Сухе повітря в будинку провокує пересихання шкіри та слизових оболонок, виникнення хвороб дихальних шляхів, зниження імунітету та загострення алергії. Підвищити вологість у будинку можна підручними засобами. Ефективні способи зволоження повітря підказав Володимир Онищенко та Тетяна Попова.
Ванна
Знижений рівень вологості у житловому приміщенні провокує безліч проблем. Як стверджує видання Cosmopolitan, сухе повітря негативно впливає на здоров’я людини, провокуючи закупорку носових проходів. Низька вологість у квартирі може стати причиною лущення шкіри та появи дрібних зморшок. Від сухого повітря страждають дерев’яні меблі та підлога, картини, книги та музичні інструменти.
Автор книги «Довідник. Правильний ремонт від підлоги до стелі» Володимир Онищенко радить підтримувати в квартирі оптимальний рівень вологості на рівні 45-55%. Опалювальна система та сухе зимове повітря часто знижують рівень вологості нижче 20%. Чим довше працює центральне опалення, тим повітря стає сухішим. Якщо спеціального пристрою для зволоження повітря немає, спробуйте підвищити вологість у будинку підручними засобами.
Як зволожити повітря у квартирі без зволожувача? Простий і швидкий спосіб – відкрити двері у ванну. Ця кімната – найвологіше приміщення у квартирі. Щоб зволожити повітря в будинку, зробіть так:
- Наберіть у ванну гарячу воду.
- Не зливайте воду після використання.
- Залишіть двері у ванну відчиненими. . Вода повільно остигатиме, а пара проникне до квартири, підвищивши рівень вологості.
Зміст вологи в повітрі стане вищим, якщо біля батареї розмістити сушарку з мокрою білизною. Так речі висохнуть швидше, а дихати буде легше.
Побутовий пульверизатор
Як швидко підвищити вологість у кімнаті? Якщо ви шукаєте швидкий та ефективний спосіб зволожити повітря в будинку, дотримуйтеся таких рекомендацій:
- Використовуйте побутовий пульверизатор для обприскування рослин та миття скла.
- Наберіть у ємність дистильовану воду. Додайте у воду пару крапель ефірної олії, щоб ароматизувати повітря у квартирі. Збовтайте перед розпорошенням. Якщо вирішили зволожити текстиль, ефірну олію у воду не додавайте, інакше на шторах або тюлі можуть залишитися плями. Розлийте рідину в кімнатах. Можна розпорошувати воду у повітря або обприскати штори.
Повторюйте процедуру не менше 2 разів на день. Так вдасться підтримувати комфортний мікроклімат у квартирі. сприяє виникненню статичної електрики на синтетичних поверхнях. Це може спричинити головний біль, погане самопочуття, порушення сну.
Як зволожувати повітря в приміщенні взимку? Тетяна Попова у науковій статті «Безпека внутрішньожитлового середовища для здоров’я людини» для боротьби зі статичною електрикою, спричиненою пересушеним повітрям, рекомендує робити вологе прибирання. Виконуйте нескладні дії:
- Наберіть у відро або таз теплу воду.
- Візьміть чисту тканину з бавовни або мікрофібри.
- Намочіть мочалку, вичавіть зайву вологу і приступайте до збирання.
- Витріть пил з усіх доступних поверхонь. Особливу увагу приділіть дерев’яним меблям, вікнам і дзеркалам. Інна Тихонова у книзі «Радянське домоводство» зазначає, що надто сухе повітря не продовжить термін служби дзеркала, і радить протягом опалювального сезону періодично протирати його вологою тканинною серветкою.
- Вимийте підлогу вологою ганчіркою і залиште її висихати.
Проводіть вологе прибирання в зимовий час якнайчастіше.
Кип’ячення
< Ще один швидкий варіант збільшити вологість - кип'ятіння. Для здійснення цього способу зволоження приміщення дотримуйтесь інструкції:
- Налийте воду в металеву ємність.
- Поставте каструлю на вогонь.
- Дочекайте закипання і залиште ємність на повільному вогні, щоб вода випаровувалась.
Не зловживайте подібним методом зволоження повітря, оскільки гаряча пара може пошкодити шпалери та меблі.
Акваріум
Зволожити повітря допомагає будь-яка ємність із водою. Її слід залишити в кімнаті, і рідина поступово випаровуватиметься.
Якщо миска з водою в будинку виглядає не зовсім доречно, то акваріум стане справжньою знахідкою. Ось кілька правил, які забезпечують зволоження кімнати за рахунок акваріума:
- Не накривайте кришкою акваріум.
- Періодично чистіть посудину, міняйте в ньому воду.
- Встановіть в акваріумі насос із фонтанчиком. Так посиліть ефект зволоження.
Гідрогелеві кульки
Як зволожити повітря у квартирі влітку? Використовуйте гарний аксесуар – кульки з гідрогелем. Ця речовина — полімер, який володіє високими властивостями, що вбирають. Він здатний поглинати воду в 100–200 разів більше за власну вагу.
Різнокольорові гідрогелеві кульки можна придбати в квітковому або господарському магазині. Їх використовують замість ґрунту для вирощування деяких сортів кімнатних рослин. Якщо потрібно зволожити повітря вдома, зробіть так: Підберіть посудину. Використовуйте скляні вази, щоб рукотворний зволожувач виглядав естетично і гармонійно вписався в інтер’єр кімнати.
Якщо в будинку сухе та затхле повітря, заведіть рослини в горщиках. Домашні рослини не тільки зволожують повітря, а й очищають його, збагачують киснем.
З цим завданням найкраще справляються такі рослини:
- циперус;
- спатифілум;
- драцена;
- гібіскус;
- фікус;
- домашня папороть.
Ці квіти вбирають багато рідини, яка потім поступово випаровується через листя. Забезпечте рослинам регулярне обприскування і рясний полив. приміщенні. У цьому допоможуть прості способи: вологе прибирання, розпилення рідини та інші доступні для кожного методи зволоження повітря в будинку.