гладьте сорочку відразу після віджиму в пральній машині або зволожте тканину перед прасуванням пульверизатором. Це дозволить розгладити найдрібніші складки. Можна прасувати суху сорочку і без попереднього зволоження. Тоді для ідеального розгладження матеріалу скористайтеся паровим ефектом праски або відпарювача.
  2. Розкладайте виріб на прасувальній поверхні по швах, починаючи з рукавів та манжет.
  3. Запобігайте нагріванню ґудзика, контролюйте температуру праски при прасуванні принтованої частини тканини, щоб зберегти зовнішній вигляд і продовжити термін експлуатації сорочки.
  4. Гладьте виріб з виворітного боку. Нівеліруйте дрібні дефекти на лицьовій стороні після закінчення прасування.

Регулювання температури праски та паровіддачі залежить від складу тканини, її щільності, ступеня вологості сорочки. Всі вироби, зшиті з тканин, що містять бавовну та льон, розгладжуються лише у вологому стані, а шовкові – у сухому вигляді.

У процесі прасування тканину відпарюють, не допускаючи пересихання матеріалу. Виробам із натуральних тканин високі температури (140°С–170°С) не страшні. Якщо річ зшита зі змішаних матеріалів (наприклад, бавовна з поліестером), прасування проводять при середніх температурах (110°С).

На сорочці, у складі якої є поліестер, підошва праски може залишити сліди. Гладьте таку річ через марлю, змочену у воді, при температурі 60°С–100°С. Якщо праску на бирці сорочки перекреслено, прасування взагалі заборонено. У такому випадку користуйтеся відпарювачем або побутовим парогенератором.

Жінка у футболці тримає в одній руці сорочку на плічках, а в іншій включений відпарювач

Іноді бірка на одязі відсутня, матеріалу визначити складно. Тому налаштуйте температуру праски на мінімум та протестуйте на непомітній ділянці. Виставте реле керування нагріванням у потрібне положення виходячи з результатів тесту.

Інструкція з прасування сорочки

Підготуйте місце для прасування, як радить журнал з дизайну та домоводства The Spruce. Встановіть прасувальну дошку або скористайтеся столом. Використовуйте ковдру для прасування або товстий бавовняний рушник для захисту поверхні. При прасуванні праскою переконайтеся, що вона готова до процесу. Увімкніть його та нагрійте до потрібної температури. Перевірте чистоту пари на шматку непотрібної тканини.

Етапи прасування сорочки праскою:

  • комір;
  • манжети на довгих рукавах;
  • рукави;
  • < li>полички;

  • спинка.

Правила прасування кожного елемента:

  • Комір. Налаштуйте пар у прасці і прогладьте деталь навиворіт, потім у наявності, не затягуючи полотно. Викладіть комір у потрібне положення і гладьте притримуючи. Ретельно пропрасуйте шов під комірною зоною.

Гладять комір сорочки

  • Манжети. Розгорніть деталі та відпарте виворітну частину, розгладжуючи заломи та виточки. Увімкніть пару та пропрасуйте лицьову частину. Прокручуйте деталі під час прасування.
  • Рукави довгі. Як прасувати сорочку з довгим рукавом? Розстебніть застібки на манжетах і розпарте їх. Потім розкладіть рукав догори швом і пройдіться праскою по всій довжині, відтягуючи тканину. Переверніть рукав і прасуйте його бічну частину. Пройдіться по центральній та другій бічній частині. При розгладжуванні плечової зони, поверніть сорочку на вузьку сторону дошки для прасування або підставте спеціальну міні-приставку.

Праскою гладять рукав сорочки біля манжету

  • Рукава короткі. Гладьте рукави зі стрілками чи ні. Стрілки вважаються своєрідними напрямними при прасуванні. Якщо їх немає, обидва рукави необхідно складати симетрично, щоб виріб виглядав презентабельно. Розкладіть їх на дошці по лінії шва і пройдіться праскою спочатку з вивороту, потім з лицьового боку. Дрібні складки розгладжуйте носиком праски.
  • Полички. Гладьте їх по черзі, розклавши тканину на дошці. Пройдіться праскою від кокетки до низу, розгладжуючи шви, які з’єднують рукав і поличку, потім унизу виробу. Акуратно пройдіться по планці між ґудзиками. Відпрасуйте кишені, якщо вони є.
  • Спинка. Розділіть всю площу спинки на три частини і кожну пропрасуйте, ведучи праску рівно.

Прогладжування спинки сорочки

Проект WikiHow радить після закінчення прасування всіх основних елементів, застебнути верхній і третій гудзики на сорочці та оглянути виріб. Якщо помічені складки, акуратно пропрасуйте їх кінчиком праски. Якщо матеріал, з якого зроблена сорочка, не можна гладити праскою, відпарте її парогенератором або відпарювачем. Для цього вертикально повісьте сорочку на плічках. Лівою рукою відтягніть униз край сорочки, а правою ведіть відпарювачем по тканині вгору-вниз. При відпарюванні нижньої частини виробу використовуйте захисну рукавицю або дошку з комплекту аксесуарів.

При правильному прасуванні сорочка стає акуратною і виглядає презентабельно як під піджаком, так і без нього. Освоїти технологію прасування, щоб не зіпсувати тканину, може кожен. Просто дотримуйтесь правил експлуатації пристроїв для прасування та підказок на бирці виробу.