Голуби можуть завдати маси незручностей. Послід, бруд та шум лише частина проблем. Експерти розповіли про ефективні та гуманні способи, які допоможуть позбавитися від голубів на балконі або даху. території.
Як позбутися голубів на даху? Келлі Салас, експерт із прибирання та послуг у сфері нерухомості, засновник клінінгової компанії Sierra Vista Maintenance, у коментарі рекомендує використовувати акустичні засоби, наприклад ультразвукові відлякувачі птахів.
Ці пристрої випромінюють високочастотні звукові хвилі, які дратують голубів, але зазвичай не чути людей.
Періодичність звукового сигналу залежатиме від вибраного режиму роботи пристрою. Вона може бути постійною чи заданою.
Повісьте дзвіночки
Чим відлякати голубів? За словами Ітая Сімчі, інвестора в нерухомість та засновника компанії Proven House Buyers, турбувати голубів може рух та шум. Експерт читачам дав таку пораду:
Використовуйте візуальні засоби відлякування, такі як повітряні кулі або дзвіночки, щоб відігнати птахів.
Дзвіночки та «музика вітру» створюють непостійні звуки, які можуть лякати птахів і створювати для них незручну обстановку. Ці звуки непередбачувані та змінюються з вітром, що посилює відлякувальний ефект.
Поставте фігурки птахів
Джеремі Ямагучі, генеральний директор компанії Lawn Love, яка пропонує високотехнологічні рішення для індустрії догляду за газонами, зазначає :
Кам’яні скульптури сов та пластикові фігурки інших птахів, як правило, досить ефективні для відлякування голубів.
Уся справа в тому, що голуби та інші дрібні птахи уникають місць, де вони бачать потенційну небезпеку. Фігурки хижих птахів створюють ілюзію присутності небезпеки, що відлякує голубів. При цьому реалістичні фігурки з частинами, що рухаються, або ті, які можуть повертатися на вітрі, вважаються найбільш ефективними.
Натягніть сітку
Бретт Беннетт, операційний директор PURCOR Pest Solutions, компанії по боротьбі зі шкідниками із США, для надійного відлякування голубів від балкона рекомендує у коментарі використовувати сітку. Експерт зазначає:
Багато часто запропонованих методів, таких як штучні сови або навіть вертушки, іноді відлякують голубів, а іноді ні. Придбання сітки це досить правильний спосіб не допустити цих птахів до балкона. Оскільки це фізичний бар’єр, у них немає іншого вибору, крім як уникати його. Якщо птахи постійно сідають на підвіконня або балконні перила, альтернативою сітці може бути волосінь або щільна нитка. Вони малопомітні і не порушують зовнішній вигляд балкона, при цьому птахи не зможуть на них сідати.
Як прогнати голубів із балкона? Келлі Салас, експерт із прибирання та послуг у сфері нерухомості, зазначає:
Ще один хороший варіант — світловідбиваючі засоби, такі як голографічна стрічка або диски, що рухаються за вітром. Вони створюють непередбачувані спалахи світла, які відлякують голубів. Вішайте відбивачі в місцях, де найчастіше сідають голуби. Це можуть бути поручні балкона, дах, карнизи. Підвішуйте їх на різній висоті і в різних місцях, щоб покрити велику площу і створити безліч відблисків. Рішенням може бути встановлення так званого антиприсадного бар’єру. Він являє собою смуги з шипами, які встановлюються на огорожі балкона, карнизі даху, кондиціонері, тобто на всіх відкритих поверхнях, де протягом дня регулярно гуляють птахи. Відмінним критерієм антиприсадних бар’єрів буде матеріал, з якого вони виготовлені. Це можуть бути як металеві, так і пластикові шпильки. Слід звернути увагу на їх розмір та кількість секцій, види пернатих, на яких розраховані бар’єри. Стрічка із шипами автоматично створює перешкоди на шляху птахів. Вони змушені шукати інші поверхні для посадки.
Використовуйте природні запахи
Крім запропонованих акустичних, механічних та візуальних відлякувачів, ефективно відганяти голубів можуть деякі природні запахи. Птахи не переносять інтенсивний запах ефірних олій, наприклад, м’яти або евкаліпта. Трохи олії можна розпорошити там, куди люблять прилітати голуби.
Можна розкласти сушені або свіжі інгредієнти, такі як часник, гострий перець, лавровий лист, кориця, в тих місцях, які хочете захистити від голубів. Перевага такого методу в тому, що він безпечний для довкілля, птахів, людей та свійських тварин. При цьому слід пам’ятати, що натуральні запахи можуть швидко випаровуватися, тому їх потрібно регулярно оновлювати. цими птахами. Ключовий аспект у тому, що поверхні стають слизькими та неприємними для посадки, створюючи для птахів максимум незручностей.
Шар гелю або вазеліну наносять на перила та виступи, на які люблять сідати голуби. Важливо вибирати засоби, які для них безпечні та не завдають шкоди. Вони повинні просто відлякувати птахів, а не завдавати їм фізичної шкоди.
Вибираючи такий спосіб, будьте готові зіткнутися з деякими естетичними проблемами, оскільки липкі поверхні збирають бруд та сміття, що робить їх непривабливими на вигляд. Крім того, з часом липкі матеріали втрачають свої властивості, особливо під впливом погодних умов, і вимагають повторного нанесення. сфері нерухомості, розповів у коментарі :
Якщо голуби почали гніздитися на балконі, вкрай важливо негайно прибрати гнізда та встановити пристрої, що відлякують, щоб вони не повернулися. Встановлення розпилювача води, що активується рухом, може бути дуже ефективним. Раптовий струмінь води відлякує голубів, не завдавши їм шкоди. Експерт Ітай Сімчі зазначає, що гуманним засобом відлякування, крім розбризкувача, можуть бути гранули, спеціально розроблені для відлякування птахів, що гніздяться. у природному середовищі” src=”/wp-content/uploads/nk/1120/88fc4babdbfc100b.jpeg”>
Після перенесення гнізда, зазначає експерт, слід очистити та продезінфікувати приміщення, щоб видалити будь-які потенційні інфекції та паразитів.
Проводьте регуль прибирання
Спеціаліст з високотехнологічних рішень індустрії з догляду за газонами Джеремі Ямагучі нагадує:
Ви повинні переконатися, що на балконі немає харчових відходів, сміттєвих баків або інших джерел їжі, оскільки саме вони насамперед залучать голубів.
Кожного разу, коли їсте або виносите їжу на балкон, корисно просто виробити звичку відразу після їжі прибирати поверхні, щоб позбутися крихт, що впали.
Вибір методу боротьби з птахами залежатиме від конкретної ситуації. Найчастіше найкращих результатів можна досягти, комбінуючи відразу кілька способів.