Новини » Статті » Корисне » Як позбутися запаху у взутті в домашніх умовах: 8 перевірених засобів

Як позбутися запаху у взутті в домашніх умовах: 8 перевірених засобів

Ноги у взутті пітніють, і з’являється неприємний запах. Не поспішайте викидати улюблені чоботи чи туфлі. Журнал із домознавства The Spruce та веб-сайт Medicine Net розповіли, як позбутися запаху.

Сода

Сода — натуральний дезодоратор, який поглинає запахи, дезінфікує та вбиває бактерії. Як прибрати запах із взуття содою? Журнал по домоводству The Spruce пропонує насипати шар харчової соди всередину взуття та залишити на ніч.

Харчова сода нейтралізує бактерії та вбере вологу. Вранці заберіть порошок і протріть взуття всередині. За потреби повторіть очищення. Цей спосіб підходить для закритого взуття без хутра.

Для очищення чобіт, черевиків, кросівок та туфель з хутряною підкладкою змішайте 3 ст. л. соди та 1 ст. л. крохмалю. Суміш засипте в 2 шкарпетки і зав’яжіть. Укладіть шкарпетки з порошком у взуття та залиште мінімум на 10 годин.

Як позбутися запаху у взутті. Інфографіка

Спиртовмісні засоби

Спотнілі у взутті ноги створюють ідеальну вологу середовище для зростання бактерій, які викликають неприємний запах. Як позбутися запаху у взутті за 5 хвилин? Швидко та якісно видалити запах у взутті допоможе спирт чи антисептик. Звичайні антисептики містять речовини, що вбивають бактерії, у тому числі й ті, які продукують неприємні запахи. Спирт змішайте в рівних частинах з водою. Залийте суміш у пульверизатор, розпорошіть усередині взуття та зачекайте, поки засіб випарується. Можна розпорошити нерозбавлений антисептик і дати йому висохнути. Якщо запах залишається, скористайтеся спеціальним спреєм ароматизатором. Він також містить спирт і одразу блокує неприємне амбре. Якщо запах сильний, намочіть ганчірку водно-спиртовим розчином (1:1) і залиште у взутті на ніч. . Закриті моделі з матеріалів, що не дихають, погано провітрюються, що посилює зростання бактерій і грибків. Щоб усунути неприємний запах, скористайтеся звичайним чорним чаєм. Він містить дубильні речовини, які вбивають бактерії.

Для очищення взуття візьміть кілька пакетиків. Вони не розсипаються та ефективно виконають роль абсорбенту. Прокип’ятіть пакетики пару хвилин у воді та остудіть. Відіжміть зайву вологу і помістіть по 3-5 чайних пакетиків у взуття. Через 24 години дістаньте їх, промокніть взуття серветками та поставте на просушування на сонці. За цей час пара повністю очиститься від бактерій та поганого запаху.

Чайні пакетики в черевиках

Перекис водню

Перекис водню — відмінний дезінфікуючий і відбілюючий засіб. Шкіряне взуття очищайте ватним спонжиком, змоченим у 3% перекису водню. Ретельно протирайте усі деталі, змінюючи тампони. Якщо внутрішня частина є тканинною або хутряною, повторюйте процедуру кілька разів. Після обробки поставте взуття у тепле місце або на сонце для повного висихання.

Від неприємних запахів використовують і розчин перекису. Розведіть її з водою 1:1, змочіть у рідині ватяні кульки та помістіть їх усередину взуття на 6 годин. Після процедури видаліть їх, дайте висохнути взуття.

Оцет

Щоб позбутися неприємного аромату у взутті, скористайтеся 9% оцтом. Засіб має специфічний аромат, проте відмінно усуває сторонні запахи і бореться з бактеріями.

Розведіть оцет з водою у співвідношенні 1:1 і збризкайте внутрішню частину взуття з пульверизатора, як радить довідник з здорового способу життя Marathon Handbook. Залишіть взуття сохнути на відкритому повітрі на всю ніч, послабивши шнурки та язичок для циркуляції повітря. Якщо запах ще залишився, повторіть процедуру. Цей спосіб підходить для будь-якого закритого та відкритого взуття. Але оцтом не рекомендують обробляти гумові моделі.

Прянощі та ароматні трави

Багато пряних трав має антибактеріальні властивості і сильний аромат. Застосуйте їх для очищення взуття від затхлості. Підійде подрібнена м’ята, шавлія, лаванда, чебрець. Виберіть одну з них або відразу кілька та покладіть у взуття. Для більшого ефекту виставте взуття на терасу чи балкон.

Американський медичний веб-сайт Medicine Net радить додати до взуття трохи гвоздики. Зав’яжіть кілька бутонів у серветку та помістіть її у кожен черевик. Залишіть на 4-5 годин. Якщо неприємний запах залишається, залиште гвоздику, поки він не зникне.

Ноги в білих кросівках на траві. З кросівок стирчать польові квітиАктивоване вугілля чи силікагель

Як прибрати запах із зимового взуття з хутром? З завданням впорається активоване вугілля або інший адсорбент, наприклад силікагель. Вугілля вбере неприємний запах і зайву вологу, призупинить розмноження бактерій. Для обробки черевиків, що погано пахнуть, зробіть порошок з 10 таблеток активованого вугілля. Насипте його на устілки та залиште до ранку. Заберіть порошок за допомогою пилососа.

Така ж дія має пакетики з силікагелем, які є в коробках з новим взуттям. Можете зробити поглиначі запаху самостійно, помістивши в мішечки тканини трохи наповнювача для котячого туалету. Покладіть їх на ніч у взуття, і запах зникне.

Ефірні олії

Натуральним дезодорантом для взуття стануть ефірні олії. Вони мають протигрибкові та антибактеріальні властивості. Підійде олія чайного дерева, гвоздична олія, олія кориці та кедра, апельсинова, лимонна та евкаліптова олія.

Підготуйте взуття до дезодорації, протерши вологою серветкою зверху та всередині. Потім додайте кілька крапель ефірної олії у взуття для нейтралізації запахів. Проводьте процедуру хоча б 1 раз на тиждень. Для отримання приємного аромату цитрусових після обробки олією покладіть у взуття шкірку апельсина, лимона або грейпфрута. На ранок будь-який неприємний запах зникне.

Якщо сушіння та провітрювання не прибирають неприємний запах у взутті, скористайтеся одним із перевірених засобів. Вони здатні дезінфікувати та дезодорувати відкрите та закрите взуття з будь-яких матеріалів. Після обробки нав’язливий шлейф зникне.