Немає настройок сенсорної панелі в параметрах Windows 11 або 10 — рішення

Власники ноутбуків, які зіткнулися з необхідністю налаштувати роботу тачпада, можуть виявити, що потрібні налаштування відсутні в «Параметрах» — або немає розділу «Сенсорна панель», або він є, але не містить потрібних налаштувань, або ж усі налаштування неактивні. У цій інструкції ми детально розглянемо можливі причини такої ситуації та варіанти вирішення проблеми.

Драйвери пристрою

Відсутні параметри сенсорної панелі

Перше, на що варто звернути увагу, якщо у вас немає налаштувань сенсорної панелі — це драйвери тачпада, незалежно від того, працює він чи ні. Для цього:

  1. Скористайтеся пошуком в Інтернеті, щоб знайти сторінку підтримки вашої моделі ноутбука, використовуючи запити на кшталт «МОДЕЛЬ підтримка» або «МОДЕЛЬ support».
  2. Перейдіть у розділ завантажень і драйверів, знайдіть драйвер тачпада (TouchPad, Pointing Device), скачайте та встановіть його.

Встановлення драйверів тачпада від виробника

Додатково рекомендую встановити оригінальні драйвери з розділу «Чіпсет», оскільки це також може впливати на роботу тачпада.

Після встановлення необхідних драйверів перезавантажте ноутбук і перевірте, чи вирішено проблему. Зверніть увагу: навіть якщо диспетчер пристроїв повідомляє, що найбільш підходящий драйвер вже встановлений, це не завжди так — це повідомлення лише свідчить про те, що у Windows немає більш відповідних драйверів.

Також рекомендується перевірити, чи немає пристроїв з помилками (з жовтим знаком оклику) або відключених пристроїв (з стрілкою) в диспетчері пристроїв. Відкрити його можна, натиснувши правою кнопкою миші на кнопці «Пуск» та вибравши пункт «Диспетчер пристроїв». Зверніть увагу на пристрої в розділі «Миші та інші вказівні пристрої» та «Пристрої HID (Human Interface Devices)». В останньому випадку особливо звертайте увагу на наявність і стан пункту «HID-сумісна сенсорна панель», адже наявність будь-яких пристроїв з помилками може впливати на роботу тачпада.

HID сумісна сенсорна панель у диспетчері пристроїв

Якщо такі пристрої є, слід розібратися з помилками (відкрити властивості пристрою, уточнити код помилки, знайти варіанти вирішення), а якщо пристрій відключено — увімкнути його.

Інші варіанти вирішення

В більшості випадків встановлення оригінальних драйверів виробника замість тих, що Windows встановила автоматично, вирішує проблему, і необхідні налаштування з’являються. Якщо цього не сталося, пропонуємо розглянути кілька додаткових пунктів:

  • Якщо, окрім відсутності налаштувань сенсорної панелі, вона також не працює, ознайомтеся з інструкцією «Що робити, якщо не працює тачпад на ноутбуці».
  • Якщо до нещодавнього часу проблеми не спостерігалися, а переустановку ОС не проводили, спробуйте використовувати точки відновлення системи.
  • Для деяких дуже старих ноутбуків сенсорна панель може вважатися звичайною мишею або мати лише базові налаштування, такі як налаштування чутливості.
  • При наявності спеціального програмного забезпечення від виробника ноутбука з можливістю керування пристроями, уважно ознайомтеся з його налаштуваннями: можливо, ви знайдете в них щось корисне.
  • Якщо налаштування з’являються після простого перезавантаження ноутбука (саме через опцію «Перезавантаження»), але зникають після завершення роботи, сну або гібернації, спробуйте вимкнути швидкий запуск Windows та встановити всі оригінальні драйвери чіпсета і, якщо потрібно — управління енергоспоживанням.

Можливо, ваша ситуація з налаштуваннями сенсорної панелі відрізняється. У такому разі опишіть ситуацію в деталях: можливо, якісь закономірності та спостереження допоможуть нам розібратись разом.