Як використовувати капсули для прання і чи варто вибирати такий формат рідкого засобу
Капсули з гелем – популярний засіб для прання. Вони дозволяють якісно випрати речі. Як правильно застосовувати капсули, пояснили експерти з домоводства Мері Марлоу Леверетт та Аманда Лорен.
Особливості капсул для прання, їх переваги та мінуси
Капсули з водорозчинної оболонки та гелю для прання зовні схожі на кольорові подушечки. Прозора оболонка це щільний полімер, який розчиняється при контакті з водою. Процес розчинення відбувається у воді будь-якої температури. Різниця тільки в тому, що в гарячій воді це відбувається швидше.
Всередині капсули знаходиться гель, який на 40% складається з поверхнево-активних речовин, а також пропіленгліколю, етанолу, фосфонатів, барвника, ароматизаторів та ополіскувача. Посилений склад підвищує ефективність засобу порівняно з пральним порошком у 2 рази. Наявність ополіскувача дозволяє обійтися без додаткових речовин і одержати чисту білизну з приємним ароматом. Для білих та кольорових речей призначені різні типи капсул.
Сучасний засіб для прання має такі переваги:
- виключає можливість передозування миючого засобу та його розливу;
- виводить найскладніші плями (машинна олія, кров) , мазут);
- очищує волокна від забруднень навіть у прохолодній воді;
- надає речам свіжість та аромат;
- зберігає колір та структуру тканини;
- має зручні розміри та зберігається в спеціальній закритій ємності;
- відрізняється гіпоалергенністю та запобігає вдиханню шкідливих частинок;
- безпечно для пральної машини.
У цих сучасних засобів є і свої недоліки, тому повністю замінювати капсулами пральний порошок не варто. Їхня вартість вища, ніж ціна на порошок, що невигідно при пранні робочого та щоденного одягу. Капсули не діляться на частини, якщо прати доводиться невеликими обсягами. Їх не можна брати мокрими руками або розкривати механічним способом, це може спричинити подразнення шкіри. Після застосування гель-капсули речі набувають сильного аромату, тому засіб не підходить для прання дитячої білизни, речей алергіків та людей з чутливою шкірою.
Які капсули для прання краще? Такі засоби бувають дво-, трьох- і чотирикомпонентні, де перший компонент працює як засіб для виведення плям, другий забезпечує делікатне очищення речей, третій надає приємний аромат, а четвертий сприяє збереженню кольору і структури тканини. Є універсальні капсули для кольорових, темних, білих, делікатних тканин, дитячої білизни, з антибактеріальними властивостями.
Інформація про їх склад вказана на упаковці. При виборі капсул для прання враховуйте ступінь забруднення, особливості тканини та умови прання (ручне або машинне).
Оригінальна упаковка робить пральний засіб привабливим для дітей та тварин. Вони можуть взяти його в руки, лизнути і навіть розкусити, що може спричинити подразнення слизових або отруєння. Тому завжди тримайте капсули у закритому боксі у зоні недосяжності. Якщо пакетики з гелем одразу лопаються, зверніть увагу на умови зберігання. Можливо, ємність для зберігання розгерметизувалася і всередину потрапила волога.
Ефективне застосування капсул для прання
Як користуватися капсулами для прання? Щоб отримати чисту та ароматну білизну, експерт з ведення домашнього господарства Мері Марлоу Леверетт рекомендує покласти капсулу з гелем безпосередньо в барабан машинки та випрати речі у відповідному режимі. Якщо пакетик розмістити у відсіку для порошку, оболонка не розчиниться і білизна залишиться брудною. Цей простий варіант миючого засобу працює у пральних машинах з фронтальним та вертикальним завантаженням. На прання 3-5 кг сухої білизни потрібна одна капсула. Дозування гелю всередині упаковки розраховане на один цикл прання. Якщо білизна сильно забруднена, Аманда Лорен, експерт із домоводства та дизайну, радить покласти максимум 2 капсули. Жодних додаткових засобів (порошок, кондиціонер, відбілювач) при пранні додавати не слід. Наповнювач містить усі необхідні речовини для якісного очищення білизни.
Щоб щільна оболонка повністю розчинилася у воді і шматочки пластику не залишалися на речах, спочатку кладіть у барабан капсулу, а потім білизну, а не навпаки. Враховуйте колір білизни, щоб завантажити потрібні капсули для білих та кольорових речей.
Засіб повністю змивається водою під час полоскання і не залишає розлучень навіть на верхньому одязі. Тільки при перевантаженні барабана та сильному ущільненні речей оболонка з пакетиків може прилипнути до одягу. Якщо така неприємність трапилася, випрати одяг повторно без додавання миючого засобу.
Не варто використовувати капсули для прання, коли барабан заповнений речами лише наполовину. Це неекономно та шкідливо для тканини. Крім того, після такої концентрації миючого засобу аромат у випраних речей буде занадто сильний. Хоча капсули призначені тільки для прання, їх можна використовувати з іншою метою. Для чищення килимів та м’яких меблів розчиніть капсулу у гарячій воді. Змочіть у мильному розчині серветку з мікрофібри, закріпіть її на кришці від каструлі та протирайте м’які поверхні. Так зможете зібрати ворс та видалити забруднення.
Як використовувати капсули для ручного прання? Опустіть одну капсулу на дно тазика. Увімкніть гарячу воду так, щоб струмінь потрапляв безпосередньо на подушечку гелю. Закрийте воду і дочекайтеся, доки оболонка капсули повністю розчиниться. Замочіть одяг у мильній воді на 30 хвилин і трохи потріть руками. Потім двічі промийте чистою водою. Під час прання на руки надягайте гумові рукавички, щоб активні речовини, що містяться в складі гелю, не пошкодили шкіру.
Застосування капсул для прання заощаджує воду і дозволяє досягти кращого результату. Склад наповнювача дозволяє якісно прати речі та при цьому зберегти їх зовнішній вигляд та продовжити термін експлуатації. Однієї упаковки цього засобу вистачає на кілька місяців інтенсивних прань.