Тюль на вікні темніє від пилу і жовтіє від надлишку світла. Як повернути йому свіжість та чистоту? Поради щодо відбілювання тюлю дає путівник з прання In the Wash та журнал з домоводства The Spruce.
Содою та сіллю
Жовтизна на білому тюлі з’являється після тривалого використання або зберігання. Вигляд у нього стає непривабливим, але фіранки можна врятувати шляхом відбілювання.
Простим способом вважається застосування солі та харчової соди. Як відбілити тюль содою та сіллю? Замочіть фіранки в теплому розчині соди та солі (по 1 ст. л. соди та солі на 10 л води). Для невеликого забруднення достатньо 4:00. Якщо на тюлі виявлені плями, путівник по пранню In the Wash радить зробити із соди кашку та покрити забруднені місця ще на півгодини.
Після ручного прання зробіть ще один сольовий розчин (1 ст. л. солі на 5 л води) і промийте в ньому тканину. Прання тюля в машині проводите в делікатному режимі при температурі не більше 30°С і з віджимом до 500 оборотів на хвилину. Соду та сіль засипайте в контейнер разом із порошком для прання.
Суміш із солі та звичайної кухонної соди підходить для відбілювання тюля з капрону, органзи та шифону. Речовина розчиняє бруд, повертаючи фіранкам природний білий колір.
Синько (ультрамарин) — старий перевірений засіб з ефектом відбілювання для деяких видів тканин. Незважаючи на наявність фарбуючих речовин, синька видаляє жовтизну навіть із запраного тюлю. Попередньо випрайте штори вручну або в пральній машині. Потім займіться відбілюванням. Для цього в 10 л теплої води (35 ° С) розведіть ковпачок синьки. Якщо ультрамарин порошкоподібний, ретельно розміщуйте у 100 мл води 0,5 ч. л. порошку. Слідкуйте, щоб не було грудочок. Готову суміш залийте у воду.
Зануріть у розчин тюль і витримайте 10–15 хвилин. Потім прополощіть тканину 2 рази у чистій воді і повісьте сушитися.
Відбілювати тюльову тканину синькою можна і в пральній машині. Для цього до ємності для ополіскувача додайте 1 ковпачок синьки і увімкніть делікатний режим. Після прання на тканині через недостатнє перемішування засоби можуть з’явитися цятки. Щоб уникнути цього, проведіть одразу після прання додаткове ручне полоскання.
Оцтом
Оцет має пом’якшувальну та відбілюючу властивість для тюлю з нейлону, шифону та поліестеру. Як вибілити тюль оцтом? Замочуйте тюльові фіранки в теплому розчині 5 л води та 50 мл оцту. Якщо тюль висів на кухні і покрився жирним нальотом, додайте в розчин, що відбілює, гель для миття посуду (1 ст. л.). Для антистатичної дії покладіть у воду трохи солі. Залиште тюль у розчині на 1 годину. Потім прополощіть тканину в теплій воді і розважте для сушіння без віджиму. Намагайтеся, щоб при сушінні на тюль не потрапляли прямі промені сонця.
Журнал з дизайну та домоводства The Spruce радить прати сітчасті штори в пральній машині, додавши в дозатор ½ склянки оцту та ½ склянки лимонного соку. Використовуйте порошок для ніжних тканин і стирайте в делікатному режимі при температурі не вище 30°С. Перекис водню в поєднанні з нашатирним спиртом – один з найефективніших методів видалення з тюлю жовтизни, що в’їлася. Але засіб підходить тільки для тканин з бавовняних ниток.
На відро води залийте 1 ст. л. нашатирного спирту та 2–3 ст. л. перекису водню. Воду для замочування використовуйте гарячу (60°С). Дотримуйтесь при цьому правил безпеки та захистіть органи дихання від різкого випаровування аміаку, що міститься у нашатирі. Після замочування фіранок накрийте кришкою таз, щоб ізолювати випаровування. Залишіть тюль у розчині на 30 хвилин.
Після замочування проведіть ручне або машинне прання. Вручну тюль віджимайте не скручуючи. У пральній машині вибирайте делікатне прання та ополіскування без віджиму. Якщо машина має функцію розгладження парою, скористайтеся нею. Сушіть тюль на відкритому повітрі в розправленому вигляді.
< h2>Зеленкою
Зеленка з її барвниками і білий тюль – це, здавалося б, речі несумісні. Насправді саме зеленка здатна повернути легким фіранкам чистоту та свіжість. Спосіб відбілювання зеленкою підходить для всіх видів тюлів із синтетичних матеріалів.
Важливим етапом стане приготування розчину для замочування. Налийте склянку теплою водою і додайте до неї 7 крапель діамантової зелені. Ретельно перемішайте, а за кілька хвилин перевірте, чи немає осаду. Якщо виявили будь-які скупчення на дні склянки, перемішайте рідину ще раз і процідіть через марлю. Додайте|добавляйте| розчин зеленки в теплу воду.
Постирайте тюль із порошком вручну або в машині. Потім занурити його в розчин зеленки на 5-10 хвилин. У процесі замочування постійно перевертайте фіранки для рівномірного розподілу розчину. Чи не віджимаючи, повісьте тюль для повного стікання води.
Крахмалом
Інформаційний портал Global Happenings рекомендує відбілювати тюльові фіранки за допомогою крохмалю. Він ідеально підходить для матеріалу з бавовни.
Почніть роботу з прання фіранок руками або в пральній машині засобом для делікатних тканин. При цьому враховуйте температурний режим та встановлюйте в машині низькі оберти віджиму. Руками тюль не викручуйте, лише злегка відіжміть, видавлюючи воду після полоскання.
Для замочування тюлю використовуйте 250 г крохмалю на 20 л води. Замочіть його у невеликій кількості води кімнатної температури та ретельно заважайте до повного розчинення. Потім залийте суміш у ванну з теплою водою (до 30 ° С) і розмішайте. Замочіть штори у розчині на 5 годин або на всю ніч.
Після замочування тюль віджимати не потрібно. Просто дайте стекти воді та одразу повісьте на карниз, розправте всі складки. Матеріал стане білим і буде добре тримати форму.
Чистота та свіжість у будинку багато в чому залежить від чистих фіранок на вікнах. Тому господаркам важливо знати секрети відбілювання тюлі. Після успішної реставрації одним із зазначених методів біла фіранка ще довго буде прикрашати вікно.