Психологи розкрили 10 правил спілкування з тим, хто вас образив

Ми не завжди правильно спілкуємося з кривдником. На жаль, часто розуміємо це, коли пізно журитися. дізнався у фахівців та з профільних видань, що робити, якщо тебе образили.

Зберігайте спокій

Ключовий елемент спілкування з кривдником — збереження самовладання, пояснює в ексклюзивному коментарі ліцензований клінічний соціальний працівник у Paramount Wellness Retreat Ейпріл Кроу:

Коли ми стикаємося з грубою поведінкою, зазвичай стаємо Але це може тільки погіршити ситуацію. Перш ніж відповісти, зробіть глибокий вдих і подумайте, щоб дати більш обдуману відповідь. Просто глибоко вдихніть та зберігайте спокій. Це допоможе вам логічно мислити і розібратися в питанні. Відповідь тому, хто образив, — це щось більше, ніж просто реакція, попереджає Ейпріл Кроу. Це дає шанс для особистого розвитку та побудови відносин.

Жінки сперечаються

Поясніть, що відчуваєте, але не звинувачуйте

Бує, що кривдять навмисно, а буває, не розуміють, що образили. У будь-якому разі поясніть свої почуття. Як правильно сказати чоловікові, що він мене скривдив? Чітко висловіть, яка поведінка чи дія для вас неприйнятна і чому їх більше не можна терпіти, радить соціальний працівник Ейпріл Кроу: Наприклад, скажіть так: «Я вважаю цей коментар образливим і не схвалюю його. Будь ласка, утримайтеся від подібних зауважень у майбутньому».

Цим ви встановлюєте чітке очікування, на що сподіваєтесь, і даєте зрозуміти, що будуть наслідки, якщо кривдник продовжить це робити. Людина зрозуміє, що її поведінка неприпустима і її не терпітимуть.

Зосередьтеся на словах чи вчинку, а не на людині

У своїй відповіді не переходьте на особистості. Зосередьте увагу не на людині, а на її словах чи вчинку, радить сертифікований тренер з етикету Джаміля Мусаєва:

Наприклад, якщо хтось вас образив, вказавши на ваш зовнішній вигляд, замість того, щоб говорити «Ти дурний», краще сказати «Те, що ви сказали, образливо і недбало». Чим спокійніше будете в цей момент, тим твердіше і ясніше прозвучить відповідь. Зберігайте монотонний та твердий тон, не закінчуйте фразу вищим голосом. Навпаки, тримайте тон нижчим, щоб відповідь звучала не як питання, а як твердження, радить Джаміля Мусаєва. Якщо вам кілька разів ставлять провокаційне або образливе питання, відповідайте так само і тим самим тоном.

Промовчіть і вийдіть

Подумайте, чи будете ви почуватися добре, якщо почнете у відповідь звинувачувати, принижувати і мстити? Навряд. Але ви завжди можете мовчки піти заради власного спокою. Залишіть все як є. Зрештою це їхня проблема, незалежно від того, навмисно вас образили чи ні.

У цього підходу можливі два результати: або кривдник продовжить вас засмучувати, або визнає свою помилку і вибачиться. Ви не так багато можете зробити, щоб змінити самого кривдника і те, як він з вами взаємодіятиме надалі. Але реакція на образу багато розкриває у вас самих. Не ваша репутація буде заплямована, а його. h2>Встановіть межі

Якщо повідомили кривднику про свої почуття, але він продовжує завдавати вам болю та неприємностей, настав час встановити чіткі межі, радить ліцензований клінічний соціальний працівник Бетані Вебб. Вони забезпечать дотримання умов.

Упевнено висловлюйте свою позицію, радить читачам ліцензований терапевт з питань шлюбу та сім’ї Софі Крес:

Чітко та шанобливо заявіть, що така поведінка є неприйнятною та неприпустимою для вас. Важливо послідовно зберігати цю позицію.

Чітко визначте та опишіть наслідки, якщо така поведінка продовжиться. Якщо не буде змін, виконуйте обіцяне, інакше встановлення межі марна.

Вислухайте думку кривдника

Коли пристрасті вляжуться, можна зустрітися з людиною, щоб вислухати її позицію. Можливо, сталося непорозуміння. Тоді відкрите спілкування вирішить цю проблему та зміцнить ваші стосунки. Образник повинен зрозуміти ваші почуття і поділитися своїми, вибачитися.

Софі Кресс радить:

Вислухайте його, не перебиваючи, визнайте почуття і точку зору, навіть якщо ви з ними не згодні. Це покаже вашу повагу та співчуття до нього, готовність до конструктивного діалогу.

Станьте позитивним прикладом спілкування, покажіть його найкращий варіант. На вашому тлі кривдник програватиме і, можливо, зрозуміє свою помилку.

Хлопець з дівчиною розмовляють

Запитуйте

Будьте активним слухачем і запитуйте кривдника. Роз’яснення може змінити ваше розуміння того, що сталося, або допомогти іншій людині побачити, як вона або вона вас образила. Запитайте, що він мав на увазі чи хотів сказати, чи радить оратор і автор книг про стосунки Марк Меррілл.

Задавайте відкриті питання про те, чому він/вона так зробили. Це допомагає разом знайти рішення через компроміс, каже в ексклюзивному коментарі для ліцензований клінічний соціальний працівник, клінічний директор Porch Light Health Стів Карлтон. Не сподівайтеся на виправлення Не варто обнадійувати себе, що людина виправиться. Будьте готові до того, що, можливо, кривдника більше не буде у вашому житті. Тоді ви будете готові діяти стратегічно, а не імпульсивно, пояснює педагог та директор Britannia School of Academics Ікбал Ахмад.

У такій ситуації Софі Крес радить подумати про себе:

Якщо людина не бажає або не може змінити свою поведінку, можливо, варто переглянути стосунки та поставити в пріоритет свій добробут, обмеживши або припинивши контакти.

Визнайте шкоду, яку вам завдали, і прийміть люблячу дію до себе, скажіть людині: «Я припиняю наші стосунки. Бажаю тобі всього найкращого», радить Бетані Вебб.

Не зациклюйтесь на образі

Ми часто ірраціональні і упереджені в судженнях. Наприклад, ви домовилися з другом зустрітись у кафе, а він не прийшов і на дзвінки не відповідає. Не поспішайте надсилати йому гнівне повідомлення, доки не дізнаєтесь, що сталося, чому він не прийшов.

Що написати людині, яка тебе образила? Дайте відповідь на образу доброзичливо, радить педагог Ікбал Ахмад. Напишіть, що він, напевно, не хотів вас образити. Запитайте, що ж сталося, що йому довелося так зробити чи сказати. Покажіть, що ви не образилися, якщо ця людина вам дорога і хочете продовжувати з нею стосунки.

Важливо не зациклюватися на образі, а шукати вирішення конфлікту, щоб ви могли знову рухатися далі разом, пояснює сертифікований психіатр у Luxury Psychiatry Medical Spa Мішель Дис.

Не звинувачуйте себе

Коли обмірковуватимете ситуацію, зважте, чи не послужили якісь ваші дії чи слова тому, що людина вирішила вас образити. Якщо складно підійти до проблеми відсторонено, розкажіть про це близькій людині, якій довіряєте. Тож у вас буде ще один погляд на конфлікт. Але найкраще звернутися за допомогою до психолога чи психотерапевта.

Вибачтеся, якщо дійсно в чомусь винні. Але не виправдовуйте образу. Якщо він вирішить вибачитися, приймайте тільки щирі вибачення. Якщо ні, живіть щасливо без нього або змусіть дотримуватися ваших кордонів. 81490e7f266c9d00.jpeg”>

Образа та емоційний біль — нормальна ситуація, яка трапляється в житті з кожним. Важливо, як людина виходить із неї. Правильно вчинити допоможуть 10 правил спілкування з кривдником, про які розповіли профільні спеціалісти.