Мурахи з крилами: як позбутися комах, що літають, в будинку і на ділянці
Літаючі мурахи створюють особливий дискомфорт. Вони народжуються з крилами та облаштують свої гнізда у будинках та на ділянці. Як їх позбутися, пояснило видання Homes & Gardens.
Що це крилаті мурахи і чому вони з’являються
У сімействі мурашиних не існує окремого типу з крилами. Усі члени громади поділяються на безкрилих робочих мурах та крилатих самок та самців.
Експерт боротьби з шкідниками Ліза Джо Лупо інформує, що з початку до середини весни можна побачити зграї мурашок, що літають, які залишають свої колонії і вирушають на парування або шлюбні польоти. Насправді лише невеликий відсоток комах проходить через спарювання та дає початок новому поколінню. Більшість з них з’їдають птиці або бабки, частина з них помирає від нестачі їжі або води. Після парування робочі мурахи ліквідують самців-трутнів як використаний матеріал. Заплідні самки відлітають із мурашника, підшукують собі нове місце для будинку. Енциклопедія National Geographic Kids пише, що самки відкушують собі крила через непотрібність і займаються відкладанням яєць в затишному місці, де з’являється нове гніздо. Протягом року мурашина матка може відкладати до тисячі яєць.
Самки, яким вдається подолати всі небезпеки та перепони, знайти нове місце для гнізда та відтворити популяцію стають королевами. Вони все життя, яке може тривати до 28 років, виконують дітородну функцію. У кожному новому поколінні з’являються робітники мурахи, а також самці та самки з крилами.
Звідки беруться в будинку мурахи з крилами? Зазвичай мурахи з крилами з’являються в будинку з таких причин:
- вікна та двері в будинку не оснащені захисною сіткою;
- мурахи залітають із сусіднього приміщення або ділянки;
- в будинку є їжа для комах;
- запліднена самка потрапляє до будинку разом з одягом і створює нове гніздо;
- комах заносять до будинку разом із старими речами.
Мурашині гнізда виявити в будинку досить складно. Вони можуть перебувати у вентиляційних шахтах, сміттєпроводах, під підлогою та в інших затишних місцях.
Літаючі мурахи не є небезпечними для людини і тварин. Вони так зайняті поставленим завданням продовження покоління, що ширяють у повітрі і не звертають уваги на оточуючих. Ці комахи не стають джерелами хвороб, не переносять інфекції. Мурахи з крилами не нападають і не кусаються спеціально, але можуть потрапляти у волосся, очі та рот, що викликає неприємні відчуття.
У будинку вони можуть зіпсувати продукти та створити антисанітарію. Якщо комах атакувати, вони будуть захищатися. При цьому можна отримати укуси, які викликають неприємний свербіж та хворобливі відчуття.
Якщо літаючі особини з’явилися на ділянці, варто підготуватися до боротьби з новими мурашниками. Самі мурахи не шкодять рослинам, але сприяють збільшенню покоління попелиці, яка знищує багато культурних видів та врожаю в саду та городі.
Як позбутися крилатих мурах
Вести боротьбу з літаючими мурахами початку шлюбного періоду, коли вони перебувають у гнізді, чи після спарювання, коли самки знайдуть місце нової сім’ї. Щоб комахи випадково не залетіли до квартири, журнал про дизайн інтер’єрів та садів Homes & Gardens рекомендує закрити вікна та двері сітками, відремонтувати вентиляцію та закласти тріщини у стінах.
Як позбутися мурах з крилами? Проводьте боротьбу не з одинокими мурахами, а знайдіть джерело їх появи – мурашник. У боротьбі з колонією допоможе деревна зола, кукурудзяне борошно, борна кислота, діатомова земля та ефірні олії.
Використовуйте такі методи:
- Деревна зола. Посипте золою будиночок комах, щоб закрити доступ до їхніх ходів та пересушити їхній хітиновий покрив. Можете замінити золу вапном, меленим перцем або сухою гірчицею.
- Кукурудзяне борошно. Розкопайте мурашник на ділянці на глибину 3 см. Всипте всередину 3 жмені кукурудзяного борошна. Її крупинки стануть смертельними для комах і гніздо буде знищено.
- Борна кислота. Змішайте трохи борної кислоти з фаршем, картоплею чи вареним яйцем. Суміш, що вийшла, розкладете в тих місцях, де можна побачити мурах. Вони принесуть частування королеві, і вона загине разом із майбутнім поколінням.
- Діатомова земля. Розсипте діатомову землю навколо мурашника. Діатоміт прилипає до тільця комах і вбиває їх за кілька годин.
- Ефірні олії. Залийте 10-20 крапель ефірної олії в пульверизатор з водою і обприскуйте їм весь будинок чи квартиру. Мурахи розлетяться від запаху ялівцевого, ялицевого, апельсинового, евкаліптового або м’ятного запаху.
На відкритій ділянці спочатку розкопайте мурашине гніздо. Потім обприскуйте його інсектицидами від мурах. Поспостерігайте кілька днів за розореним мурашником. Якщо комахи ще повзають, повторіть процедуру їхнього повного знищення.
Використовуйте від навали крилатих мурах профілактичні засоби:
- Розкладіть шкірку лимона, апельсина, грейпфрута там, де помічено пересування комах.
- Приготуйте відвар лаврового листа. Пачку лаврового листа прокип’ятіть у 3 л води. Потім обробіть будинок або квартиру настоєм.
- Зробіть тютюновий настій. Роздавіть цигарку і добу наполягайте в літрі води, а потім розпорошіть настій по дому. Користуйтеся парфумами з м’ятним або коричневим запахом. Тоді крилаті мурахи не підлітатимуть близько.
Відігнати крилатих самок від ділянки допоможуть рослини-репеленти. Підійде м’ята, гвоздика або липовий колір. Аналогічний ефект має кавова гуща. Її можна розсипати на ділянці у місцях появи мурах.
Крилаті мурахи – це тимчасове явище в природі, не варто його лякатися. Літаючі особини продовжують мурашиний рід і стають незамінною ланкою в харчовому ланцюжку. Якщо їхнє сусідство стає нестерпним, скористайтеся одним із зазначених способів, щоб позбутися колонії мурах.