Як відбілити білі речі від жовтизни в домашніх умовах

Білі речі згодом набувають жовтуватого відтінку. Це псує зовнішній вигляд одягу, тюлю, постільної білизни. Як позбавити речі жовтизни в домашніх умовах, поділилися досвідчені домоводи Марина Жукова, Олена Васнєцова та Агаф’я Звонарьова.

Як відбілити білі речі в пральній машині?

Щоб вибілити речі в пральній машині, звичайного засобу для прання недостатньо. Додайте синьку і засіб для вибілювання плям, відбілювання, кальциновану соду з порошком або марганцівку з рідким милом. >

Експерт із чистоти Марина Жукова у книзі «Чистий дім — щасливий дім. Корисні поради про наведення порядку та затишку» ділиться такою ідеєю:

  1. Покладіть тюль або інші білі речі в пральну машинку. 50 мл синьки та води). Налийте у відсік для полоскання.
  2. Всипте у відсік для порошку 1–2 ложки засобу для виведення плям.
  3. Поставте пральну машинку на звичайний режим тривалістю 1 годину при температурі 60°С . Увімкніть додаткове полоскання.

Як відбілювати білизну: інфографіка

Хімічні засоби для відбілювання

Ефективно відбілюють білі речі хімічні засоби спеціально призначені для цієї мети. Залежно від складу відбілювачі бувають:

  1. Агресивні відбілювачі, що містять хлор. Випускаються переважно у рідкому вигляді. До них відноситься білизна.
  2. Кисневмісні. Універсальні відбілювачі, до складу яких входить активна речовина перкарбонат натрію. У воді компонент розкладається на кальциновану соду, кисень та воду. Кисень очищає, відбілює та дезінфікує білизну. Такі засоби підходять для використання у пральній машині.
  3. Оптичні відбілювачі. До їх складу входять люмінесцентні барвники, які «налипають» на тканину і візуально роблять її білішими. Як відбілити білі речі білизною? Відбілювач, що містить хлор, не можна заливати в пральну машинку. Щоб відбілити речі білизною:

    1. Налийте в таз теплу воду і додайте білизну (пропорція — 30–50 мл рідини, що відбілює, на 5 л води). Розмішайте.
    2. Опустіть білизну в розчин. Слідкуйте, щоб вода повністю покрила річ.
    3. Залиште білі речі на 1 годину.
    4. Дістайте білизну, ретельно прополощіть та завантажте в пральну машину.
    5. Виберіть режим « Делікатне прання» з температурою не вище 40 °С .

      Відбілюючою властивістю має кальцинована сода. Вона не пошкоджує механізм пральної машини, тому її можна додавати безпосередньо під час прання. Ось покрокове керівництво відбілювання: Помістіть білі речі в барабан пральної машини. У спеціальний відсік насипте 50-100 г порошку і туди ж додайте 2 ст. л. кальцинованої соди.

    6. Виставте режим залежно від типу тканини та запустіть процес прання.

    Коли машина зупиниться, дістаньте та розвісьте речі для сушіння.

    Марганцівка та рідке мило

    Перманганат калію, або марганцово-кислий калій, — відмінний дезінфікуючий засіб. Якщо у будинку є марганець, спробуйте старовинний спосіб відбілювання, який описала Марина Жукова у своїй книзі:

    1. У 5–6 л гарячої води розчиніть 50 г натертого на тертці господарського мила або 50 мл рідкого миючого засобу . Додайте трохи марганцівки, щоб вода стала трохи рожева.
    2. Замочіть у цьому розчині білизну. Залиште на 5 годин (можна і на ніч, якщо забруднення досить сильні). Прайте на прискореному режимі.

    Якщо не знаєте, за якої температури прати білі речі в машинці-автоматі, прислухайтеся до порад Інни Тихонової. У книзі «Радянське домоводство» вона рекомендує звернути увагу на тип тканини: бавовну білого кольору можна прати в пральній машині при температурі 95 °C, віскозу та іншу синтетику — не більше 30 °C, вибілений льон — 60 °C.

    Ефективні способи ручного відбілювання

    Деякі тканини не рекомендують прати в машинці-автоматі. До таких відносяться делікатні матеріали – трикотаж, шовк, шерсть. Щоб відбілити речі руками, знадобляться спеціальні розчини, трохи терпіння та зусиль. Розповімо про найдієвіші та щадні варіанти ручного відбілювання.

    Нашатирний спирт

    Нашатирний спирт — це водний розчин гідроксиду амонію (10 %). Він є безбарвною прозорою з різким запахом. Як відбілити білі речі нашатирним спиртом? Як радить автор книги «Повна енциклопедія домашнього господарства» Олена Васнєцова, зробіть так:

    1. Зробіть мильний розчин: до 4 л теплої води додайте 50 мл рідкого мила та засіб для ручного прання. Спіньте.
    2. Влийте у розчин 2–3 ст. л. нашатирного спирту, перемішайте.
    3. Опустіть білизну в розчин і залиште на 2–3 години.
    4. Вийміть чисту річ, ретельно прополощіть і повісьте сушитися.

    < p>Для закріплення результату білі речі з натуральних матеріалів (льон, бавовна) можна прополоскати у воді з невеликою кількістю оцту.

    Сорочки на вішалціКисло молоко

    Автор книги «300 корисних порад домогосподарці» Агафія Звонарьова пропонує незвичайний варіант відбілювання:

    1. Влийте в таз кисле молоко (1–2 л).
    2. Помістіть туди пожовклу річ.
    3. Тримайте у складі, поки тканина не придбає ідеальну білизну.
    4. Постирайте білизну в теплій воді з милом, прополощіть і повісьте сушити.

    Якщо однієї операції недостатньо, повторіть її.

    Сіль та сода

    Як відбілити білі речі содою та сіллю? Зробіть так, як радить Марина Жукова:

    1. Влийте у великий таз 5 л води.
    2. Всипте 0,5–1 кг солі. Додайте хлорид натрію залежно від ступеня забруднення та міцності тканини: чим делікатніший матеріал і менш виражена жовтизна, тим менше слід сипати солі. Після цього додайте 100 г кальцинованої соди, щоб підсилити ефект відбілювання. засоби для прання на 5 л води). Залиште на ніч.
    3. Прополощіть білизну кілька разів у чистій воді.

    Сіль у ложці < h3>Перекис водню

    Суперзасіб для відбілювання — перекис водню. У книзі «Домівництво» описують такий спосіб:

    1. Влийте в емальований або алюмінієвий посуд 4 л гарячої води (60–70 °C) і додайте 1–2 ст. л. 3% перекису водню та 1 ст. л. нашатирного спирту.
    2. Опустіть чисту білизну в цей розчин на 15–20 хвилин і добре перемішайте, щоб білизна відбілювалася рівномірно.
    3. Промийте білизну в чистій воді, відіжміть і висушіть.
    4. >

    Шовк, органзу та інші тонкі тканини стирайте руками у воді при температурі до 30 °C. Пральні засоби не повинні містити відбілювача та активні хімічні добавки, інакше зіпсуйте ніжну тканину. Шовкові вироби не можна викручувати та вичавлювати, сушити їх краще у горизонтальному положенні, розклавши на столі або сушильній дошці. Під час прасування не обприскуйте річ водою, щоб через розлучення не прати знову.

    Білий текстиль виглядає ошатно і охайно. Якщо на ньому з’явилася жовтизна, скористайтесь порадами досвідчених господарок. Тоді всі білі речі засяють сліпучою білизною.