Підключення жорсткого диска до ноутбука або комп’ютера — це завдання, яке не є складним, але для тих, хто ніколи цього не робив, може викликати запитання. У цій статті розгляну всі можливі варіанти підключення жорсткого диска: як внутрішнього монтажу в ноутбук або комп’ютер, так і зовнішнього підключення для копіювання необхідних файлів.
Підключення до комп’ютера (всередині системного блоку)
Найпоширеніше питання — як підключити жорсткий диск до системного блоку комп’ютера. Це може знадобитися при самостійному складанні комп’ютера, заміні жорсткого диска або копіюванні важливих даних на основний жорсткий диск. Наступні етапи підключення досить прості.
Визначення типу жорсткого диска
По-перше, зверніть увагу на жорсткий диск, який потрібно підключити. Визначте його тип — SATA або IDE. Це можна легко перевірити за контактами для підключення живлення і інтерфейсу материнської плати.
На більшості сучасних комп’ютерів (а також на ноутбуках) використовується інтерфейс SATA. Якщо у вас старий HDD з шиною IDE, можуть виникнути проблеми, оскільки така шина може бути відсутня на вашій материнській платі. Але цю проблему можна вирішити, придбавши перехідник з IDE на SATA.
Що і куди підключати
Для роботи жорсткого диска на комп’ютері зазвичай потрібно виконати лише два дії (все це робиться на вимкненому комп’ютері, з відкритим корпусом) — підключити його до живлення та шини обміну даними SATA або IDE. Що і куди підключати, показано на картинках нижче.
Зверніть увагу на кабелі від блоку живлення, знайдіть підходящий для вашого жорсткого диска і підключіть. Якщо такого не знайдеться, існують перехідники живлення IDE/SATA. Якщо на жорсткому диску є роз’єми живлення двох типів, достатньо підключити один із них.
З’єднайте материнську плату з жорстким диском за допомогою проводу SATA або IDE (якщо потрібно підключити старий жорсткий диск до комп’ютера, може знадобитися перехідник). Якщо цей жорсткий диск — другий на комп’ютері, вам, ймовірно, доведеться купити кабель. Один кінець підключається до відповідного роз’єму на материнській платі (наприклад, SATA 2), а інший — до роз’єму жорсткого диска. Якщо ви хочете підключити жорсткий диск з ноутбука до настільного ПК, це робиться так само, незважаючи на різницю в розмірах — все буде працювати.
Рекомендується закріпити жорсткий диск у комп’ютері, особливо якщо плануєте користуватися ним тривалий час. Навіть у випадку, коли вам просто потрібно переписати файли, не залишайте його в підвісному положенні, яке може призвести до зміщення під час роботи. При роботі жорсткого диска створюється вібрація, що може призвести до «випадання» з’єднувальних проводів та псування HDD.
Якщо до комп’ютера було підключено два жорсткі диски, може знадобитися зайти в BIOS, щоб налаштувати порядок завантаження, так щоб операційна система запускалася так, як раніше.
Як підключити жорсткий диск до ноутбука
По-перше, хочу зазначити, що якщо ви не знаєте, як підключати жорсткий диск до ноутбука, я рекомендую звернутися до відповідного майстра, для якого ремонт комп’ютера — це робота. Особливо це стосується різноманітних ультрабуків та ноутбуків Apple MacBook. Також ви можете підключити жорсткий диск до ноутбука як зовнішній HDD, про що буде описано нижче.
Проте в деяких випадках підключення жорсткого диска до ноутбука з метою заміни не є складним. Як правило, на таких ноутбуках з нижньої сторони ви помітите одну-дві-три «кришечки», прикручені гвинтами. Під однією з них і ховається жорсткий диск. Якщо у вас саме такий ноутбук — сміливо знімайте старий жорсткий диск і встановлюйте новий, це робиться просто для стандартних 2.5 дюймів з інтерфейсом SATA.
Підключити жорсткий диск як зовнішній накопичувач
Найпростіший спосіб підключення — це підключення жорсткого диска до комп’ютера або ноутбука в якості зовнішнього накопичувача. Це здійснюється за допомогою відповідних адаптерів, перехідників, зовнішніх корпусів для HDD. Ціна таких адаптерів зазвичай невисока і рідко перевищує 500 гривень.
Суть роботи всіх цих аксесуарів приблизно однакова — через адаптер на жорсткий диск подається необхідна напруга, а з’єднання з комп’ютером відбувається через USB інтерфейс. Це не є складним і працює аналогічно звичайним флешкам. Єдине, що при використанні жорсткого диска як зовнішнього, обов’язково слід використовувати безпечне вилучення пристрою і жодним чином не вимикати живлення під час його роботи — це може призвести до пошкоджень жорсткого диска.