Клопи: як кусають, де заводяться і якими способами їх позбутися
Клопи — комахи. Вони заводяться там, де живуть та відпочивають люди. Як позбутися клопів, знає автор тематичних публікацій Кевін Каррільо.
Як виглядають клопи і чому з’являються в будинку
Клопи – це мікроскопічні комахи з загону Heteroptera загону напівжорсткокрилі. Ентомологи розрізняють понад 40 тисяч видів клопів. Найнеприємнішими та найнебезпечнішими для людини стали постільні клопи (Cimicidae). Вони відносяться до сімейства паразитів і живляться кров’ю людини, залишаючи болючі укуси на тілі.
Зовнішні ознаки постільних клопів:
- мають плоске та широке тільце довжиною 3–5 мм з добре помітними поперечними перетяжками;
- забарвлення тіла рівномірне темно-коричневе, а коли клоп голодний — світло-руде;
- у передній частині голови є хоботок для проколу тканин та ссання крові;
- чіпкі лапки (6 шт.) допомагають швидко пересуватися по будь-якій поверхні. Голі клопи дуже рухливі і практично невразливі. Після насичення кров’ю людини постільна клоп стає круглою і менш рухливою. Тіло змінює забарвлення з червоного кольору на чорний колір. За кольором можна визначити, коли комаха харчувалася востаннє.
Клопи, що живуть у будинку, відрізняються високою активністю у нічний час. Завдяки легкій вазі та чіпким лапкам комахи легко переповзають по стінах та стелі. Вдень вони ховаються у щілинах, постільній білизні, електроніці. Клопи накопичуються ближче до джерела живлення у безпечних місцях, де їх важко знайти та побачити. Візуально місця їхнього скупчення виявляють по темних плямах екскрементів, яєць та шкірки комах. Якщо вночі увімкнути світло, дорослих особин видно на світлій постільній білизні.
Звідки беруться клопи? Клопи можуть потрапити до будинку на одязі господаря або його принесуть гості. Комахи можуть переїхати з меблями, переповзти через вентиляцію або по стінах із сусідньої квартири. При цьому клопам все одно, чи підтримують господарі чистоту в будинку чи ні. Вони однаково добре приживаються у будь-яких санітарних умовах. Живе доросла особина 12-14 місяців.
Як кусають і чим небезпечні клопи
Постільні клопи — комахи та сосни. харчуються виключно кров’ю. Харчування їм необхідне для проходження повного життєвого циклу від яйця до дорослої особи. До теплокровних їх притягує тепло та вуглекислий газ, що виділяється при диханні. Вони швидко перебираються в інше житло по стінах та вентиляції в будинку, якщо йдеться про виживання.
Як кусають клопи? У темряві клопи виповзають зі своїх сховищ і нападають на людину, як правило, о 3–8 годині ранку. Вони проколюють хоботком тканину на відкритих ділянках тіла та смокчуть кров. Коли колонія клопів у будинку розростається, вони порушують нічний графік та нападають на свою жертву навіть вдень. Інтернет-портал Smith’s Pest Management повідомляє, що самка постільного клопа може відкласти до 500 яєць за своє життя. Вже за кілька тижнів після кладки яєць квартира буде окупована кровожерними личинками клопів. Якщо поряд немає людини, клопи живляться кров’ю свійських тварин, птахів, щурів та мишей. У сільській місцевості вони можуть розмножитися у пташнику, а потім переповзають у будинок.
Нападаючи на жертву, клоп пересувається по тілу, залишаючи за собою доріжку з укусів. Відстань між укусами сягає кількох сантиметрів. За ніч клоп може зробити до 500 таких укусів. Вони сильно сверблять, а місця укусів червоніють. На постільній білизні з’являються криваві крапки та екскременти комах.
Укуси клопів небезпечні для людини. Вони можуть викликати:
- нестерпний свербіж;
- шкірний висип;
- алергічну реакцію.
Виморожування >
Як позбутися постільних клопів? Мінусові температури призведуть до загибелі паразитів. Скористайтеся морозилкою, поклавши туди речі на 4 дні. Якщо на вулиці стоїть мороз не менше -18°С, вивісьте речі на балкон або на вулицю, винесіть матраци, подушки, дивани. Для знищення клопів залиште їх на морозі на добу.
Ароматизатори
Чого бояться клопи? Клопи бояться різких запахів парфуму, нашатирного спирту, гасу, ароматних олій, скипидару. Обприскайте постільні речі духами або аромамаслами. У щілини залийте нашатирний спирт або скипидар. Підставте під ніжки ліжка ємності, наповнені гасом. Процедуру проводьте 1-3 рази на тиждень до повного позбавлення від клопів.
Комбінуйте різні способи знищення клопів, щоб позбутися їх назавжди. Якщо домашні засоби не допоможуть, застосуйте інсектициди для повної обробки приміщення.
Постельних клопів у будинку складно відразу виявити. Їх знищують виморожуванням та парою, герметизацією приміщень та кип’ятінням речей, застосовують засоби з сильним запахом. Якщо не зайнятися цим вчасно, комахи принесуть до будинку бруд, інфекцію та відберуть спокійний сон.