Якщо у вашому будинку є підлога, значить, хтось стежить за його чистотою. І, схоже, ця людина – ви. І саме у ваших силах вибрати такий пилосос, щоб прибирання підлог перетворилося на задоволення або хоча б перестало бути каторгою. 10 000 і продовжується практично до півмільйона. Розрізняються помічники господині найчастіше саме за видом прибирання – вологим та сухим.
Пилосос для сухого прибирання напевно був ще у вашої мами, а то й бабусі . Такі моделі випускає кожен виробник побутової техніки, вони не вимагають особливого догляду та спеціальних умов для зберігання, займаючи мало місця. Підійде подібний пилосос будь-якій господині невеликої або середньої квартири, де його функцією буде порятунок підлоги, килимів, ковроліну та меблів від пилу та сміття, а підлогу простіше вимити за допомогою відра та швабри.
Обладнаний пилосос для сухого прибирання контейнером або мішком для збору пилу – вони бувають змінні, паперові, їх можна придбати в тому ж магазині, де ви купуєте сам пилосос, і багаторазові, тканинні, які доведеться витрушувати і навіть, можливо, прати. Моделі з контейнером для збирання пилу можуть виявитися досить галасливими у використанні, тому варто включити їх перед покупкою та оцінити звук працюючого приладу в реальному часі. Варто гідна модель такого виду в середньому до 50-70 000.
Пилосос з функцією вологого прибирання найчастіше фігурує в щасливих снах домогосподарок, що мешкають у великих квартирах чи будинках. Такий пилосос рідко має компактні розміри і вимагає покупки спеціальних миючих засобів, але радує власника функцією миття підлог, кахлю і навіть вікон, хімчистки м’яких меблів і верхнього одягу, прочищення раковини, що засмічена.
Працює він таким чином: вода з миючим засобом заливається в резервуар, з якого за допомогою шланга розпорошується по всій площі насадки, після чого всмоктується рідина назад, залишаючи поверхню чистою. Це зручно, але килимові покриття та меблі залишаються вологими, і скористатися ними відразу після такого прибирання не вийде – потрібен час для висихання. До недоліків миючих пилососів відносять ціну (від 95 000 до нескінченності, як тобі таке, Ілон Маск), необхідність купувати спеціальне мило, високу витрату електроенергії, розміри та вагу апарату, а також необхідність розбирати та збирати його після кожного прибирання.
Хотілося б знизити час прибирання до мінімуму і не тягати за собою десятикілограмову машину, що реве, плутаючись у проводах? Є вихід і на цей випадок. Робот-пилосос – модна та зручна новинка, яка підкорює мешканців мегаполісів та їх домашніх тварин. Їхня головна гідність виражається у двох словах – включи і забудь.
Робот-пилосос повзатиме по дому з приємним тихим дзижчанням, виконуючи задану вами програму прибирання, і, швидше за все, одночасно розважаючи вашого кота чи дитини. Зарядка робота походить від спеціальної бази, яка входить у комплект разом із пультом управління. Висота такого пилососу складає близько 12 сантиметрів, що обіцяє вам годинник відпочинку від прибирання та чистий простір під ліжками та шафами. Головний недолік робота-пилососа – його цінник, на якому варіюється цифра від 70 000 до 350 000. При цьому виробляють подібні моделі марки, які давно зарекомендували себе на ринку побутової техніки, що вселяє певну надію. У повній тиші.