Переїзд із рідного міста чи країни може призвести до психологічних травм, які в майбутньому матимуть наслідки для самопочуття людини. Психологи стверджують, що це не залежить від того, чи був переїзд вимушеним, чи людина сама зробила такий вибір, передає The Washington Post.
Цей матеріал – частина нашої щоденної розсилки. Якщо ви хочете отримувати свіжу розсилку, підписуйтесь на неї тут і отримуйте її, де вам зручно (поштою або в Telegram).
За даними Бюро перепису населення США, у 2021 році 27 млн американців змінили місце проживання. Це 8,4% від населення країни. При цьому рівень туги по дому у тих, хто переїхав, може змінюватись від незначного до травмуючого. Зокрема, таким він може стати для людей з України, які зараз перебувають у статусі біженців. Вони були змушені залишити країну, не бажаючи цього, і без будь-якої підготовки виявилися відірваними від звичного устрою та культури. Тоска по дому — це основна форма ностальгії. За словами консультанта Розан Капанна-Ходж, це природна реакція на зміну місця проживання.
“У місця, в якому ви прожили довго, є безліч емоційних маркерів. Тут ви пережили багато значущих подій, багато хто з них стався з вами вперше. Високий рівень емоційного досвіду, пов’язаний з конкретним місцем, буде викликати у людини сильний відгук. майбутньому”, — каже Розанн Капанна-Ходж.
Щоб позбутися туги за домом, людям рекомендують встановлювати нові соціальні зв’язки та заводити нових друзів. Саме люди можуть допомогти отримати позитивні враження. При цьому повністю позбавлятися ностальгії не треба, оскільки вона зміцнює культурну ідентичність людини і формує наступність.