Новини » Статті » Самореалізація » Мотивація на навчання: як мотивувати себе

Мотивація на навчання: як мотивувати себе

Наприкінці семестру чи навчального року знаходите причини, щоб не виконувати завдання чи відкладаєте написання реферату та курсового проекту? Щоб почати вчитися і все виконувати вчасно, потрібна мотивація. Як мотивувати себе, підкажуть психологи Павло Зигмантович та Андрій Курпатов.

Підпишіть договір із самим собою

Для здійснення цього способу юрист не знадобиться. Необхідна чесність із самим собою і трохи часу на роздуми. Спочатку подумайте, що більше мотивує — нагорода чи покарання? Знайшовши відповідь, зробіть такі кроки:

  1. Поставте цілі. Викладіть письмово, чого хочете досягти у навчанні.
  2. Складіть план досягнення цих цілей.
  3. Визначте нагороду, якій заохотите себе після їх здійснення, або ж виберіть покарання за невиконання плану.

Важливо зробити все це письмово та надалі для мотивації тримати договір на видному місці. Також можна розповісти про нього близьким та друзям, щоб вони знали про ваші зобов’язання та могли допомогти контролювати їх виконання.

Не чекайте натхнення, а плануйте

Багато хто вважає, що для навчання потрібен якийсь спеціальний стан і натхнення, особливо якщо йдеться про якісь творчі завдання (твір, проект) . Практика показує, що навіть такі завдання можна виконувати планомірно та системно.

Не чекайте міфічного натхнення, відкладаючи усі навчальні справи на потім. Виберіть час, коли зручно займатися, складіть графік з урахуванням власних біоритмів, як рекомендує блогер Anastacia Kay.

Виключіть фактори, що відволікають

Наступний важливий мотивуючий крок полягає в тому, щоб не відволікатися на другорядні питання або розваги, особливо якщо бажання вчитися — рідкість.

На час, коли щось навчаєте або готуєте навчальні матеріали, вимкніть телевізор, телефон, музику, приберіть усі гаджети та попередьте близьких, щоб не турбували в цей період. Не перевантажуйте себе додатково необхідністю під час занять постійно стримувати бажання відволіктися.

Шукайте цікаве

Книги на траві

Зовсім нормально, коли одні предмети подобаються більше за інших, а практичні завдання викликають більше інтересу, ніж теоретичні. Проте в кожному навіть найнуднішому предметі можна знайти щось цікаве, каже психолог Павло Зигмантович.

Поставте перед собою таке завдання:

  • шукайте асоціації;
  • спирайтеся на аналогії та приклади;
  • звертайте увагу на практичне застосування теорії.

Намагайтеся самі себе зацікавити. Можливо, натрапили на якийсь незрозумілий момент. Виділіть його та зверніться за допомогою до викладача. Так матеріал запам’ятається краще.

Будьте послідовними та постійними

У навчанні важливо дотримуватися схеми, яка розроблена для певного предмета. Невипадково розробляють навчальні програми. Тому не варто перескакувати через теми, важливо не пропускати заняття.

Системність найшвидше призводить до успіху в навчанні, а саме він і є найголовнішим мотивуючим фактором. Варто пам’ятати про те, що міцні знання завжди знадобляться. Не зайвим буде згадати висловлювання знаменитих людей про мотивацію на кожен день.

Мрійте про майбутнє

Окуляри та ручка на розкритому блокноті

Для того, щоб мотивувати себе, зосереджуйте не тільки на поточному моменті отримання знань, але й на більш глобальних цілях. Подумайте:

  1. Навіщо вчитеся?
  2. Які перспективи це відкриє?
  3. Які мрії допоможе здійснити?
  4. Яким буде ваше життя , якщо реалізуєте всі навчальні цілі?

Ясне розуміння та бачення результату допоможуть подолати навіть найважчий шлях. Бажану мету можна візуалізувати, про що розповідає письменник Вадим Зеланд, за допомогою карти бажань чи опису, уявного уявлення.

Відзначайте кожну перемогу

Якщо склали графік навчання і слідуйте йому, обов’язково заохочуйте себе за його чітке виконання. Крім того, що існує глобальна мрія та мета, важливо хвалити себе за маленькі перемоги і пам’ятати, що кожна з них наближає до бажаного успіху.

Нехай процес навчання стане захоплюючим і захоплюючим, приносить задоволення та радує. Заохочення налаштує свідомість та допоможе подолати внутрішній опір.

Не бійтеся помилятися

Мотивацію під час навчання, як і в багатьох інших справах, часто знижують помилки та невдачі. Перегляньте таке ставлення до справи. Коли навчаєтеся чогось нового, то помилки неминучі, адже набуваєте нових знань. Розглядайте їх як досвід, який не повторіть надалі, тому станете розумнішими.

Ставтеся до невдач у навчанні як до виклику, ніби проходьте черговий рівень у комп’ютерній грі і треба зробити якісь дії кілька разів, щоб зрозуміти всі складнощі та навчитися їх уникати.

Знайдіть хорошу компанію

Оточіть себе людьми, які люблять навчатися, і займайтеся разом з ними. У затишній дружній атмосфері позитивні емоції задають тон та формують мотивацію.

Добре мотивує конкуренція та захоплення. Психотерапевт Андрій Курпатов радить дорівнювати найкращим, знаходити приклади для наслідування, тих людей, які викликають захоплення.

Пам’ятайте про здоровий спосіб життя

Щоб добре вчитися, важливо мати повноцінний сон і раціон, а у графіку залишати час для відпочинку. Наш мозок не може працювати в постійній напрузі. Не варто ставити перед собою нереальні цілі та зовсім не відпочивати. Це загрожує виснаженням. Бадьорість та гарний настрій допомагають та мотивують вчитися.

Усі ці поради, як мотивувати себе вчитися, найкраще використовувати у комплексі. Почніть з маленьких кроків і поступово рухайтеся до великої мети з вірою в себе та щирим бажанням.