Як прати тюль, щоб не гладити
Як прати тюль, щоб запобігти утворенню негарних складок на делікатній тканині? Об’ємні та легкі фіранки складно погладити, і господарки всіляко намагаються уникнути цієї процедури. Якщо потрібно усунути плями і освіжити тюль без подальшого прасування, скористайтеся порадами досвідчених домоводів. Невагомий тюль пропускає сонячне світло та свіже повітря, захищає кімнату від комах, пилу. Близькість до вікна та пориста текстура тканини провокують осідання на тюлі пилу та бруду, тому фіранки необхідно регулярно прати.
У багатьох господинь виникає питання, як випрати тюль, щоб уникнути стомлюючого процесу прасування. Крім витрат сил і енергії, під час прасування можна пошкодити тонку тканину: високі температури негативно впливають на матеріал, а необережний рух або неправильна обробка гарячою праскою призведуть до появи пропалених ділянок.
Як правильно прати тюль руками? Покрокова інструкція така: Зніміть фіранки з карниза і струсіть пил (робіть це на вулиці). Така маніпуляція позбавить більшої частини пилу, який осів на тонкій тканині через електростатичний ефект.
Далішнє сушіння проводьте в добре провітрюваному приміщенні далеко від нагрівальних приладів. Можна повісити тюль на карниз, де він розпрямиться під власним тягарем.
Не знаєте, як прати капроновий тюль чи фіранки з іншого тонкого синтетичного матеріалу? Капронові та їм подібні тюльові аксесуари добре переносять ручне та машинне прання. Головне – вибрати правильний температурний режим та мінімізувати механічну дію на тканину.
При ручному пранні капрон замочують у мильній воді, витримують 2–3 години. Після полощуть і, не викручуючи, розвішують, уникаючи заломів тканини.
Як прати тюль у машинці, щоб не гладити
Тонку делікатну тканину віконних фіранок можна очистити та освіжити у пральній машині. За дотримання простих правил і рекомендацій вдасться запобігти псуванню матеріалу. Поради досвідчених господинь допоможуть уникнути прасування тюля після машинного прання.
Як прати тюль у машинці, щоб уникнути пошкоджень тонкого матеріалу та заломів?
Дотримуйтесь покрокового посібника:
- Струсіть знятий з карниза тюль. Робіть це на вулиці або на балконі, інакше пил осяде на меблів, а дрібні частинки проникнуть у легені.
- Дуже брудну тканину перед машинним пранням обробіть сильнодіючими миючими засобами. Як прати фіранки, щоб видалити плями та брудні розлучення? Приготуйте такий розчин: у 6–8 л теплої води додайте 50 мл засобу для виведення плям або рідини для посуду, 5 ст. л. харчової соди або кухонної солі, 20 мл перекису або нашатирного спирту. Замочіть виріб на 4-8 годин. Забруднені ділянки натріть господарським милом, а потім помістіть тюль в мильний розчин. .
- Помістіть фіранки, упаковані в мішок, у пральну машину. Не поміщайте в барабан одночасно з тюлем інші речі, інакше тонка тканина пам’ятається.
- Залийте рідкий миючий засіб у потрібний відсік машинки. Можна додати кондиціонер для білизни: він пом’якшує тканину та запобігає появі складок. Не стирайте порошком, оскільки він залишить на тканині мильні розлучення.
- Встановіть потрібні параметри: виставте на панелі керування побутової техніки делікатний режим і не забудьте відключити віджимання. Якщо є функція “Без складок”, активуйте її. Не знаєте, за якої температури прати тюль? Найоптимальніша температура води — 30–50 °C.
- Запустіть пральню і дочекайтеся закінчення процедури.
- Вийміть тюль і розвішайте над ванною.
- Коли вода стіче, обприскуйте тюль з пульверизатора розчином, що розгладжує. Для його приготування знадобляться вода (200 мл), кондиціонер для білизни (20 мл) та столовий оцет (20 мл).
Як прати тюль із органзи? Це досить тонка, але в міру міцна тканина, в якій поєднуються волокна природного походження (шовк) та синтетичні (поліестер, віскоза). Гарний матеріал стирають у машинці-автоматі. Щоб не зіпсувати тканину, вибирають режим делікатного прання за температури не вище 30°C. Тюль поміщають у спеціальний мішок.
Постирати тюль так, щоб потім не гладити, — завдання, яке під силу будь-якій господині. Освіжіть та очистіть фіранки, застосувавши ручне прання або обробку в машині-автоматі. Запобігти псуванню тканини та утворенню складок допоможуть поради та рекомендації досвідчених домогосподарок.