Трансгендери: хто вони такі та які особливості трансгендерної особистості

У деяких людей гендерна ідентичність не збігається зі статтю, отриманою при народженні. Чоловік може відчувати себе жінкою, а жінка чоловіком. Цей конфлікт є основою трансгендерності.

Хто такий трансгендер

Хто такі трансгендери? Це люди, чия гендерна ідентичність не збігається із реальною статтю.

Як люди стають трансгендерами? Коли дитина народжується, її записують хлопчиком чи дівчинкою. Визначення відбувається на основі видимих ​​статевих органів, самого малюка ніхто не питає, як його записати. Але коли дитина підростає, починає формуватись особистість, і вона вступає в контакт із суспільством, між офіційною статтю та ідентичністю може виникнути конфлікт. Виникає він не завжди у дитинстві. Це може статися як у юності, так і у дорослому віці.

Наприклад, герой фільму «Дівчина з Данії» (Едді Редмейн) усвідомив свою трансгендерність у дорослому віці, коли вже був одружений. Дружина попросила його попозувати для картини в жіночому одязі, і Ейнар сподобалося носити сукню. Він перетворився на жінку і все рідше повертався до чоловічого образу. Через час Ейнар зважився на операцію зі зміни статі та став першим чоловіком, який на це пішов. Історія заснована на житті датського художника Ейнара Вегенера.

Хлопець завдає макіяжу

Трансгендерність не хвороба і не належить до ряду психічних розладів. Її виключили із Міжнародного класифікатора хвороб після ретельного вивчення проблеми. Тому сьогодні немає підстав ставитися до трансгендерних людей інакше, ніж до цисгендерних (тим, чия стать при народженні відповідає відчуттям).

Спроби дискримінації трансгендерних людей пов’язані виключно зі стереотипами, особистими страхами, незнанням. Так, маскулінний герой «Даласького клубу покупців», якого зіграв Меттью Макконахі, спочатку вважає хворим Рейона (Джаред Літо) — чоловіка, який ходить у жіночому одязі, — але загальна проблема зближує їх. При близькому знайомстві стереотипи та страхи руйнуються, герої стають друзями.

Ознаки трансгендерів

Гендерна ідентичність — це внутрішнє почуття того, що ви чоловік, жінка, ні те, ні інше чи якась їхня комбінація. Люди-трансгендери демонструють гендерну ідентичність зовнішнього світу через поведінку та зовнішній вигляд. Серед іншого воно може включати одяг, манери, стиль спілкування та інтереси, пояснюють експерти клініки Мейо.

Трансгендер Сольдаду Ковалісіді, який до того, як тікати з Сибіру в 2016 році, займався захистом прав трансгендерних людей у ​​глибинці, сказав: «Чоловіками та жінками нас роблять не геніталії, а внутрішнє відчуття».

Чоловік завдає макіяжуІзабель Лоуелл.

У фільмі Ксав’є Долана «І все ж таки Лоранс » головний герой Лоранс (Мельвіль Пупо) визнається дружині, що почувається не у своєму тілі. Дружина допомагає йому розпочати гендерний перехід і вчить, як носити жіночий одяг та наносити макіяж. Чим трансгендер відрізняється від транссексуалу? Деякі трансгендерні люди вирішують змінити стать — зробити операцію, яка приведе біологічну стать у відповідність до ідентичності. Таких людей називають транссексуалами.

Але на цей крок вирішуються не всі трансгендери. Деякі вибирають часткове хірургічне втручання (видалення молочних залоз) чи гормональну терапію. У деяких випадках цього достатньо, щоб комфортно відчувати себе в суспільстві і поводитися відповідно до своєї ідентичності. . У медицині це відчуття визначається як гендерна дисфорія, пише фахівець із психічного здоров’я Аріан Резнік.

Почуття відторгнення сім’єю та суспільством може загострити гендерну дисфорію та збільшити ризик зловживання психоактивними речовинами, самоушкодження, самогубства та інших несприятливих наслідків. Трансгендер Лаверна Кокс в 11 років намагалася накласти на себе руки через знущання в школі. Пізніше вона говорила, що хотіла себе вбити, коли її називали чоловіком. Доктор Ешлі Остін з колегами пише, що 82% трансгендерів думають про суїцид, а 40% закінчують життя самогубством.

Трансгендери постійно стикаються з дискримінацією в суспільстві. ILO (International Labour Organization) пише, що і сьогодні у сфері праці спостерігається відмова у підвищенні або погане поводження з людьми через їхню гендерну ідентичність або самовираження.

Небагато країн і навіть не всі штати США пропонують правовий захист для запобігання дискримінації трансгендерних людей, що робить їх уразливими до несправедливого поводження, коли вони шукають житло, роботу чи лікування.

Проте світ змінюється, і у них з’являється більше можливостей повноцінного життя. Для цього багато роблять і громадські люди, які змінили стать. Хто відноситься до знаменитих трансгендерів? До знаменитих трансгендерів належать:

  • Режисери «Матриці» сестри Вачовські, Лана та Лілі, які народилися чоловіками та прославилися як Ларрі та Енді Вачовські.
  • Актор Еліот Пейдж («Джуно»), який отримав при народженні ім’я Еллен Пейдж.
  • Дочка співачки Шер Честіті Боно, яка стала Чезом Боно.
  • Фотомодель Андреа Пежич (Андрес Пежич).
  • Зірка серіалу «Помаранчевий — хіт сезону» Лаверна Кокс (Родерік Лавер Кокс).

І це не весь перелік.

Трансгендерність не пов’язана із сексуальною орієнтацією. Їх не варто називати транссексуалами, якщо вони про це не просять. При знайомстві з трансгендерною людиною запитайте, який займенник він використовує для себе (він, вона, вони).

Трансгендери — це ті, чия біологічна стать не збігається із самовідчуттям. Важливо пам’ятати, що кожна людина має право висловлювати своє світовідчуття та статеву ідентичність, щоб прожити щасливе та повноцінне життя.