Стигматизація працівників, які мають проблеми із психічним здоров’ям, не припиняється у Великій Британії. Фахівці стверджують, що, незважаючи на гучні заяви компаній, їхні співробітники все ще не хочуть поширюватися на свою депресію, передає BBC.
Цей матеріал – частина нашої щоденної розсилки. Якщо ви хочете отримувати свіжу розсилку, підписуйтесь на неї тут і отримуйте її, де вам зручно (поштою або Telegram).
Під час пандемії на людей у всьому світі обрушилося одразу кілька найсильніших чинників стресу: смертельний вірус, тривала ізоляція, економічні потрясіння, втрата роботи та доходу. Деякі люди в цей період зіткнулися з горем втрати, оскільки COVID-19 забрав безліч життів. Це показують дані статистики. 51% респондентів, які взяли участь в опитуванні Міжнародного комітету Червоного Хреста в жовтні 2020 року, заявили, що пандемія негативно вплинула на їхнє психічне здоров’я. Опитування було проведено у семи країнах світу. Дані Бюро перепису населення США, опубліковані у квітні 2021 року, показали, що частка дорослих із симптомами тривожного чи депресивного розладу збільшилася з 36% у серпні 2020 року до 42% у лютому 2021 року. Багато підприємств відгукнулися на цю тенденцію і стали надавати співробітникам можливість отримати психологічну допомогу безкоштовно. Проте, статистика показує, що люди не поспішають користуватися цією можливістю. Так, минулого року за допомогою звернулися менше 10% дорослих британців, що працюють.
Експерти кажуть, що це може бути пов’язане зі страхом стигматизації та втрати роботи. Келлі Грінвуд, засновник та генеральний директор Mind Share Partners, каже, що іноді ці страхи обґрунтовані. Деякі керівники вважають, що психологічні проблеми та успішна робота несумісні. За її словами, компаніям необхідно не просто надавати допомогу співробітникам, а й підвищувати обізнаність серед колективу.