Мокриця у ванній та в інших кімнатах: чому з’являється і як її позбутися

Мокриці – побутові шкідники. Їхні колонії з’являються в приміщеннях з підвищеною вологістю. Як позбутися мокриць, пояснила енциклопедія з домоводавства Cleanipedia.

Причини появи мокриці

Мокриці — підзагін ракоподібних із загону рівноногих. Їхнє тіло розділене на сегменти, а ноги мають кілька суглобів. У них жорсткий сегментований довгий екзоскелет. У природі вони виконують важливу функцію поїдання рослинних решток та ведуть нічний спосіб життя.

Звідки беруться мокриці? Мокриці розлучаються в бур’янах та чагарниках, у компостних купах або під камінням у саду. Вони збираються у засмічених водостічних системах під дахом. Новинний інтернет-портал Wales Online пише, що пік чисельності мокриць припадає на теплу пору року. Коли температура підвищується та повітря стає сухим, ракоподібні шукають прохолодне вологе місце.

Зовні вони потрапляють у будинок різними способами:

  • через відкриті двері та вікна;
  • з підвалів або від сусідів через щілини в підлозі та стінах;
  • з городу або магазину разом із землею для пересадки рослин;
  • по вентиляційних шахтах та трубах з горища.

Мокриць приваблюють темні вологі місця з великою кількістю мотлоху, відра зі сміттям та залишки продуктів, якими можна поживитися. Їхнім місцем проживання стають горщики з кімнатними рослинами, де земля завжди волога. При нестачі їжі рівноногі забираються на кімнатні рослини і гризуть молоді пагони. Коли в горщику їх стає багато, ґрунт сильно ущільнюється і рослина гине від нестачі кисню.

Колонія мокриць між дерев'яними дошками

Колонії мокриць розселяються біля труб, що протікають, і в місцях, де є відсирела деревина і папір. Їм комфортно у ванній, туалеті, під закритою раковиною на кухні та інших кімнатах за плінтусами, якщо там тримається підвищена вологість.

Чому з’являються мокриці у ванній? Їх приваблюють сирі стіни, вкриті пліснявою та грибком. Вони збираються під миттям, ванною, у тумбочках, швах між плиткою, на дерев’яних полицях, де накопичується волога.

Мокриці не завдають шкоди здоров’ю людини. Вони не кусаються, оскільки їхній жувальний апарат не здатний прокусити шкіру людини або тварини. Але ракоподібні здатні створити дискомфорт, забравшись у ліжко чи упаковку з їжею. Вони можуть гризти папір, у тому числі шпалери. Їхні панцирні тіла, що повзають, викликають неприємні емоції.

Забравшись у будинок, мокриці швидко розмножуються, утворюючи колонії в затишних місцях. Самка носить запліднені яйця (25-90 шт.) І личинки на своєму череві в заповненому рідиною міхурі до 50 днів. Після 14 линок личинки перетворюються на імаго. Їхня тривалість життя становить 2 роки, тому самі по собі з дому вони не зникнуть. Необхідно підібрати підходящі засоби, щоб назавжди позбутися прибульців.

Способи позбавлення від мокриці

Як позбутися мокриці? Забирайте мокриць за допомогою пилососа, закрийте всі щілини в будинку і зменшіть вологість, користуйтеся репелентами або пастками. Підтримуйте порядок у будинку та стежте за рівнем вологості в кімнатах.

Проведіть прибирання з пилососом

При виявленні мокриць на підлозі або на меблів енциклопедія по домоводству Cleanipedia радить пропилососити скупчення ракоподібних. Це найпростіший спосіб боротьби з навалою мокриць і перший етап порятунку від них у будинку.

Включайте пилосос на повну потужність і використовуйте різні насадки для втягування рівноногих зі щілин і кутів. Старанно витрусіть зібрані мокриці з вакуумного пакета і винесіть їх на вулицю.

Вчасно ремонтуйте сантехніку, не допускайте протікання та конденсату, підтримуйте порядок у будинку. Мийте посуд, виносите сміття і регулярно провітрюйте приміщення, щоб знизити вологість.

Хлопець пилососить підлогу в кухні

Перекрийте мокриці всі входи. Британська газета The Sun пише, що закриті щілини змусять шкідників залишити будинок та знайти інше місце. Використовуйте герметики для загортання дірок та щілин за плінтусами, у підлозі та кутах.

Позбуйтеся вогкості в будинку. Для цього увімкніть опалювальні прилади або спеціальний осушувач. Замініть ущільнювач на вікнах, поставте витяжки, добре використовуйте побутові прилади. Коли в кімнатах сухо, розсипте сіль на підлозі. Вона вбере вологу, що залишилася, і стане бар’єром для рівноногих, що повзають.

Користуйтесь репелентами

Мокриці не переносять запаху хлору. Додайте 10 мл білизни в 1 л води і ретельно промийте підлогу, протріть всі поверхні. Проводьте цю процедуру через день, щоб легкий запах хлору тримався у повітрі.

Мокриць відлякає запах тютюну. Насипте його на кухні під мийкою рівним шаром. Настій тютюнового пилу (1 ст. л. на 1 л води) розпилюйте у місцях, де оселилися непрохані гості. Для знищення живих особин підійде розчин тютюнового пилу та червоного перцю з додаванням соди. Потрапляючи на тільце мокриць, розчин висушує вологу, і вони гинуть.

Швабра, миска з мильною водою, очисник, рукавички та щіткаЗробіть пастки

Мокриці швидко збираються біля джерела вологи. Скористайтеся цим та зробіть пастки з картоплі чи віника. Змочіть віник та поставте його в кутку на ніч. Мокриці залізуть усередину. Вранці витрусіть їх на вулиці.

У кількох картоплинах просвердліть невеликі дірочки та розкладіть їх по всіх кутках у будинку. Ракоподібних приваблює запах картопляного соку та волога. Вони залізуть у дірочки, щоб поживитись. Через кілька днів, коли там зберуться кілька мокриць, викиньте картопля у сміття. Займайтеся цим вдень, коли мокриці ховаються всередині. Зробіть нові пастки, якщо це потреба.

Якщо народні засоби та механічні способи не допоможуть позбутися ракоподібних прибульців, застосуйте хімію. Після обробки приміщення інсектицидами залиште його на кілька днів. Потім приберіть загиблих мокриць, вимийте підлогу та провітріть кімнати.

Мокриці не з’являться в приміщенні, де сухо та чисто. Якщо ракоподібні все ж таки проникли в будинок, боротьбу з ними починайте відразу. Їх легко заманити в пастки або зупинити нашестя вказаними способами.