Здається, що кращого бізнес-партнера, ніж друг, важко знайти. Друзі довіряють один одному, мають спільні інтереси і погляди життя. Однак далеко не завжди бізнес, заснований друзями, успішний.
Переваги бізнесу з друзями
У чому переваги бізнесу з друзями? Ключова перевага створення бізнесу з друзями – це довіра. Партнерам не потрібно витрачати час на притирання та встановлення довірчих відносин, оскільки це все вже створено роками дружби. наступні:
- Менше неприємних сюрпризів у роботі. За твердженням видання Keap, друзі знають не лише хороші, а й негативні якості один одного. Тому завжди можна передбачити, чого чекати від друга-партнера з бізнесу.
- Знання сильних та слабких сторін. Друзі, напевно, знають, хто в чому хороший. Це дозволить правильно розподілити обов’язки у бізнесі, щоб отримувати найбільшу ефективність.
- Відкритість у спілкуванні. Як стверджує портал з бізнесу Bplans, роки знайомства з другом створюють легкість спілкування. Це знижує рівень конфліктності та дозволяє завжди чесно критикувати. Другу скажете значно більше важливої, хоч і неприємної інформації, ніж малознайомій людині.
- Схоже мислення. Американський діловий журнал Inc вважає, що друзі думають однаково. Коли продаєте свою ідею або продукт покупцеві, то завжди знаєте, що друг-партнер збирається сказати далі. ://onlinetv.if.ua/wp-content/uploads/nk/1121/9d3621d35e8230a2.jpeg”>
За інформацією LinkedIn, люди проводять 40% життя на роботі. Спільний бізнес – це чудова можливість вивести спільні інтереси на новий рівень, який дозволяє отримувати дохід. Оскільки ведення бізнесу потребує постійного контакту, значно приємніше проводити навіть робочий час із кращим другом, а не малознайомими людьми.
Недоліки та ризики спільного бізнесу з друзями
Хоча створення спільного бізнесу з другом і здається привабливою ідеєю, слід розуміти, що в ній таїться небезпеки. Відбувається якісна зміна характеру відносин: до статусу «друг» додається статус «бізнес-партнер».
Через помилкове позиціонування часто виникає проблема зі створенням та визначенням чітких бізнес-ролей. Дружба часто не має на увазі будь-якої ієрархії. У той же час, бізнес вимагає, щоб хтось один взяв на себе роль лідера. Уникнення цього через дружній бекграунд призведе до проблем у компанії.
Чому кажуть, що в бізнесі немає друзів? За словами сайту Nerd Wallet, ведення бізнесу з другом – це пошук балансу між особистою та діловою стороною відносин. Слід чітко розділяти офіс та будинок. За дружньою вечерею не потрібно обговорювати ділові питання, а робочу електронну пошту не варто використовувати для спілкування на особисті теми.
У чому ризики бізнесу з друзями? Як стверджує сайт QuickbBooks, ведення спільного бізнесу з друзями пов’язане з низкою недоліків та потенційних ризиків:
- Дружба не означає ділову сумісність. Виникає ілюзія, що дружні відносини з легкістю переростуть у комерційний союз. Однак люди навіть зі схожим світоглядом можуть по-різному дивитися на виконання бізнес-задач.
- Ціна невдачі вища. У разі ведення бізнесу з другом підприємництво, що прогоріло, ставить під загрозу не тільки фінансовий добробут, а й особисте життя.
- Емоції можуть узяти гору над здоровим глуздом. Оскільки друзі емоційно прив’язані один до одного, труднощі у бізнесі можуть надломити стосунки. Через це існує небезпека, що обидві сторони почнуть діяти ірраціонально, віддаючи перевагу емоціям, а не діловій необхідності.
- Розрив відносин може призвести до краху бізнесу. Оскільки в такому виді бізнесу дружба — це фундамент, він навряд чи переживе розрив дружніх відносин бізнес-партнерів. дружбу. Ведення бізнесу може змінити світогляд кожного з партнерів, що створить дистанцію у відносинах, перевівши їх у виключно комерційне русло.
Як організувати спільний бізнес із друзями
Як організувати спільний бізнес із друзями? За словами члена ради Forbes Марії Ву, для побудови успішного бізнесу з друзями слід дотримуватися чотирьох основних засад:
- Прозорість. Без спілкування відносини, особливо підприємницькі, неможливі. Важливо говорити правду та справлятися з критикою. Якщо не вмієте відкрито спілкуватися, краще не вести жодних спільних справ.
- Пріоритети. Розуміння та прийняття цінностей один одного у бізнесі – важливий крок до успіху. Важливо заздалегідь обговорити цінності, пріоритети та прагнення у майбутньому підприємстві, перш ніж його заснувати.
- Справедливість. Хоча те, що є справедливим для одного, несправедливим для іншого, поняття про справедливість у партнерів має максимально збігатися. Щоб уникати образ та непорозуміння, слід заздалегідь обговорювати справедливі критерії оцінки вкладу кожного у справу.
- Участь у прибутку. Не слід розділяти прибуток у рівних пропорціях. Кожен партнер повинен нести відповідальність за певний напрямок бізнесу, а його розмір частки від загального прибутку має бути пропорційним до вкладу у справу.
Якщо поділяєте з другом спільні цінності у сфері бізнесу, готові до критики та перевірки дружби на міцність спільним підприємством, можна перейти до конкретних кроків по організації бізнесу. За словами видання Startup Donut, дотримання цих правил дозволить досягти успіху:
- Викладіть у письмовій формі всі основні правила бізнес-відносин.
- Створіть чіткий протокол для вирішення конфліктів. li>
- Завжди залишайтесь чесними.
- Довіряйте один одному.
- Узгоджуйте кінцеві цілі, обговоріть стратегію виходу.
- Ідіть проти обставин.
Найважливіше правило, яке слід пам’ятати: ніколи не починайте бізнес із кимось лише через те, що він друг. Загальні інтереси у спорті чи приємні спогади про дитинство не допоможуть побудувати успішний бізнес. На додаток до дружніх відносин має йти підприємницька хватка та загальне розуміння, яким бізнес має стати зрештою.
Як пише QuickBooks, дослідження Гарвардської школи бізнесу показали, що підприємства, засновані друзями, є найбільш нестабільними. Але дотримання всіх принципів створення бізнесу, опис чітких правил взаємодії та відокремлення особистого життя від ділового допоможуть зберегти дружбу та отримати надійного бізнес-партнера.