Новини » Статті » Корисне » Як позбутися комарів, не вдаючись до магазинних репелентів: перевірені способи

Як позбутися комарів, не вдаючись до магазинних репелентів: перевірені способи

Комари порушують комфорт людини в будинку та на прибудинковій території. Позбутися їх можна без хімії. Скористайтеся порадами журналів This Old House та Consumer Reports.

Ароматизовані свічки

Комари живляться кров’ю і можуть стати переносниками низки серйозних захворювань, включаючи малярію, жовту лихоманку, лихоманку денге, вірус Зіка, різних видів енцефаліту. Тому важливо знайти ефективний засіб для знищення комарів. Це завдання можна виконати без хімічних репелентів.

Як позбутися комарів у квартирі? Журнал This Old House пропонує застосувати ароматизовані свічки із запахом лаванди чи кави.

Варто запалити свічки ввечері на 20–30 хвилин, щоб комахи відчули запах і полетіли з кімнати. Після такої обробки натуральним та безпечним репелентом у приміщенні залишається приємний запах, і можна спокійно спати всю ніч.

Аромасвіча та пучок лаванди

Ефірні олії

Помітити комара в будинку простіше, коли горить світло, вночі чути тільки їх настирливе дзижчання. Як позбутися комарів вночі? Змішайте кілька крапель олії лаванди, гвоздики, базиліка, анісу, кедра або евкаліпта з однією чашкою води, налийте в пульверизатор, струсіть і розбризкайте в кімнаті. Обов’язково підберіть олію, яка не викликає алергії.

Налийте ввечері воду в неглибоку миску. Додайте до неї кілька крапель олії м’яти перцевої або настойки валеріани. Поставте миску біля ліжка. Комахи не підлітатимуть до неї.

Кавова гуща

Комарам не подобається аромат кави. Використовуйте цей ефект для відлякування комах. Просмажте трохи кавової гущі на сковороді, якщо комахи залітають на кухню. Можна насипати чайну ложку кави на алюмінієву фольгу і покласти в миску. Дайте густіше висохнути і підпаліть запальничкою або сірником.

У ложці набрана мелена кава, яка розполася на столі

Пастки для комарів

Комахи найбільш активні вночі . Якщо вони масово літають вдень або рано ввечері, це ознака зростання популяції. Скористайтеся пастками для комарів у будинку та у дворі.

Поставте миску з водою, попередньо розмішавши в теплій воді 10 г дріжджів та 100 г цукру на 1 л води. Комарів приваблює вуглекислий газ, що виділяється при бродінні. Вони злітаються на воду і тонуть у мисці.

Вентилятор

Журнал Consumer Reports пропонує механічний захист від комарів. Поставте потужний вентилятор у альтанці, на ганку або в кімнаті і вмикайте його, коли збираєтеся відпочити або займаєтесь якоюсь справою. Працюючий пристрій створює рух повітря і зменшує приземлення комарів на людину на 45–65%. Вентилятор допомагає розсіювати вуглекислий газ і дезорієнтує комарів, які шукають харчування.

Очищення стоячої води на ділянці

Комари відкладають яйця у стоячій воді. Фермер Чонсі Крейл дає цінні рекомендації щодо позбавлення від комарів на відкритому просторі. Як позбутися комарів на ділянці? Для цього необхідно регулярно очищати всі ємності та резервуари зі стоячою водою: калюжі, напувалки для птахів, цебра, дитячий басейн, будь-який контейнер з водою.

Перевіряйте ємності для зберігання води (цистерни, дощові бочки). Вони повинні бути щільно закриті, щоб комарі не могли проникнути всередину та відкласти яйця. Водостічні жолоби очищайте від листя, паличок та іншого сміття, щоб там не збиралася вода.

Рослини-репеленти

Висаджуйте на квітниках і клумбах у дворі рослини, які відлякують комарів. Аромат деяких рослин відштовхує комах та зменшує їхню популяцію на ділянці.

Розкладіть у дворі зрізані ароматні трави, поставте по всьому будинку букети з ромашки лікарської, котячої м’яти, лаванди, цітронели, базиліка, меліси, м’яти болотної, чорнобривців, розмарину, м’яти перцевої, запашної геть. Розташовуйте ближче до будинку грядки з томатами. Комари зазвичай не люблять запах цих рослин, тому звичайний букет допоможе позбутися шкідників природним шляхом.

Квітуючі чорнобривці

У комарів у дикій природі є свої вороги. До них належать кажани та птахи (жовті славки, ластівки, пурпурові ластівки та східні королівські птахи), які ловлять комах.

Якщо готові до такого незвичного сусідства, створіть для птахів умови у дворі, встановивши спеціальні ящики- гнізда. Кажани та птахи створять комарам несприятливі умови життя.

Якщо на ділянці є ставок чи інше природне джерело води, запустіть туди східного грязьового гольяну, карликову рибу-вбивцю, ляща або плямисту сонячну рибу. Вони із задоволенням поїдають личинок комарів, що розмножуються у воді.

Хвоя

Wikihow радить замінити традиційну мульчу на клумбах на кедрову мульчу або хвою ялівцю. Цей особливий тип мульчі як вбирає зайву вологу, а й захищає від комарів. Хвойне дерево виділяє вуглеводні. Вони мають природну дію, схожу на дію інсектицидів.

Ввечері на ділянці розведіть багаття у відведеному місці та киньте в нього ялинові або соснові шишки. Хвойний запах відлякає комах на всю ніч.

Позбутися нашестя комарів у приміщенні або у дворі можна без хімічних репелентів. Подбайте про своє здоров’я та заощадіть кошти, скориставшись одним із зазначених способів боротьби з настирливими комахами.