Новини » Статті » Самореалізація » Психологічні прийоми, які стануть у нагоді кожному

Психологічні прийоми, які стануть у нагоді кожному

Знаючи тонкощі психології людини, можна суттєво підвищити шанси у досягненні цілей. Психологічні прийоми допоможуть розташувати співрозмовника, уникнути конфліктних ситуацій, підвищити шанси на співбесіді. Про кращі психологічні трюки, які стануть у нагоді кожному, розповіли досвідчені професіонали.

Використовуйте гумор

Перед відповідальною зустріччю заготуйте один-два коректні жарти про сферу інтересів, про які йтиметься. Психолог, професор, письменник Роберт Чалдіні у книзі «Психологія переконання. Важливі дрібниці, що гарантують успіх» пише, що у багатьох випадках сміх — це єдине, що при спілкуванні поєднує незнайомих чи малознайомих людей і допомагає дійти консенсусу.

Автор розповідає, що під час переговорів, де вимога/пропозиція була озвучено з жартом, учасники досягли більших домовленостей, ніж у ситуаціях, коли пролунала лише вимога/пропозиція.

  • на виробництві;
  • з друзями та знайомими.
  • Смішна історія, розказана у відповідний момент, допоможе зняти напругу, розташувати співрозмовника, підніме настрій.

    Хваліть, а не критикуйте

    Навчіться навіть у невдачах знаходити позитивні моменти, за які можна похвалити. Письменник та оратор-мотиватор Дейл Карнегі у книзі «Як завойовувати друзів і впливати на людей» розповідає, що люди будь-якого статусу та положення докладають більше зусиль, виконують прохання та працюють краще під впливом схвалення, ніж під впливом критики.

    < Автор наводить приклад Джона Рокфеллера та його партнера Едварда Бедфорда. Коли через невдалу угоду Бедфорда компанія зазнала багатомільйонних збитків, Рокфеллер подякував компаньйону за те, що він зумів врятувати 60% вкладень.

    Зосередьте увагу на співрозмовнику

    Всі люди на рівні підсвідомості хорошої думки про себе. Підкресліть у розмові значимість співрозмовника:

    • правильно побудованими фразами;
    • мімікою;
    • увагою.

    Психотерапевт і письменник Михайло Литвак у книзі «Психологічне айкідо» пише, що невербальні сигнали під час розмови говорять більше, ніж вимовлені слова.

    Він рекомендує зосередитися на співрозмовнику, уважно дивитись на нього, як під час боротьби. Такий прийом підкреслить важливість візаві і дозволить побачити, якщо на його обличчі промайне зневага, поблажливість або перевага.

    Обличчя дівчини та фантомні зображення чоловіків (фантазія)

    Будуйте повідомлення правильно

    Короткочасна пам’ять людини обмежена і здатна після одноразового озвучування запам’ятати не більше семи принципових питань або об’єктів. Професор та письменник Віктор Шейнов у книзі «Приховане керування людиною» розповідає, що одним об’єктом для запам’ятовування може бути:

    • смислова частина лекції;
    • зображення;
    • < li>слово, число та ін.

    Автор радить: для якісного розуміння та запам’ятовування інформації потрібно розбивати повідомлення (доповідь) на сім частин або розділів.

    «Відзеркалюйте» співрозмовника

    Знизити розпал пристрастей, побудувати конструктивне спілкування та досягти взаєморозуміння допоможе психологічний прийом віддзеркалення. Ця методика невербальної комунікації дозволяє резонувати зі співрозмовником, викликати його розташування. використовувати їх за принципом дзеркального відбиття. Психолог пояснює, що в основі прийому лежить підсвідома симпатія до схожих зовні або за поведінкою людей.

    Водночас важливо не діяти демонстративно. Це може викликати у співрозмовника зворотну реакцію. Вагін радить у розмові щиро розділяти емоції співрозмовника (радість, захопленість, обурення, гнів), погоджуватися, навіть якщо йдеться про допущену вами помилку.

    Широко посміхайтеся

    Практично всі люди позитивно сприймають усміхнену людину, особливо якщо усмішка широка і щира.

    Дівчина у квітах усміхається

    Психолог, професор, письменник Ніколя Геген у книзі «Психологія маніпуляції та підпорядкування» розповідає, що більше половини людей (52,6%) усміхнуться у відповідь. Цей спосіб невербальної поведінки дозволяє підвищити оцінку тим, кому була адресована посмішка.

    Психолог розповідає, що в більшості випадків посмішка підсвідомо підштовхує людей погодитися із співрозмовником, навіть якщо вони внутрішньо прийняли негативне рішення. Сила такого звичного емоційного посилу настільки велика, що навіть людина, котра не широко бере участь у розмові, сприяє позитивному відгуку на прохання.

    Винахідник, письменник і педагог Рон Гутман розповідає, що людина, коли бачить посмішку або посміхається , почувається краще.

    Перестаньте скаржитися

    Відомий психолог Костянтин Довлатов вважає, що один із найпростіших та найефективніших психологічних прийомів — це заборона на скарги.

    Довлатов пояснює, що людина скаржиться коли не може впоратися із ситуацією, і це викликає у нього занепокоєння. Коли озвучує іншому скаргу, отримує емоційну розрядку, заспокоюється. Після подібної розмови настає психологічне полегшення, але ситуація залишається невирішеною.

    Коли людина перестає скаржитися, то залишається віч-на-віч із проблемою і змушена шукати вихід із ситуації. Після вирішення завдання в житті з’являється новий цінний ресурс.

    Дотримуйтеся особистого простору

    Ніколи при контакті не порушуйте особистий простір людини. У книзі кандидата педагогічних наук Діани Гасанової «Шпаргалки із загальної психології» уточнюється, що важливо вибрати правильну дистанцію із співрозмовником для конструктивного спілкування.

    Припустимо таку відстань, якщо розмовляєте:

    • з близькими та рідними людьми — 15–45 см;
    • з друзями та добрими знайомими — 45–120 см;
    • на офіційних зустрічах, у службових приміщеннях, з малознайомими людьми — 120‒ 400 см;
    • на мітингах, лекціях та в інших ситуаціях при спілкуванні з групою людей — понад 400 см.

    Вчені з’ясували, що при порушенні особистих кордонів в організмі людини :

    • підвищується адреналін;
    • прискорюється серцебиття;
    • кров приливає до голови.

    Вторгнення в особисту зону сприймається як замах на недоторканність.

    Залучайте співрозмовника в емоційне русло

    Людина краще запам’ятовує події та зустрічі, які мали яскраве емоційне забарвлення. Соціальний психолог, письменник Олексій Знаков розповідає, що розмова в емоційному руслі залишить у співрозмовника приємне враження і пробудить бажання до подальшого спілкування. », «Яка перемога стала найзначнішою?». Знаків пояснює, що в такому випадку обидва учасники діалогу емоційно переживуть описану подію. “Я-повідомлення”. Психолог, коуч Михайло Котляревський пояснює, що Я-повідомлення допомагають у неконфліктній формі донести до співрозмовника власну думку.

    Ось як Котляревський пропонує формулювати Я-повідомлення:

    1. Опишіть подію , Що викликало невдоволення. Наприклад, «Коли ти приходиш пізно…».
    2. Розкажіть про почуття та відчуття. Наприклад, «Коли ти приходиш пізно, я хвилююсь (переживаю, нервуюся, злюся)».
    3. Поясніть, чого хочете досягти. Наприклад, «Було б чудово, якби ти попереджав, коли затримаєшся».

    Психолог рекомендує говорити Я-повідомлення спокійним тоном. Він пояснює, що таке спілкування допомагає досягти порозуміння та знайти компроміс у будь-якій сфері життя.

    Використання нескладних психологічних хитрощів допоможе у вирішенні низки життєвих завдань. Вивчіть рекомендації фахівців, візьміть на озброєння найцікавіші психологічні методики впливу на людину, і вони обов’язково допоможуть досягти благополуччя у будь-якій сфері життя.