Психологія хлопців після розлучення: як чоловік переживає розрив
Стереотип, що чоловікам легше пережити розрив, багатьох вводить в оману. Що відчувають чоловіки після того, як втрачають зв’язок із людиною, яку щиро любили? Своє бачення ситуації описав психолог Лахлан Браун, експерт із відносин Ейпріл Каллаган та доктор Пархам Ештехарді.
Як чоловік переживає розлучення за своєю ініціативою?
Якщо розставання відбулося з ініціативи чоловіка, він почувається вільним, натхненним, готовим до нових романтичних пригод і не особливо замислюється про майбутнє. Цей період триває недовго. Якщо гідну заміну не знайдено, чоловік надовго занурюється в рефлексію і боїться нових стосунків. Навіть якщо він сам був ініціатором розриву, хворобливого усвідомлення ситуації не уникнути.
Психолог Лахлан Браун вважає, що від розриву стосунків страждають обидві сторони. Чоловіки рідко кидають коханих. До такого рішення його часто штовхає сама дівчина, її суперниця, мати парубка, яка займає важливе місце в житті сина. Після розставання чоловіки демонструють такі моделі поведінки: Радість, полегшення та надію на новий етап у житті. Отримують задоволення від набутого статусу холостяка.
- Не докоряйте себе помилкам.
- Перегляньте цінність відносин, зробіть висновки.
- Дайте собі час, щоб пережити біль.
- Не розцінюйте розлучення як фінал всього.
- Не переживайте на самоті.
- Не мститься і не злословте про колишню.
- Пориньте в цікаве заняття.
Через час після розставання відчуття притупляться, і зможете спокійно згадувати про цю історію.
Як хлопець переживає розставання, якщо його покинули?
Якщо хлопця покинула дівчина, він переживає сильне потрясіння, тугу та апатію. Відчуває себе вразливим. Щоб не давати приводу для пліток, одягає маску веселуна та ентузіаста, переключившись на інші сфери життя. Через те, що почуття не знаходять виходу, стає нервовим, починає відчувати проблеми зі сном та здоров’ям. Може відсторонитися від рідних, щоб не відповідати на запитання про колишню.
Які стадії розставання у чоловіків? При розлученні з коханою жінкою чоловік підсвідомо заперечує реальність і злиться, що його не звуть назад. Заспокоївшись, має надію, що стосунки можна відновити. Здійснює провальну спробу повернення коханої. Після усвідомлення безглуздості такої поведінки йде депресію. Останньою стадією може стати як рішення застрягти в статусі холостяка, так і вибір почати нове життя. півтора року. Історія переходу від стадії до стадії буде наступною:
- Заперечення. Полягає у спробах побачитися, поговорити, повернути колишню.
- Гнів. Усвідомлення безповоротності втрати і сильна агресивність на того, кого так сильно любив. Може розпускати плітки чи будувати підступи.
- Надія. Спроба будувати стосунки з новою партнеркою чи повернути колишню, але вже більш продуманим способом.
- Депресія. При невдачі в нових стосунках та небажанні колишньої повернутися слідує апатія та байдужість до всього.
- Новий етап. Перехід до нормального життя.
Найчастіше покинутий хлопець залишається на самоті, воліючи впасти на дно емоційних переживань. Він може випробувати синдром розбитого серця (кардіоміопатію такоцубо), яка імітує інфаркт міокарда. На думку групи вчених під керівництвом доктора Пархама Ештехарді, йому не загрожує інфаркт, але доведеться пережити складні часи.
Щоб швидше повернутися до життя після розлучення, пориньте у вирішення побутових проблем, роботу та турботу про близьких людей. Речі та ритуали, які нагадують про минуле, заберіть подалі. Багатьом допомагає поява домашнього вихованця. Через рік-півтора чоловік здатний відчувати всю радість життя, тому що усвідомлює, що вони з дівчиною просто не підійшли один одному.
Як хлопець переживає розставання, якщо це було взаємне рішення?
Оскільки чоловіки менш емоційні, вони швидше усвідомлюють факт розриву по обопільному. згодою. Практичність допомагає не вважати те, що сталося кінцем світла. Стриманість, холодність та дисципліна допомагають зберегти зовнішню незворушність та репутацію. До того ж чоловік не багатозадачний, йому необхідно прийняти факт розриву, розкласти ситуацію по поличках і жити далі. . Це не означає, що їм легше, просто вони не вміють відкрито переживати стрес і заганяють його у себе. Отже, адаптація до статусу вільного чоловіка у таких людей відбувається довше і важче. Чоловіки рідко шукають втіхи в друга чи родича, адже в чоловічій компанії існує негласна конкуренція. Там прийнято хвалитися, а не скаржитися. Чоловік вважає за краще зберегти обличчя, а не розкрити душу, адже будь-яке розставання — це втрата і потужний удар по самооцінці.
У статусі холостяка чоловіки часто знаходять адреналінове захоплення (перегони, стрибки з парашутом) або вирушають потіти до спортзалу . Такий вибір припустимо, якщо він несе полегшення і не становить ризику для життя.
Після того, як розрив прожить, можна задуматися про новий зв’язок. Здорові та перспективні стосунки можливі через 9–12 місяців після розриву. Якщо пара була у шлюбі, за кожні 5–7 років додайте до цієї цифри ще рік.
Не важливо, з чиєї ініціативи стався розрив відносин, після нього страждають обидва партнери. Щоб легше пережити це, потрібно знати всі стадії розриву та методи, що дозволяють прискорити та пом’якшити їх, щоб швидше повернутися до нормального життя.