Новини » Статті » Самореалізація » 5 фактів про емоційний інтелект, які допоможуть зрозуміти суть явища

5 фактів про емоційний інтелект, які допоможуть зрозуміти суть явища

Ще недавно вважали, що успішність людини залежить від інтелекту. Але виявилося, що й емоції важливі. Про значення емоційного інтелекту дізнався у психологів, психіатрів та з профільних книг.

Дозволяє контролювати емоції

Що таке емоційний інтелект? Як пояснює в ексклюзивному коментарі доктор психології, ліцензований психолог у Crestone Wellness Кароліна Естевес:

Це здатність сприймати, розуміти та контролювати свої власні емоції, а також здатність розпізнавати, розуміти та впливати на емоції оточуючих.

Психолог, автор книги «Емоційний інтелект» Деніел Гоулман емоційним інтелектом, також відомим як EI або EQ (емоційний коефіцієнт), називає самоконтроль, запопадливість і наполегливість, а також уміння мотивувати свої дії. Це те, що надає можливість якнайкраще використати свій розумовий потенціал.

Емоційний інтелект — загальна здатність регулювати та розуміти емоції, пояснює магістр консультативної психології, ліцензований консультант Online MFT Programs Шенелла Карунаратне. Люди з високим емоційним інтелектом, як правило, краще розпізнають та розуміють емоції інших людей. Це важлива навичка для всіх видів відносин, від дружніх та романтичних до взаємодії з колегами.

Колеги одна команда

Має п’ять стадій розвитку

Щоб розуміти та керувати своїми емоціями та емоційністю інших людей, потрібно усвідомлювати, як почуття впливають на наші думки та дії та як використовувати ці знання для досягнення цілей акцентує увагу читачів психіатр, психолог і сексолог, експерт з психічного здоров’я в ClinicSpots Кетан Пармар.

EI має 5 стадій розвитку, зазначає експерт:

1. Самосвідомість – здатність розпізнавати та розуміти власні емоції. Йдеться про те, щоб бути в гармонії зі своїми почуттями і знати, як вони впливають на вашу поведінку. Саморегуляція – здатність ефективно керувати своїми емоціями. Це включає контроль імпульсивних реакцій і пошук здорових способів вираження своїх чувств.3. Мотивація передбачає напрям емоцій для досягнення цілей. Йдеться використання ентузіазму і пристрасті просування вперед.4. Емпатія – здатність розуміти і розділяти почуття інших, коли людина здатна поставити себе на місце іншого і побачити світ з його погляду. 5. Соціальні навички – це побудова та підтримання міцних відносин за допомогою ефективного спілкування, вирішення конфліктів та командної роботи.

Емоційний інтелект – нефіксована риса. Розвиваючи ці компоненти можна розвивати EI.

Дозволяє розкрити потенціал людини

Емоційний інтелект — це мудрість щодо почуттів, каже дипломований спеціаліст із соціальної роботи, клінічний директор у лікувальному центрі Profound Treatment Ліндсі Тонг:

Емоційний інтелект збагачує як особисті, і професійні аспекти життя, цим допомагаючи досягти психічного благополуччя. Розвиваючи емоційний інтелект, люди можуть поліпшити свої стосунки, спілкування з собою та іншими та створити сприятливе середовище, в якому кожен відчуває, що його внесок цінується. . Інтелект може виявитися марним, коли влада захоплюють емоції.

Люди з високим рівнем EI зазвичай краще працюють у команді, ефективно вирішують конфлікти та демонструють гарні лідерські якості. Оскільки вони можуть продуктивно спілкуватися з колегами, здатні ефективніше справлятися зі стресом. У особистому житті емоційний інтелект також сприяє розумінню людьми своїх почуттів, дозволяє їм будувати здоровіші стосунки коїться з іншими. Емоційний інтелект — це не просто актив, це ключ до розкриття повного потенціалу людини у всіх сферах життя, підкреслює експерт Ліндсі Тонг. , як з ними справлятися, зазначає у коментарі для Тім Маккарті, магістр у галузі освіти, автор книги «Вихування чотиривимірних дітей у двомірному світі»:

Діти — яскравий приклад людини, яка відчуває нові емоції і не знає, як із ними впоратися. Деякі підлітки проходять через схожу фазу, коли їх гормональний рівень підвищується, а деякі дорослі, схоже, ніколи не переростають цю фазу.Дівчинка кричить

Перші закони, заповіді, розпорядження етики, видані людством, були спрямовані на те, щоб приборкати, пом’якшити, цивілізувати прояв емоцій. Психолог і психоаналітик Зигмунд Фрейд у книзі «Незадоволення культурою» зазначав, що суспільство було змушене нав’язати правила ззовні, щоб утихомирити хвилі емоцій, що перехльостують через край, безконтрольно вирують усередині.

Будівельні блоки емоцій – це стимули, наші реакції – це процес, а емоція – вивчена відповідь на стимул. Ми можемо навчитися відокремлювати нашу засвоєну реакцію (гнів на образу) і замінювати її на кращу реакцію (любов, розуміння до людини, яка нас ображає), пояснює Тім Маккарті. Якщо не керувати своїми емоціями, вони можуть привести нас до божевілля.

Навчитися керувати своїми емоціями — значить знайти навичку розпізнавати їх у себе та в інших і спрямовувати для досягнення мети. Розвинути EI – це означає привнести розум до емоцій, пише Деніел Гоулман.

Рівень EI можна підвищити

Емоційний інтелект — набута і покращувана навичка, підкреслює ліцензований клінічний соціальний працівник, засновник та президент групи послуг віртуальної терапії психічного здоров’я Kinder Mind Елізабет Барлоу.

Як розвинути емоційний інтелект? Експерт Ліндсі Тонг радить здійснити такі кроки: