Новини » Статті » Корисне » Платяна міль: як позбутися народними та підручними засобами

Платяна міль: як позбутися народними та підручними засобами

Плат’яна міль здатна зіпсувати цінну та модну річ. Як її позбутися? Експерти з домоводства Лара Сарджент та Аманда Роуз Ньютон перерахували перевірені способи боротьби із платтяною міллю.

Як вивести міль у квартирі? Для виведення платтяної молі в будинку застосовують механічні методи (провітрювання, прибирання, перепади температурного режиму, прання та чищення одягу, зберігання речей у чохлах), народні засоби (трави та олії з сильним ароматом, шкірка цитрусових, дьогтьове та господарське мило, оцет) та хімічні речовини (таблетки, саші, спреї, аерозолі).

Провітрювання та прибирання

Плат’яна міль швидко розмножується в закритому теплому приміщенні. Шафа для неї – улюблене місце, де є чим поживитись. При перших ознаках появи молі (кокони в складках, дірки в одязі, світло-коричневі метелики, що літають) викладіть весь одяг з шафи, пропилососьте кожну полицю і ящик, протріть поверхні ганчіркою, змоченою в розчині господарського мила.

Автор Лара Сарджент у журналі з домоводства та садівництва Homes and Gardens пропонує скористатися відпарювачем. Проведіть відпарювачем вгору і вниз по одязі, щоб обробити ті місця, де може ховатися міль, і місця найбільших забруднень. Пара знищить весь життєвий цикл платтяної молі. Після прибирання шафи провітріть протягом декількох годин. Тільки потім поверніть одяг на місце, прибравши пошкоджені міллю речі. Не вішайте у шафу одяг, який уже не носите. Викиньте її або віддайте, щоб надмірно не завантажувати шафу.

Інфографіка: як позбутися молі народними методами

Дорослі особини платтяної молі та її личинки не люблять перепадів температури. Тому взимку провітрюйте одяг на балконі або у дворі. Відкривайте кватирки в кімнаті за морозної погоди, щоб створити протяг.

Спеціаліст із боротьби зі шкідниками Аманда Роуз Ньютон радить скористатися морозильною камерою. Для обробки закрийте речі у сумці із застібкою-блискавкою. Видаліть з пакета якнайбільше повітря, щоб на одязі не утворювалися кристали льоду. Залиште речі в морозильній камері щонайменше на 72 години.

У літній період головним ворогом для платтяної молі та її личинок стануть промені сонця та теплий вітер. Розвішіть одяг, килими, пледи на кілька годин у сонячному місці, щоб кожна складка провітрилася і пропустила через себе ультрафіолетові промені. Потім струсіть речі та повісьте їх назад у шафу або на вішалку.

Прання та чищення ношеного одягу та речей

Міль відразу реагує на запах поту і намагається відкласти яйця саме в таких місцях. Личинки молі об’їдають ношені речі на комірах, манжетах та скрізь, де залишилися сліди поту. Наприкінці сезону не поспішайте вішати пальто та складати светри у шафу. Проведіть ревізію і випрати при максимально допустимій температурі всі речі, щоб видалити запах поту.

Після дезінфекції шафи, в якій виявлено міль, перемийте пледи та в’язані речі. Ретельно вибийте килими та пропилососьте всі кути в кімнатах. Якщо верхній одяг не підлягає пранню, віддайте його у хімчистку. Здійснюйте регулярне чищення старих речей з бабусиного комода: моль часто псує вінтажні предмети гардеробу. , відправте її на зберігання, убезпечивши від молі. Чисті зимові светри, вовняні костюми та сукні, пальта, шарфи та шапки розкладете в окремі чохли. У кожен пакет покладіть засіб від молі в таблетках або мішечках, щоб відлякати шкідника.

Верхній одяг розвісьте на дерев’яних вішалках з кедра або іншого хвойного дерева. Аромат хвойної смоли відлякуватиме ненажерливого метелика. Потім запакуйте річ у чохол із застібкою та повісьте у шафу.

Хлопець з бородою в червоному пуловері тримає в руках одяг у чохлі на дерев'яній вішалці

Натуральні засоби від молі

< Які є народні засоби від молі у шафі? Для боротьби з міллю в шафі підійдуть сухі трави та олії з сильним ароматом (лаванди, чайного дерева, кедра, полину, м'яти, розмарину, чебрецю, пижми, герані, гвоздики, лаврового листа). Використовуйте висушену шкірку лимона, апельсина та інших цитрусових.

Сухі трави та шкірку цитрусових складіть у невеликі тканинні мішечки. Розвісьте їх у шафі або покладіть у чохли з одягом. Капніть кілька крапель аромаолії на серветку і протріть всі полиці в шафі. У кути гардероба покладіть шматки дьогтярного або звичайного господарського мила, що видає неприємний для молі запах.

Під час генерального прибирання протирайте полиці у шафі водним розчином столового оцту (1:2). Після вологого прибирання залиште шафу відкритою на півгодини.

Спеціальні засоби від молі

Якщо народні засоби не допомагають позбутися платтяної молі, скористайтеся готовими засобами. Їх можна придбати у спеціалізованих чи господарських магазинах.

Вибирайте для боротьби з міллю в шафі спеціальні паперові підвіски, просочені ароматним гелем, який відлякує міль. Розкладіть на полиці саші з травами або подушечки зі швидкодією, що знищує личинок і дорослих особин молі. Підійдуть також таблетки із запахом лаванди, яку не переносить моль. обробити її спеціальним спреєм чи аерозолем, який містить ефективний інгредієнт піретрин. Перш ніж розпорошувати речовину в шафі, протестуйте спрей на предметі одягу, щоб переконатися, що вона не пошкодить тканину. Якщо пошкоджень немає, розпорошіть інсектицид згідно з інструкцією на етикетці.

Позбутися платтяної молі можна будь-яким із зазначених способів. Але краще захистити одяг від псування шляхом проведення профілактичних заходів. Постійно робіть ревізію у шафі, і міль ніколи не заведеться у шафі.