Новини » Статті » Корисне » Як охолодити кімнату без кондиціонера: 8 працюючих способів

Як охолодити кімнату без кондиціонера: 8 працюючих способів

Спека в кімнаті створює дискомфорт. Налаштувати температуру в будинку можна без кондиціонера. Як це зробити, пояснили експерти з домоводства Нафіса Аллен, Роксанна Калдерон, Лі Валлендер.

КЛЮЧОВІ МОМЕНТИ

  • Захист вікон від сонця: Використовуйте світлонепроникні штори або щільні жалюзі, а також спеціальну термозахисну плівку, щоб знизити вплив сонячних променів у приміщенні.
  • Заміна теплих речей: Відмовтеся від ворсистих тканин і важких штор, віддавши перевагу легким матеріалам, таким як фліс і бавовна, щоб зберегти прохолоду в кімнаті.
  • Бойкот побутової техніки: Мінімізуйте використання техніки, оскільки вона виділяє додаткове тепло. Замініть лампи розжарювання на світлодіодні для зниження нагрівання та витрати енергії.

Цей текст створений автоматично за допомогою ІІ і не проходив перевірку редактора, тому може містити фактологічні чи граматичні помилки.

Як охолодити квартиру без кондиціонера? Захистіть вікна від сонця, приберіть теплі покриття та покривала, обмежте застосування побутових приладів, встановіть LED-лампочки, використовуйте холодну воду, лід, вентилятор, провітрюйте кімнати.

Захистіть вікна від сонця

Від літньої спеки особливо страждають ті, хто живе на сонячному боці. Промені проникають через скло та нагрівають вікна, внутрішню частину житла. Щоб створити перешкоду сонячним променям:

  • Завісьте вікна світлонепроникною тканиною. Підійдуть штори-блекаут або щільний непрозорий матеріал.
  • Розмістіть на вікнах щільні жалюзі.
  • Наклейте на скло спеціальну термозахисну плівку, яка відображає інфрачервоні промені та знижує потік сонячного тепла.

Можете скористатися тимчасовими жалюзі з фольги. Але врахуйте, що це вплине на освітленість кімнати. >

Теплі ворсисті речі призначені для збереження тепла, тому влітку від них краще відмовитись. Проведіть ревізію в кімнаті та відмовтеся від теплих пухових ковдр. Замініть на дивані пухнасті ковдри на легкі флісові. Простирадла з бавовни або льону також допоможуть зберегти прохолоду в літні місяці. Бавовна має терморегулюючі властивості, швидко вбирає вологу і створює комфортні умови для сну.

Зверніть увагу на покриття для підлоги. У літній період бруд та пил осідають на килимах у більшому обсязі. Їх слід ретельно почистити, висушити та прибрати на балкон до похолодання. У літню спеку приємно ступати босими ногами на прохолодну підлогу без покриття. Вони добре пропускають свіже повітря з балкона або відкритої кватирки.

Охолоджуйте повітря льодом

У приватних будинках сонце нагріває не лише стіни, а й дах, у кімнатах стає нестерпно задушливо. У цій ситуації скористайтеся можливостями холодильника та морозильної камери.

Заморозьте пляшки з водою, пакети, кубики льоду у спеціальних формах. Коли стане дуже жарко і душно, розкладіть лід у кубиках у різні ємності – склянки, вази, миски. Розставте їх по всьому будинку. У процесі танення лід знизить температуру повітря, і в кімнаті легше дихатиме.

Експерт із ведення домашнього господарства Лі Валлендер рекомендує поставити миску з кубиками льоду або кілька заморожених пляшок перед вентилятором. Повітря відразу стане свіжим. Не спрямовуйте потік на себе, щоб не застудитися.

Кубки льоду лежать гіркою на столі

Зменшіть використання побутової техніки

Домашні гаджети в робочому режимі нагріваються та виділяють багато тепла. Коли в приміщенні стає спекотно, мінімізуйте час використання телевізора, праски, комп’ютера. Якщо вони знаходяться в спальні, вимкніть їх щонайменше за пару годин до сну. Дайте час робочим механізмам охолонути. Відключіть сушарки для рушників у ванній і перекрийте вентилі гарячої води. кухонних девайсів. Виключіть приготування в духовці і на плиті в цілому. Для підігріву їжі користуйтеся вуличним грилем або підбирайте рецепти холодних страв. Під час приготування їжі на плиті вмикайте витяжку.

Встановіть світильники LED

Лампи розжарювання використовують лише 10% своєї енергії для випромінювання світла та 90% для випромінювання тепла. У лампі розжарювання використовується теплова дія струму, і вона перетворюється на маленький нагрівальний прилад. Якщо такі лампи є в будинку, ними краще не користуватися у спекотні дні.

Як охолодити кімнату в спеку? Постарайтеся якнайшвидше замінити старі лампочки на світлодіодні (LED) лампи. Лампи розжарювання нагріваються до 180–220°С, тоді як світлодіодні лампи — до 50°С. Заміна допоможе не лише охолодити будинок, а й значно знизить витрати на електроенергію. Вимикайте лампи або верхнє освітлення, коли в приміщенні нікого немає.

Використовуйте вентилятор

Лопати вентилятора здатні створити повітряні потоки по всій кімнаті. Якщо повітря надто гаряче, встановіть вентилятор лопатями до відкритого вікна або балкона. Пристрій витягуватиме нагріте повітря назовні та заганятиме прохолодне.

Підберіть модель вентилятора, який підходить за об’ємом кімнати. У великих приміщеннях чіпайте охолоджувач повітря до стелі. Експерт з домоводства Нафіса Аллен пропонує для витягування гарячого повітря вгору та назовні налаштувати стельовий вентилятор так, щоб він обертався проти годинникової стрілки.

Для роботи за столом використовуйте настільну модель. Підлогові вентилятори на ніжках забезпечать вентиляцію в окремих куточках кімнати. Їх направляють у потрібному напрямку, щоб не створювати протягів.

У кімнаті висить стельовий вентилятор. Підлога застелена килимом, у кутку стоїть відкрита шафа з тумбоюЧитайте також: