Луска: чи небезпечна комаха і як її позбутися
Луска селиться поруч із людиною з давніх-давен. Комаха не небезпечна, але завдає дискомфорту людям. Як її позбутися, пояснив веб-сайт по боротьбі зі шкідниками Pest Gnome.
Особливості лусниці, чому і де вона з’являється
Луска — невелика комаха із загону щетинохвосток із довгастим, покритим лусочками тілом. З двох сторін тільця розміщено безліч ніжок, які допомагають комахі пересуватися з великою швидкістю. Англійською мовою лусниця називається «silverfish», тому що вона спритна, як рибка, а хітиновий покрив блищить сріблом. У цих різновидів спереду та ззаду тіла розташовані вусики.
Доросла комаха живе до 8 років і постійно розмножується в сприятливих умовах. Впіймати його практично неможливо, оскільки луска веде нічний спосіб життя. За будь-якої небезпеки вона майже миттєво зникає з поля зору.
У будинок луска проникає по трубах, вентиляційних шахтах, стіни у відкриті вікна. Комаха приживається в будинку за таких умов:
- Підвищена вологість та погана вентиляція. Луска швидко розмножуються у вологому та сирому середовищі, в якому їхнє ніжне тіло почувається комфортно.
- Наявність джерела живлення. Комахи люблять полісахариди, що містяться в складі побутових речей: килимових та інших тканинах, книжковому та побутовому клеї, папері, фарбах і навіть меблів. У ванній кімнаті вони можуть харчуватися туалетним папером, а на кухні – макаронами, борошном і крупами.
- Закриті місця для проживання. Наявність щілин, скупчення різних предметів, меблів дозволяє щетинохвосткам ховатися в денний час, відкладати яйця в затишних місцях і розширювати свою популяцію. панує антисанітарія та тримається висока вологість. Чому з’являється луска у ванній кімнаті? У ванній кімнаті комаха заводиться за умови підвищеної вологості та скупчення мотлоху. Неякісна вентиляція призводить до того, що окрім лусок з’являються мокриці, сороконіжки та павуки.
У темряві комахи вибираються назовні зі своїх сховищ у підлозі та стінах у пошуках чогось смачного. Журнал із домоводства та дизайну The Spruce пише, що луска не становлять небезпеки для людини, не кусаються, не шкодують і не розносять небезпечні хвороби.
Чим небезпечна луска? Присутність у будинку цих комах може викликати алергічну реакцію, оскільки лусниці залишають після себе залишки перероблених речовин, лусочки та пил.
Представники щетинохвосток псують майно в будинку. Вони поїдають органічні відходи та у пошуках їжі переміщаються по кімнатах. Вони люблять їсти папір, а цукровий різновид шукає солодощі. Щоб не допустити розселення комахи в будинку, застосовуйте всілякі заходи захисту та профілактики. лускою
Як позбутися лусниці? Для цього застосовуйте ефірні олії, хімічні засоби та пастки. Підтримуйте чистоту та порядок у будинку, щоб комахи не розмножувалися.
Прибирання в будинку
Населення щетинохвосток поступово подорожує квартирою і може потрапити навіть у ліжко. Як позбутися лусниці в ліжку? Зніміть постільну білизну, випрати її і просушити на відкритому сонці. Якщо такої можливості немає, киньте білизну в сушарку, а потім пропрасуйте праскою.
Матрас пропилісосьте та обробіть каркас ліжка пароочисником, щоб знищити у щілинах яйця комах. Подушки провітріть або здайте у хімчистку.
Вимийте килими та килимки спеціальним миючим засобом. Якщо килим не можна вимити шампунем, розсипте на ніч кульки силікагелю. Контакт із цією речовиною зневоднює тільце лусниці, і вона гине.
Ефірні олії
Веб-сайт по боротьбі зі шкідниками Pest Gnome пише, що олія японського кедра в дозі 0,01 мг діє як репелент і успішно відлякує 80% лусниць. При попаданні на комаху кедрову олію вбиває її протягом 10 годин. і розпорошіть у повітрі. Можете просочити ватяні диски олією і розкласти їх вздовж плінтусів, у кутах по всьому будинку.
Відлякати лусок допоможе лаврова олія, яку використовують так само, як і кедрова. На кухні розкладіть на всіх полицях і в кутах сухе лаврове листя.
Хімічні засоби
Радикальним методом боротьби з лусочками стане діатомове борошно (кізельгур), яке складається з дрібних частинок із зазубреними краями. Розсипте борошно по всіх сухих поверхнях у будинку на ніч. Коли лусочки вийдуть на нічне полювання, частинки кізельгура поріжуть їхнє тільце і вберуть вологу. Такий вплив призведе до зневоднення та загибелі комах.
Борна кислота — це пестицид, який миттєво вбиває лусницю. Насипайте порошок уздовж плінтусів та щілин, щоб речовина не потрапила на продукти. З метою безпеки тварин та дітей тримайте подалі від обробленої поверхні.
Пастки
Журнал з домоводства Good Housekeeping рекомендує заманити лусниць у скляну банку. Для цього приклейте до скляної баночки малярський скотч або медичний пластир. Помістіть всередину ємності трохи солодощів, щоб залучити лусок. Текстурована поверхня скотчу дозволить їм заповзти всередину банки, а назад по слизьких стінках комаха вибратися не зможе. Вранці витрусіть банку на вулиці.
Зробіть пастку для лусниці з газети. Сумніть газету і обприскувати її водою. Покладіть у затишному кутку. Щетинохвістка залізе в неї, щоб створити затишний будинок. Через кілька днів викиньте газету.
Чистота, низька вологість та закриті продукти не дозволять щетинохвосткам окупувати територію в будинку. За таких умов вони не приживуться. Якщо комахи почали бігати по будинку, варто відразу вжити всіх необхідних заходів, щоб позбавитися непроханих гостей.